Forum dyskusyjne

podróż samochodem

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

gebeo dołączył
10.08.2015

gebeo 06:56 | 10.08.2015

Witam,

Czy ktoś się orientuje czy mogę wrócić z Ukrainy samochodem którego jestem właścicielem, a którym wyjechał i przebywa na Ukrainie mój szwagier (obywatel UA), czy musi to być ta sama osoba która wjeżdżała?

gebeo dołączył
10.08.2015

gebeo 16:47 | 10.08.2015

Witam ponownie,

Wiem już wszystko, więc opiszę czego się dowiedziałem może komuś się przyda.

1. wrócić pojazdem może tylko osoba która wcześniej nim wyjechała i nie ma znaczenia że to będzie właściciel (dla mnie totalna bzdura!).

2. zgodnie z prawem Ukrainy nie jest potrzebne żadne upoważnienie, ani pozwolenie a tym bardziej tłumaczenia tych dokumentów dla osoby która nie jest właścicielem, ani współwłaścicielem, jednak lepiej mieć takie gdyż czepiają się na granicy. (informacja z konsulatu Ukrainy w Gdańsku).

3. Musi być stały dowód rejestracyjny (choć połowa obywateli Ukrainy po zakupie samochodu i rejestracji w polskim urzędzie przez 30 dni jeździ w tą i z powrotem. Chyba od nich się nie wymaga, albo wspomagają finansowo biednych celników, mnie akurat nie wpuścili!)

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 10:32 | 11.08.2015

gebeo, co do punktu pierwszego to samochodem możesz wrócić ja tak robię już chyba z piętnaście lat.
punkt drugi zgodnie z prawem to nie jest potrzebne ale na granicy mają swoje prawo i powinieneś mieć upoważnienie
punkt trzeci chcąc przekroczyć granicę ukraińską musisz mieć przynajmniej pół roku ważny paszport, tak-zwany twardy dowód rejestracyjny pojazdu oraz zieloną kartę która może zawierać tylko okres pobytu na Ukrainie.
Co do tego że cię nie wpuścili to już nic nie poradzę, a że Ukraińcy jeżdżą na tymczasowych dowodach rejestracyjnych to nie był taki pewny zapytaj się jakie mają dokumenty oraz gdzie mieszkają,
pozdrowionka i udanych prób przekroczenia granicy ukraińskiej

gebeo dołączył
10.08.2015

gebeo 10:50 | 11.08.2015

Również jeżdżę na Ukrainę od 15 lat bo tyle jestem po ślubie z Ukrainką. Niestety mój szwagier który mieszka w rawie ruskiej właśnie wczoraj się pytał na granicy. I nie wypuszcza jeżeli ja nim nie wjeżdżałem na Ukrainę, a ryzykować i jechać 1000 km. po samochód z Gdańska nie uśmiecha mi się. Niestety poczekam, aż drugi szwagier który pojechał tym, samochodem wróci. Co do dowodu tymczasowego obywatela polski nie wpuszczą, jakieś 6 m-cy temu szwagier z Rawy ruskiej kupił sobie auto i zarejestrował w Polsce, przez 30 dni jeździł na dowodzie tymczasowym co 5 dni taki obowiązek mają Ukraińcy.

to ja dołączył
09.02.2015

to ja 17:23 | 11.08.2015

bo Ukraińcy to nasi "prawdziwi przyjaciele", co nie zmienia faktu że spotkałem tam naprawdę wielu fantastycznych ludzi.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 21:51 | 12.08.2015

na Ukrainie mieszkają wspaniali ludzie, co nie zmienia faktu że na tych nie dobrych też można trafić. Choć kraj ten teraz jest ogarnięty wojną, to go polecam na wypoczynek.

Mmllmm dołączył
05.04.2014

Mmllmm 19:29 | 20.12.2015

Jeśli jedzie się służbowym autem to warto mieć jakieś potwierdzenie tego faktu bo na granicy na pewno zapytają.
Droga ze Lwowa do Tarnopola miejscami nie przypomina drogi. Auto z niskim podwoziem bedzie miało ciężko. Zresztą na całej trasie trzeba uważać.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl