Forum dyskusyjne

Saranda we wrześniu - kilka pytań

kategoria podróże po świecie

kraj Albania

voytek77 dołączył
29.05.2014

voytek77 23:28 | 19.07.2014

Witam!
We wrześniu wyjeżdżam do Albanii, konkretnie Saranda. Już dziś nie mogę się doczekać, ale mam kilka praktycznych pytań odnośnie Sarandy:

1) Czy na miejscu są biura podróży, które organizują wycieczki fakultatywne? Te, które proponuje organizator wakacji są dość drogie w porównaniu z tymi, o których czytałem np. z innych hoteli. Czy jest taka szansa, aby na miejscu skorzystać z jakichś wycieczek?

2) Czy Waszym zdaniem warto wybrać się na Korfu (w praktyce chyba jest kilka godzin czasu na wyspie), czy może jednak wybrać grecką Pargę?

3) Czy w Sarandzie kursują jakieś promy, którymi można się przepłynąć? Nie chodzi mi o prom Korfu-Saranda, a o promy np. wzdłuż wybrzeża?

4) Rowery - czy są w Sarandzie wypożyczalnie rowerów, jaki jest koszt wypożyczenia roweru na 1 dzień?

5) Wieczór albański - czy ktoś uczestniczył w czymś takim i rzeczywiście - warto? Ok. 20-30 Euro?

6) Czy w Sarandzie jest jakiś basen, z którego można skorzystać?

Na dzień dzisiejszy to te pytania, które mi przyszły do głowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam :)

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 08:24 | 24.07.2014

Ad.1 Pewnie są. Poszukaj gdzieś info o polskich rezydentach na miejscu (na pewno tacy są) i pogadaj z nimi.

Ad.2 Na temat Korfu krążą różne opinie, jedni twierdzą, że warto inni, że jeśli zjechało się Albanię wzdłuż i wszerz, to Korfu nie zachwyci. Ja się nie zdecydowałam na płynięcie na tę wyspę, gdyż będąc poza sezonem zapłaciłabym majątek za wodolot (tylko latem pływa prom, zresztą cholernie drogi).

Ad.3 Promy? Może chodzi Ci o statki wycieczkowe? Bo te prędzej tam znajdziesz.

Ad.4 W kwietniu 2012 nie widziałam tam żadnej wypożyczalni rowerów, może się to zmieniło.

Ad.5 Nie uczestniczyłam, natomiast wiem od rodziców, którzy jeżdżą na zorganizowane wycieczki, że takie tematyczne wieczorki są całkiem fajne (o ile polska wycieczka się nie zachleje i nie robi kompletnej masakry).

Ad.6 Na pewno jest Morze Jońskie :P Możliwe, że gdzieś jakiś jest.

voytek77 dołączył
29.05.2014

voytek77 09:09 | 24.07.2014

No tak, chodziło o statki wycieczkowe - czyli są, a jakie są ceny? :-)

Właśnie z Korfu mam wątpliwości, tam pewnie natłok turystów i zupełnie inne ceny i nie wiem czy warto wydać ponad 300 zł, żeby 6 godzin spędzić na wyspie ;-) Na pewno natomiast chce odwiedzić Vlorę - czy jeśli chodzi o komunikację miejską bez problemu można się dogadać po angielsku np. kupując bilety?
Zamiast Korfu myślałem też o Pardze, może jeśli różnica cenowa będzie znaczna to wybiorę ten wyjazd.

Czy jeździłaś na plaże do Ksamil? Oglądaliśmy zdjęcia i stwierdziliśmy, że chyba trzeba będzie kilka razy odwiedzić to miejsce - też stawiamy na komunikację publiczną, bo taka podobno kursuje regularnie i jest stosunkowo tania :-)

Morze Jońskie to podstawa, oczywiście :-)

Dziękuje za taka odpowiedź!

MartaUrbanik dołączył
29.12.2013

MartaUrbanik 06:46 | 17.08.2014

Obecnie jestem w Sarandzie widoki piękne ale ceny nie te co byly.Takie same jak w Montenegro.

markosc dołączył
13.09.2014

markosc 17:36 | 13.09.2014

>Obecnie jestem w Sarandzie widoki piękne ale ceny nie te co byly.Takie same jak w
>Montenegro.
Czy w Sarandzie byłaś indywidualnie?
Możesz polecić jakiś apartman?
Jakieś przykładowe ceny posiłków,żywności
pozdrawiam

MartaUrbanik dołączył
29.12.2013

MartaUrbanik 08:10 | 15.09.2014

Z tego co wiem wrzesień jest dużo tańszy niż sierpień.W sierpniu Saranda była oblężona przez turystów.Nawet poruszanie się autem było problematyczne bo zajmowało dużo czasu. Apartament 4 osobowy(2 sypialnie z balkonem bez kuchni) 40 euro to była najniższa cena.Ceny w restauracjach np kalmary 1200 leków a poza Sarandą w tawernie 700 leków.piwo w sklepie 0,33 120 leków..Jedynie tanie były owoce i warzywa na targu.Sama Saranda to jeden wielki plac budowy, dobrych restauracji też mało. Zdecydowanie polecam tawerny poza miastem.Pyszna kuchnia ceny dużo niższe.Co do noclegów to we wrześniu nie będzie problemu ze znalezieniem jest tego bardzo dużo.Standard raczej dobry, ponieważ są to nowe apartamenty.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl