Forum dyskusyjne

Saranda - jak dojechać

kategoria podróże po świecie

kraj Albania

Lucasi dołączył
06.07.2013

Lucasi 13:39 | 06.07.2013

Za miesiąc wybieram się samochodem do Sarandy,m po drodze zamierzam spędzić 2 dni nad jeziorem Ohrid w Macedonii.
To mój pierwszy wyjazd do tego kraju, auto nie jest niestety terenowe. Mam zatem pytanie - czy z Ohrid do Sarandy lepiej jechać dłuższą drogą przez Grecję (odbić w Ioaninie na północ), dojechać do Igoumenitsy i wjechać do Albanii przez przejście w Konispol czy też od razu w okolicy Ohrid przekroczyć granicę z Albanią?

jacekwl1 dołączył
12.07.2013

jacekwl1 13:08 | 12.07.2013

Polecam trase przez Serbie , Macedonie i Grecje - przejście graniczne w Kakavije albo w Konispol - stamtad jest okolo godzina do Sarandy.

pixi dołączył
13.05.2009

pixi 23:06 | 12.07.2013

Gdzie Serbia, gdzie Saranda, gdzie Grecja ? wystarczy rzut okiem na mape. Z Ohridu w Macedonii polecam przjechac do Albanii (przez Struge) i przez Elbasan, do Fier, stad albo wybrzezem albanskim do Sarandy (ciekawa droga pelna niezapomnianych widokow, sa tez plaze z bunkrami) lub przez Tepelenë i Gjirokastër ( zwiedzic absolutnia) do Sarandy. Drogi dobre, asfalktowe, odnowione niedawno , osobowka przejedziesz bez problemu.

Lucasi dołączył
06.07.2013

Lucasi 23:05 | 13.07.2013

Faktycznie, patrzyłem na mapę odległościowo jest bliżej. Byłem już praktycznie zdecydowany z Ohrid do Sarandy pojechać dołem - przez Bitolę wjechać do Grecji, dalej autostradą i wjechać do Albanii którymś z dwóch przejść (Kakavia lub Konispol). Auto mam dosyć nisko zawieszone (Honda Civic Ufo) i nie chciałbym urwać zawieszenia, a czytałem że drogi albańskie nie są w najlepszym stanie, zwłaszcza w głębi kraju. Będę wdzięczny za radę.

jacekwl1 dołączył
12.07.2013

jacekwl1 23:15 | 13.07.2013

tak, jest dalej trasą jaką podałem ok. 2100 km, ale autostradą masz ok. 1500 km !!!!
jak ktoś nie była tam, to niech nie patrzy na mapę, tylko czyta opinię ludzi, którzy wiedzą, co mówią!!! jak ktoś lubi jeździć z prędkością 30 km/h, to ich sprawa. Ludzie! To jest naprawdę inny kraj io inne drogi!!! moja córka w zeszły roku zasłąniała okna ręcznikiem jak jechałem przez góry, nie tylko w albani ale też w serbi!!! Trasa ze Ston Chorwacja do Orebic, to pestaka, jak ktos jechal to wie o czym mowie...

Lucasi dołączył
06.07.2013

Lucasi 23:21 | 13.07.2013

Tak czy inaczej utwierdziłeś mnie w tym żeby jednak pojechać tak jak zaplanowałem na początku. Patrzę właśnie na mapę i analizuję kilka wariantów. Ciekawym rozwiązaniem może być wjazd do Albanii przez przejście przy zachodnim brzegu jeziora Prespa i wjazd do Grecji w miejscowości Kristalopigi a stamtąd już rzut beretem do autostrady. Może ciut dalej, ale napewno szybciej.

jacekwl1 dołączył
12.07.2013

jacekwl1 23:27 | 13.07.2013

nasza ekipa wyjeżdza z Łodzi ok 14-15 sierpnia, vw carawelle,
wyjazd typowo rodzinny :) powrót ok. 29 08
też zaliczamy macedonie z jej slicznym jeziorem:) i wyspe korfu, bezpośredni prom z saranda.
jak potrzebujesz noclegu w saranda, to mieszka tam i pracuje nasza rodaczka, w jednym z hoteli:)

Lucasi dołączył
06.07.2013

Lucasi 23:36 | 13.07.2013

Co do Sarandy zarezerwowałem przez booking.com hotel Bougainville Bay, tyle że nie moge znaleźć o nim żadnych opinii, jest to nowy obiekt, prawdopodobnie startuje dopiero w tym sezonie. Może masz jakieś bliższe informacje o tym hotelu? Z Sarandy też wybieramy się na Korfu, mam nadzieję że z promem samochodowym nie będzie problemów.

jacekwl1 dołączył
12.07.2013

jacekwl1 23:21 | 14.07.2013

niestety nie znam hotelu...mogę podać maila do pani patrycji, która pracuje w hotel saranda:) jest polką:)
ogólnie w saranda jest dość głośno:) taki nasz sopot:)
w zeszłym roku goście z wyspy korfu (grecja) składali skargi na jedną z głośnych dyskotek w saranda:):):) korfu - ok. 5 km w lini prostej...
w marcu tego roku podobno została ta dyskoteka "wyciszona"...zobaczymy w tym roku, czy jest to prawda:)
Lukasi, jak szukasz towarzystwa w podróży, to mogę podać maila na priva:) my jedziemy jednym samochodem, 7 osób:) ok, 40 lat ,dzieci +/- 13 lat
mamy zamiar zatrzymać się gdześ w macedoni przy orhid.
co do promu na korfu to lepiej być na promie rano, masz pewność, że się zmieścisz:) kursy regularne,
nie ma żadnych problemów:)

dryppl dołączył
29.04.2012

dryppl 17:43 | 14.07.2013

podobnie rodzinnie jednym samochodem Hyundai 14-15 sierpnia wyjeżdżamy z pod Wrocławia do Ohryd tam kilka dni a potem do Saranda (lub może gdzieś w pobliżu). Wszędzie będziemy szukać kwater. W Macedonii i Albanii byliśmy dwa lata temu i nie było problemów. Chcemy też pojechać na Korfu. Pozdrawiamy

Lucasi dołączył
06.07.2013

Lucasi 23:48 | 14.07.2013

Kiedy jedziecie? My będziemy w Sarandzie między 9 a 13 sierpnia.

mar_mad dołączył
25.05.2015

mar_mad 22:04 | 25.05.2015

>niestety nie znam hotelu...mogę podać maila do pani patrycji, która pracuje w hotel
>saranda:) jest polką:)

Czy można poprosić o te namiary ?

jacekwl1 dołączył
12.07.2013

jacekwl1 23:27 | 14.07.2013

jak masz po drodze, to zawsze raźniej w dwa auta:)
my również wyjeżdzamy ok. 14/15 08 2013 z Łodzi
mamy zamiar tak zatrzymać się w macedoni przy orhid, na 1/2 dni
od 17 08 mamy noclegi w saranda. krótki wypad na korfu:)
możemy wymienić się doświadczeniami:)
wiek uczestników ok. 40 lat + dzieci +/- 13 lat
jakby coś to na priv

Augan dołączył
29.01.2012

Augan 20:50 | 29.07.2013

Dopiero co wróciłem z Albanii i obiema rękami podpisuje się pod tym co napisał "pixi". "jacekwl1" - nie wiem jaką przypadłość ma Twoja córka, że zasłaniała okna samochodu ręcznikiem bo tego nie podałeś, może szyby były brudne ? Albania ma dobre drogi, poruszałem się tam dość nisko zawieszonym osobowym Mercedesem i ani razu nie otarłem podwoziem o podłoże. Wbrew temu co Jacek piszesz, odnoszę wrażenie że nie wiesz co mówisz. Nie strasz ludzi i nie pisz bzdur. Ktokolwiek wybiera się do Albanii temu polecam jedną z dwu tras jakie wymienił "pixi". Moim zdaniem być w tym małym kraju i nie "dotknąć" go od środka to grzech. Wszystkim, którzy tam się wybierają życzę bezpiecznej podróży i miłego wypoczynku oraz unikania takich "wskazówek"jakimi raczy nas "jacekwl1".

jacekwl1 dołączył
12.07.2013

jacekwl1 23:17 | 29.07.2013

widzę, że dotknałeś "ten mały kraj" od środka:)
teraz już wiem, dlaczego w Albani jest tyle mercedesów:)
jak do Albani, to tylko mercedesem:)
pozdrawiam

Augan dołączył
29.01.2012

Augan 15:47 | 30.07.2013

mercedesem, czy czymkolwiek innym - nieważne, istotne byle z głową, rozsądkiem i bez straszenia innych opowieściami "dla niegrzecznych dzieci". "Jacekwl1 "- Twoja wypowiedź nie wniosła nic do dyskusji, - pozwala jedynie domyślać się skąd mogą brać się niezrozumiałe zachowania podróżujących z Tobą ludzi. Mimo wszystko życzę udanego wypoczynku i większego dystansu do siebie. Pozdrawiam - Augan.

rbogi dołączył
05.01.2015

rbogi 15:01 | 05.01.2015

Witam
Mam pytanie związane z drogą przez Tepelenë i Gjirokastë, interesują mnie podjazdy na tej trasie. Wybieramy się na dwa samochody, ten drugi będzie ciągnął przyczepę kempingową, a droga przez przełęcz Llogara może być zbyt "męcząca" dla takiego zestawu, szykam więc łagodniejszej alternatywy.

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 11:30 | 22.01.2015

Droga tam jest nieco bardziej łagodna niż przez Llogarę, ale nieco jest w tym wypadku słowem kluczem. Czek Was kilka podjazdów, w szczególności jak zjedziecie z Superstrady. Opcjonalnie możecie jechać przez Grecję i wbić się do Albanii przez Butrint. Jest to jednak nadkładanie drogi.
Pozdrawiam,
balkanyrudej.pl/ 

mario1203 dołączył
31.03.2014

mario1203 22:46 | 24.01.2015

Proponuje nadłożyć drogi i jechać przez grecję . czasowo i tak będzie szybciej.

rbogi dołączył
05.01.2015

rbogi 02:27 | 28.01.2015

Dziękuję rudapsycholozka i mario1203 za informacje.
Decyzja podjęta - jedziemy przez Grecję, do rozważenia jest jednak droga powrotna, chcemy wracać przez Chorwację.
Rozpoznanie przeprowadzimy już na miejscu, planujemy pobyt na którymś z kempingów w Himare, na przełęcz Llogarską wybierzemy się na pewno na kawę i aby popodziwiać widoki.

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 12:58 | 29.01.2015

Możecie też nocować na dziko (o ile od zeszłego roku nic się tam nie zmieniło) na plaży pod samą Llogarą. Odradzam jednak nocowanie tam w ciągu weekendu, gdyż odbywają się tam huczne dyskoteki (doświadczyliśmy tego na własnej skórze w zeszłym roku). Miejsce jest piękne, niestety z roku na rok coraz bardziej skomercjalizowane i zatłoczone (w szczególności odkąd poprowadzili asfalt nad samo morze).
Pozdrawiam,
balkanyrudej.pl/ 

Zbyszek72 dołączył
06.05.2012

Zbyszek72 10:08 | 22.02.2015

Witam,w zeszłym roku jechałem z Śląska przez Brno-Bratysławę-Budapeszt-Osjiek-Sarajevo-Podgorica-Durres-Ksamil aż do samej granicy z Bośnią same autostrady przez przez Bośnię,Czarnogórę i Albanię OK drogi w dobrym i bardzo dobrym stanie,oczywiście przejazd rozłożony na dwa dni nocleg przed granicą Czarnogórską.Praktycznie na żadnej granicy nie staliśmy oprócz samej formalności sprawdzania paszportów.Jest to moim zdaniem najkrótsza trasa.Pozdrawiam

JerzyM73 dołączył
20.03.2015

JerzyM73 20:24 | 20.03.2015

Sporo informacji na forum o AL shqiperia.fora.pl/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl