Forum dyskusyjne

Samochodem do Odessy

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

magdar dołączył
15.01.2018

magdar 13:30 | 15.01.2018

Witam.
Myślimy o wyprawie do Odessy w tegoroczne wakacje. Po przeczytaniu kilku wpisów na forach zaczęłam się zastanawiać czy warto. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat stanu dróg, słyszałam że kiepskie. Jedziemy z dwójką małych dzieci i stąd też moje obawy o bezpieczeństwo. Czytałam tez dużo opinii o łapówkarstwie milicji, zatrzymywaniu na kontrolę pod byle pretekstem. Mieliście takie doświadczenia? Z góry dziękuję za podpowiedź.
Chciałabym zahaczyć o Kijów, czy tam jest bezpiecznie? Polecilibyście? Czy raczej odpuścić?

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 14:36 | 20.01.2018

Witam, stan dróg na terenie Ukrainy zmienia się z dnia na dzień na lepsze, z Kjowa do Odesy masz autostradę w tylu naszej "gierkówki", Na Ukrainie nie ma już milicji jest tylko Policja i nie zatrzymuje pod byle pretekstem jak nie popełnisz wykroczenia to sobie jedziesz i jedziesz, Owszem mogą zatrzymać do kontroli jeżeli nie popełnisz wykroczenia ale jest to tylko rutynowa kontrola sprawdzą dokumenty zapytają się gdzie jedziesz i to wszystko. Ja po Ukrainie jeżdżę samochodem i motocyklem jeździłem i za milicji ( różne doświadczenia) teraz za Policji tylko same pozytywy. Nie słuchaj i nie czytaj tego co ludzie piszą ja polecam Ukrainę. W przypadku jakich pytań pisz w miarę możliwości pomogę.

paramedic dołączył
04.12.2008

paramedic 05:14 | 21.01.2018

Witam. My z dwójka dzieci (5 oraz 7 lat) w zeszłe wakacje przejechaliśmy spory kawałek Ukrainy, Mołdowe oraz Naddniestrze. Na Ukrainie zwiedzaliśmy Wołyn, Podoleoraz Odesse i okolice. Draga jeśli nie chcecie zjeżdżać na zwiedzanie nczego po drodze jest ok. Odcinek autostrady do kijowa i od kijowa do odessy. Bez problemu osobówką. My jeżdziliśmy 4x4 więć świadomie zjeżdzaliśmy czasem w mniej znane i trudno dostępne miejsca. Policja przyjazna, ani razu nas nie zatrzymali, a jedyny kontakt z nimi to kiedy pytalismy o drogę. Wiec bez obaw, ale oczywiscie mozna pewnie trafic na jakiegos służbiste. Kwestia szczęścia ale to nie kwestia Ukrainy bo tak jest wszędzie. Odessa ładna, my mieszkalismy pod Odessą ok 30 minut marszrutką do odessy, mieliśmy blisko piaszczystą fajną plażę i było ok. Jak jedziecie z dziecmi to polecam aqua park kolo odessy - na swierzym powietrzu. Ceny niskie za wszystko, wiec jest ok. My chcemy tam na pewno wrócic.
A jesli chodzi o Naddniestrze to tez obale mity, bo milicja grzeczna, na granicy bez problemów a nawet dostalismy pozwolenie na 24 godziny pobytu w Naddniestrzu. Spaliśmy w Tyraspolu.

Poglądowo podam link do zapowiedzi filmiku z naszej wyprawy

www.youtube.com/watch?v=eW_Yoh4GcFY 

magdar dołączył
15.01.2018

magdar 15:20 | 01.02.2018

Dzięki za pomoc, chyba się zdecydujemy. A jechaliście może drogą z Odessy do Lwowa? Planujemy do Odessy jechać przez Kijów a wracać przez Lwów, ale nie wiem czy da się tam dojechać... Będę wdzięczna za każde info.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl