Forum dyskusyjne

Kilka porad praktycznych

kategoria podróże po świecie

kraj Albania

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 14:28 | 08.07.2014

Witajcie,

Ponieważ na forum pojawia się sporo pytań na temat Albanii, to poniżej znajdziecie kilka linków, które pozwolą Wam choć trochę poznać realia albańskie a także zaplanować podróż. Tekst są mojego autorstwa, ponieważ jestem ogromną fanką Albanii, sporo już tam przeżyłam i zwiedziłam, ale nadal sporo jeszcze przede mną. Oczywiście jeśli mielibyście jakieś pytania możecie kontaktować się ze mną za pośrednictwem Globtroter,pl lub za pośrednictwem mojego bloga: balkanyrudej.wordpress.com/ 

1. Kwestia poruszania się po albańskich drogach. Poradnik drogowy znajdziecie na portalu, z którym współpracuję oraz na moim blogu.
beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/jak-poruszac-sie-p  o-albanskich-drogach/
beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/jak-poruszac-sie-p  o-albanskich-drogach-1/
beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/utworzono-z-jak-po  ruszac-sie-po-albanskich-drogach/
beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/jak-poruszac-sie-p  o-albanskich-drogach-2/

2. Tirana czyli dlaczego nie jest to typowa stolica europejska:
beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/tirana/ 

3. Parę słów o albańskich bunkrach:
beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/albania-bunkry/ 

4. balkanyrudej.wordpress.com/category/albania/  -> jeśli szukacie inspiracji wyjazdowych, informacji na temat albańskiego wybrzeża, to po prostu zajrzyjcie na bloga do kategorii Albania. Pojawią się jeszcze zaległe wpisy dot. tego kraju, a sama w tym roku również prawdopodobnie się tam wybiorę.

W każdym razie jeśli nadal będziecie poszukiwali informacji na temat Albanii, śmiało piszcie albo w tym wątku albo w prywatnych wiadomościach do mnie. Chętnie pomogę!

Pozdrawiam,
ruda

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 11:00 | 10.07.2014

Podrzucam jeszcze raz linki do poradnika drogowego, gdyż te podane wcześniej nie działają:
beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/jak-poruszac-sie-p  o-albanskich-drogach/

beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/jak-poruszac-sie-p  o-albanskich-drogach-1/

beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/utworzono-z-jak-po  ruszac-sie-po-albanskich-drogach/

beta2.bywajtu.pl/strony/dzika-europa/notatka/jak-poruszac-sie-p  o-albanskich-drogach-2/

Kamila96 dołączył
15.07.2014

Kamila96 10:58 | 15.07.2014

Mam pytanie do Pani. Czy trzeba mieć paszport by wjechać do Albanii?

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 10:59 | 15.07.2014

Tak, trzeba mieć ze sobą paszport.

voytek77 dołączył
29.05.2014

voytek77 23:18 | 19.07.2014

>Tak, trzeba mieć ze sobą paszport.

Co do tych paszportów to jest taka trochę "Afryka dzika", bo zgodnie z prawem Polacy nie potrzebują paszportów, a jedynie dowód osobisty. W praktyce jednak prawda jest taka, że wiele osób zaznacza, że warto mieć przy sobie i paszport. Takie uroki :)

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 08:20 | 24.07.2014

Zasadniczo jeżdżenie z paszportem i dowodem osobistym ma jeden zasadniczy plus. Po pierwsze nie zostaniesz zaskoczony, gdy nagle ktoś jednak zapragnie zobaczyć Twój paszport, po drugie, gdybyś zgubił któryś z tych dokumentów, zawsze pozostaje Ci jeden, na którym możesz granicę przekroczyć.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl