Forum dyskusyjne

wyjazd do albani

kategoria podróże po świecie

kraj Albania

savia dołączył
06.04.2016

savia 12:26 | 06.04.2016

Hejka jedziemy autem pierwszy raz do Albani i szukamy ludzi którzy może też wybierają się do Sarandy w okresie od 17.07 do 27.07 i wiedzą coś wiecej o tym kraju.
Pozdrawiam

palcempomapie dołączył
21.04.2016

palcempomapie 14:26 | 22.04.2016

Hej podłączę się do pytania, ktoś był już w Albanii w okresie lipiec/sierpień i może coś powiedzieć, jak tam jest i czy warto jechać?

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 17:46 | 25.04.2016

Jak najbardziej warto tam jechać i t najlepiej własnym samochodem, a nie z biurem podróży (tutaj można się nadziać na kilka rzeczy, jak wygląd hotelu, odległość plaży od hotelu i takie tam, zresztą wychodzi drożej niż na własną rękę). A warto dlatego, że ten kraj jeszcze nie jest oblegany przez masy turystów (najnormalniej ludzie jeszcze boją się tego kraju....i....bardzo dobrze...xD), a w rzeczywistości jest tam jak najbardziej bezpiecznie przy zachowaniu odrobiny rozsądku jak w każdym innym miejscu. Pogoda jest raczej gwarantowana, morze piękne, przezroczyste o ślicznej barwie i bardzo ciepłe. Dodatkowo jest tam stosunkowo tanio (przynajmniej jeszcze), zarówno jeśli chodzi o bazę noclegową (której standard jest na bardzo wysokim poziomie), przez alkohol, kończąc na jedzeniu (w tym i świeżych owoców morza jeśli ktoś lubi). Dodatkowo jest to obecnie kraj niesamowitych kontrastów, od niesamowitej biedy i wysypisk śmieci na których żyją ludzie do wytwornych hoteli nad samym morzem i innych odrestaurowanych miejsc czy bajońskich widoków krajobrazowych np. przełęcz Llogara - niesamowite doznania wzrokowe, a pomiędzy tym wszystkim stoją setki bunkrów...:-)))). To co można jeszcze powiedzieć, to to, że Albania ma bardzo dużo historycznych miejsc godnych odwiedzenia takich jak min: Szkodra, Libohova, Tepelena, Vlora, Beret, Butrint, Gijrokastra, Dhermi no i w sumie sama Tirana.

Tak więc gorąco polecam....

palcempomapie dołączył
21.04.2016

palcempomapie 13:40 | 26.04.2016

bardzo dziękuję za informacje :) bardzo mi zależy żeby nie było aż tak dużo ludzi, żeby widoki był piękne i było ciepło więc wszytko się zgadza. Faktycznie dużo osób na mój pomysł wyjazdu reaguje śmiechem. Albania jest często niedoceniana pod kątem walorów turystycznych o czym zostało wspomniane. A jaką miejscowość i hotel polecasz ?

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 10:54 | 27.04.2016

Ja Albanię zjechałem własnym samochodem praktycznie calutką, zarówno w głębi jak i samym wybrzeżem. Jeśli chodzi o morze to dwa razy nocowałem w tym samym hotelu. Raz byliśmy tam na 2 samochody z znajomymi, a raz byłem sam z żoną. Hotel znajduje się pomiędzy Sarande a Ksmil, bliżej Sarande, a nazywa się Hotel Selvia. Tutaj link do ich strony (raczej skromna strona): www.hotelselvia.com/template.php?pag=60279&tongue=ALB  .
To co mogę powiedzieć o hotelu, jest rewelacyjnie położony tuż nad samym morzem, właściwie na samej plaży i posiada własną plażę z leżakami, parasolami i takie tam. Dodatkowo mają fajowy basen. Pokoje spoko, bardzo czyste z łazienkami (to co może się nie podobać niektórym, to to, że nie ma kabiny prysznicowej, tzn. jest prysznic, ale hmm w samym środku łazienki...xD - ale tam chyba jest taka moda, gdyż jest bardzo ciepło, więc wszystko co zostanie zalane podczas kąpieli, zaraz wysycha). Myśmy płacili 35 euro za taki pokój (generalnie one są 3-4 osobowe, więc przestronne), ale płaci się za pokój, nie osobę. Cena zawiera małe śniadanie, ale, ale...xD...na śniadanie podawali (może teraz coś się zmieniło) jajka na twardo, jajka na miękko, jajka sadzone, oraz jajecznicę...no i omlety z jajek w różnych postaciach...hihihihi...nie powiem, że było coś nie tak z tymi jajkami, bo było to bardzo smaczne, no ale przez ile dni z rzędu można jeść same jajka....hahahahaha. Hotel dalej jest o tyle fajnie położony, że jest tak trochę na uboczu od głównych miejskich plaż, więc jest mało ludzi, a do centrum Sarande jest raptem jakieś 2-3km. Więc generalnie super miejsce...i tak było jak byliśmy za pierwszym razem...
...niestety jest jeden wielki minus...tutaj na tym zdjęciu to widać: www.hotelselvia.com/template.php?pag=60296&pagina=1&id_immagine  =49393&azione=vedi tuż obok plaży znajduje się górski potok - masakrycznie zimny, ledwo co można nogi w nim zamoczyć - i on niestety wpływa do morza na hotelowej plaży, a co za tym idzie woda w morzu w tym miejscu jest bardzo zimna - tak było 3 lata temu. Jak byliśmy rok wcześniej potok zakręcał w drugą stronę, więc woda wpadała do morza w innym kierunku i nie było tego czuć. Jak jest teraz nie mam niestety pojęcia, może całkowicie zasypali ten potok, choć nie był to strumyczek...:-)))))...albo całkowicie zmienili jego bieg...nie wiem, trzeba by to zobaczyć....

Jednak mimo to co powyżej, tak czy tak w ciemno można tam znaleźć inne fajne hotele lub kwatery. Najlepiej zacząć szukać od miejscowości Dhermi, przez Himare, Borsh aż do Ksamil - na pewno znajdziecie coś odpowiadającego Waszym potrzebą....

My na ogół robimy tak, ustalamy sobie wcześniej obszar gdzie chcemy się zatrzymać docelowo, dojeżdżamy tam pod wieczór (w nocy), szukamy pierwszego lepszego noclegu na 1 noc, wstajemy z samego rana, pakujemy się i od rana właśnie szukamy tego docelowego noclegu na parę lub paręnaście dni. Dlatego tak, gdyż tam jest na prawdę mocno rozwinięta baza noclegowa i nie ma co łapać się za pierwszy lepszy hotel, który wydaje się bardzo, ale to bardzo fajny, gdyż za chwilkę może się okazać, że tuż za zakrętem jest jeszcze fajniej....:-)))))

monika.g dołączył
21.06.2016

monika.g 08:59 | 21.06.2016

>Hej podłączę się do pytania, ktoś był już w Albanii w okresie lipiec/sierpień i może
>coś powiedzieć, jak tam jest i czy warto jechać?

Oczywiście, ze wart jest tam pięknie morze Jońskie najpiękniejsze jakie widziałam, ceny super, ludzie przyjaźni, jedzenie extra

Szwagier dołączył
08.06.2016

Szwagier 11:51 | 08.06.2016

Witam.Ja też z rodziną jadę w tym czasie ale do Ksamil. Mamy noclegi od 18 lipca.
Chcemy wyjechać wcześnie rano 17 lipca ze wschodniej Polski, okolice Lublina.
Jak coś to proszę dzwonić. Chętnie porozmawiam. 664-915-411.

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 09:46 | 09.06.2016

Witam, u mnie nastąpiła mała zmiana planów, otóż wyjeżdżamy w okolicach 7-8 lipca i zostajemy jakoś do około 25 lipca. Jedziemy rodzinnie na 2 samochody...całkowicie w ciemno...:-)))

monika.g dołączył
21.06.2016

monika.g 09:00 | 21.06.2016

>Witam.Ja też z rodziną jadę w tym czasie ale do Ksamil. Mamy noclegi od 18 lipca.
>Chcemy wyjechać wcześnie rano 17 lipca ze wschodniej Polski, okolice Lublina.
>Jak coś to proszę dzwonić. Chętnie porozmawiam. 664-915-411.
>

szkoda, że nie w sierpniu - jedziemy po raz trzeci też z tamtych stron :)

monikaa313 dołączył
17.02.2011

monikaa313 09:01 | 13.06.2016

>Hejka jedziemy autem pierwszy raz do Albani i szukamy ludzi którzy może też wybierają
>się do Sarandy w okresie od 17.07 do 27.07 i wiedzą coś wiecej o tym kraju.
>Pozdrawiam

Witam, będziemy w Sarandzie od 13 do 23.07 :)

savia dołączył
06.04.2016

savia 21:41 | 20.06.2016

To moze jakis drineczek w Sarandzie:))

CzarnyPPG dołączył
09.11.2015

CzarnyPPG 22:03 | 20.06.2016

hej. byłem w zeszłe wakacja.. napisz to myślę, że odpowiem na wiekszosć Twoich pytań :P black_cuguar@wp.pl pozdro

monika.g dołączył
21.06.2016

monika.g 08:58 | 21.06.2016

wybieram się w 2 połowie sierpnia trzeci raz - co chcesz wiedzieć ? :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl