Forum dyskusyjne

Krym - wakacje 2013

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

Nayla dołączył
02.11.2011

Nayla 21:45 | 27.01.2013

Witajcie, w tym roku planuje wakacje na Krymie. Czy ktoś może mi polecić miejscowość do której warto się wybrać? Gdzie będzie dobry dojazd, niedrogo i piękna pogoda i widoki? Na pewno nie chce wybrać się w typową turystyczną miejscowość.. Jakieś rady, propozycje!?

p_smiechu dołączył
28.01.2013

p_smiechu 17:05 | 28.01.2013

Witam. W sierpniu 2010 r byłem na Krymie 2 tygodnie. Polecam Eupatorię miasto bardzo stare i zróżnicowane. Na południu jest dużo drożej np. Jałta. Z każdego większego miasta są organizowane wycieczki po całym Krymie. Sprzedają je na większych deptakach. Mają rozstawione stoliki z ofertą miejscową. Niestety na wycieczkach są tylko Ukraińcy i Rosjanie, Polacy to rzadkość.
Dobry przewodnik Bezdroża - wszystko w nim jest OK, oprócz cen, są nieaktualne. Map w Polsce dobrych nie ma. Najlepsza mapa wydana jest przez Rosjan. Można ją kupić przez internet w Polsce. Ja kupiłem mapę na Allegro.
Ciekawe miejsca inne: Bakczysaraj - pałac chanów krymskich, sklane miasta, Bałakława , Sudak, Sewastopol, Gufuz itd.
Pozdrawiam

stefcia dołączył
17.02.2012

stefcia 13:37 | 02.02.2013

Ja w 2011 wybralam sie na miesięczną wyprawę na krym i tak mi sie spodobało, że w 2012 też cały miesiąc tam spędziłam.
Ogólnie Krym zwiedziliśmy caly od półwyspu tarchankut aż po kercz .
Piękne plaże są w Oljeniwce wielkim plusem jest to, że jest tam mało turystów. W sudaku odkryliśmy fajną pół-dziką plaże o której wie niewiele osób bardziej Ci miejscowi i stali turyści.
Bachczysaraj jest fajnym miastem gdzie warto zobaczyć m.in. Czufut Kale a z niego dobry dojazd jest do Wielkiego Kaniony gdzie warto jest wybrać się wgłąb za tzw wannę młodości albo do Mangup Kale. Ałuszta jest dobrym miejscem gdzie można sie zatrzymać na dlużej jest z niej dogodny dojazd trolejbusem do Jałty oraz Symferopolu, można zrobić wyprawę na Aj Petri, do Demerdżi czyli doliny duchów. My mamy spisane wszystkie potrzebne informacje czyli co gdzie czym i za ile a także mamy kilka namiarow na noclegi. Jak coś to mogę podzielić się bardziej szczegółowymi informacjami :)

yetson dołączył
13.02.2013

yetson 19:34 | 14.02.2013

Byłam na Krymie 3 razy (2009,2010,2012) POLECAM!!:D
Wg mnie warto zobaczyć:
1) Bakczysaraj (pałac chanów krymskich i Czufut-Kale(skalne miasto))
2) Sewastopol (Chersonez Taurydzki-miasto antyczne i port z Flotą Czarnomorską)
3) Sudak (twierdza)
4) Nowy Świat -ok. 6km od Sudaku (przepiękne miejsce, warto wybrać się na spacer z Sudaku do Nowego Świata, idzie się nadmorskimi serpentynami z pięknymi widokami, po drodze są dzikie plaże-my trafiliśmy na plażę nudystów w dużej części:D. W Nowym Świecie warto wybrać się na rejsik wzdłuż nabrzeża, piękne góry i słynna carska plaża (były 2 opcje rejsu-my wybraliśmy tańszą- 30min bez kąpania:P nam wystarczyło))
5) Koktebel (wulkan Karadah i Złote Wrota- tutaj wykupiliśmy sobie rejs wzdłuż wybrzeża)
6) Teodozja (ale to taki średni punkt, my byliśmy przy okazji jak byliśmy w Koktebel, nie pamiętam, ale 2h to max jaki tam spędziliśmy)
7) wodospady Dżur Dżur (my wykupiliśmy wycieczkę, widzieliśmy jeszcze jakieś górskie jeziorka, również można było się kąpać i odwiedziliśmy degustatornie win, to była jedyna wycieczka jaką wykupiliśmy-warto było)
8) będąc w Ałuszcie pojechaliśmy do Partenitu na plażę (plaża może jakoś nie powala, mniej ludzi niż w Ałuszcie, ale z busu wysiedliśmy nad Partenitem, a drogę w dół do Partenitu przeszliśmy na piechotę podziwiając widoki)
9) Jałta (Jaskółcze Gniazdo-okolice Jałty) i Liwadia (pałac z ogrodem gdzie odbyła się Konferencja jałtańska)

w razie pytań pisz-odpowiem!:)

bialyzibi dołączył
08.05.2010

bialyzibi 17:29 | 23.02.2013

Moja lista atrakcji jest znacznie dłuższa. Kolejny raz wracam na Krym , kwatery w Teodozjii a później w okolicy Jalty ( już zarezerwowane )
Brakuje mi na liście Ałupki - Pałac Woroncowa - najpiękniejszy na Krymie
Foros. Na samym skraju Czerwonej Skały wznosi się foroska cerkiew
Sewastopol - starożytne miasto Chersonez - można spędzić nawet cały dzień
Najbardziej urzekła nas Bałkaława - cudowny rejs stakiem po zatoce , muzeum w bazie okrętów podwodnych
W okolicy Jałty koniecznie Nikicki Ogród Botaniczny .
Także Massandta , Gurzuf , Aj - Petri i oczywiście pasmo Demeredży z Doliną Przywidzeń. , jak ktoś na dłużej to także legendarny Czatyrdach i Czerwoną Jaskinię .Pozdrawiam
Pozdrawiam

ifeve dołączył
22.07.2013

ifeve 00:18 | 22.07.2013

hej, mozesz podac maila?
pzdr, Ewa

lenion dołączył
04.05.2013

lenion 15:04 | 04.05.2013

Witam serdecznie czytam z zainteresowaniem, i w tym roku na wakacje postanowiłem wybrać sie właśnie na Krym. Zbieram informacje odnośnie noclegów oraz gdzie warto jechać aby zobaczyć interesujące miejsca. Proszę o pomoc .
Pozdrawiam Leszek

ifeve dołączył
22.07.2013

ifeve 00:12 | 22.07.2013

hej, możesz podać maila:) miałabym kilka pytań:)

petergiz dołączył
30.06.2012

petergiz 10:11 | 03.03.2013

Witam byłem z żoną własnym samochodem na Krymie w 2012. Dojazd przez Lwów 2 dni we Lwowie , powrót przez rumunie - zachaczajac o Mołdawie. Na krymie zatrzymalismy się w Sudaku , to dobra baza wypadowa na cały pólwysep. MAjac własny samochód zwiedzilismy praktyczne wszytskie wskazane miejsca. W Sudaku proponuje zatrzymać sie w zachodniej czesci miasta bliżej Nowego Swiatu. Gorąco polecamy Gurzuf .

andrey.m.p. dołączył
13.03.2013

andrey.m.p. 13:24 | 28.03.2013

Krym można rozdzielić na trzy regiony, które warto spojrzeć: zachodni, południowy i wschodni.

Zachodni - to:

1. Sewastopol (antyczne miasto greckie Chersonez Taurydzki, 35 bateria, baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej i samo miasto).
Obok jest
Fiolent - bardzo ładna i dzika plaża,
Bałakława - potajemna zatoka z czasów Homera i zakład łodzi podwodnych, w miejscowości znajdują się ruiny genueńskiej twierdzy Czembalo, która to stała się inspiracją dla Adama Mickiewicza do napisania XVII Sonetu krymskiego"Ruiny zamku w Bałakławie",
Inkerman - wytwórnia win, twierdza Kałamita i zespół skalnych klasztorów Inkermanu.

2. Bakczysaraj (kompleks pałacowy chanów krymskich, Monaster Zaśnięcia Matki Bożej w jaskini, skalne miasto i średniowieczne miasto-twierdza Czufut-Kale, degustacja wschodniej kuchni).

3. Skalne miasta Krymu Eski Kermen i Mangup.

Po drodze na południe można zatrzymać się w Forosie obok ładnej cerkwi na skale.
Dobrze, że wszystkie obiekty obok i nie trzeba daleko jechać. Jest dużo miejsc, gdzie zatrzymać się i gdzie przyjmują Polaków.

Południowy – to:

1. Dwa carskie pałace w Liwadii i Massandrze. I ładny pałac w dwóch architekturalnych stylach w Alupci.
2. Sama Jałta.
3. Kolejka linowa na goru Aj-Petri o wysokości 1234 m n.p.m.
4. Neogotycki zamek Jaskółcze Gniazdo położony na skale Aj-Todor.
5. Prastary duży botaniczny ogród w Nikiti.
6. Pałac książąt Rajewskich, wielki park XIX w. z gajami bambusu, sosny włoskiej, oliwki, cedru, sosny krymskiej w pobliżu osiedla Partenit.
7. Zabytek przyrody — Góra Ajudah.
8. Wodospadi - Dżur-Dżur na uroczysku Chapchał I Uczan-Su znajduje się w odległości około 8 km od Jałty.

Bardzo malownicze miejsca: wysokie góry, dużo lasy, słoneczny. Minus - drogo i dużo turystów!

Wschodni – to:

1. Sudak (średniowieczna twierdza Genueńska, stolica winiarstwa).
2. W pobliżu miasta, w Nowym Świecie (Новый Свет), znajduje się otoczona skałami Carska Plaża (Царский Пляж), dostępna tylko od morza lub poprzez wąwóz. Bardzo czyste zatoki w Krymie i jałowcowy rezerwat - bardzo czyste i lecznicze powietrze.
3. Ładne góry po drodze z Ałuszty. Wodospad, orlie gniazda i górskie jezioro w Arpati. W pobliżu rumowiska zamku Chaban-Kule na górze nad morzem w osiedlu Morskoje.
4. Miasto Stary Krym - pierwsza stolica Chanatu Krymskego.
5. Koktebel - niewielki kurort, znana fabryka win i koniaków. Główną atrakcją Koktebela jest położony tuż na zachód od miejscowości rezerwat geologiczny Karadah (masyw wulkaniczny na Krymie we wschodniej części Gór Krymskich).
6. Teodozja. Założone zostało w l. sześćdziesiątych VI w. p.n.e. przez osadników greckich z Miletu. Że jest tam spojrzeć? Ruiny twierdzy genueńskiej (XIV/XV wiek), basztę Konstantyna, cerkwie ormiańskie (XIV/XV wiek), meczet Mufti Dżami (I połowa XVII wieku), galeria zdjęć marynista Iwana Ajwazowskego, Muzeum Lotniarstwa i Paralotniarstwa - Jeden z dwóch na świecie.
Tu odpoczywać taniej, jest dużo cichych plaż i zatok. Przyroda bardziej dzika.

jurij dołączył
11.02.2011

jurij 23:07 | 27.04.2013

Witam ja dodam od siebie kilka relacji z wyjazdów na Krym:
Byłem sierpniu na Krymie, a trasa wygłądała tak:
Lwów - Dżankoj (pociąg Lwów-Symferopol),
Dżankoj – półwysep Kercz, nocleg w Kerczu,
Kercz – Teodozja,
Teodozja – Ordżonikidze.
Po kilku dniach w Ordżonikidze górami dotrzeć do Koktebel,
stamtąd dotrzeć do miejscowości Sudak, Zostać w Sudaku na kilka dni,
odwiedzić Nowy Świat,
stamtąd wyruszyć do Ałuszty,
z Ałuszty wyjechać do Mramornoje, w Mramornoje odwiedzić jaskinie,
potem do Symferopolu, stąd do Sewastopolu i zostać na kilka dni w Bałakławie, zwiedzając jeszcze pobliskie miejsca.
Jeżeli będzie interesować jak widoki z tych miejsc to są tu www.nieznanaukraina.pl/1178/wyprawa-krym-sierpien-podroz/ 
W październiku również byli moi znajomi, w maju pogoda na Krymie jest podobna do października. Chociaż wolę maj bo wtedy jest jeszcze dużo zieleni na Krymie, za dwa trzy miesiące lata większość marnieje i się wypala na słońcu.
ich trasa wygłądała tak:
Pierwszy dzień pobytu na Krymie to zwiedzanie Symferopola, następnie wjazd kolejka na Aj-Petri i kąpiel w Morzu Czarnym.
Kolejny dzień to Jałta, Jaskółcze Gniazdo, Ałupka.
Trzeci dzień to wycieczka do Sewastopola.
Następny dzień był trochę spokojniejszy i przeznaczony na Bałakławę i kąpiel w morzu.
Dzień piąty to Bakczysaraj i powrót do Sewastopola na pociąg od Odessy.
Po całym dniu w Odessie wróciliśmy pociągiem do Kijowa.
Ich relacja do przeczytania: www.nieznanaukraina.pl/2346/wyjazd-kijow-krym-odessa-polska-poz  a-sezonem/

jakszu dołączył
09.07.2013

jakszu 08:55 | 09.07.2013

Witam!

Potrzebuje pomocy. Jestem alergikiem, mam pytanie odnośnie poduszek jakie są w pociągu. Czy ktoś się orientuje z czego są zrobione? Bo jeżeli z pierza to podróż pociągiem odpada:(

Kiruss dołączył
01.05.2013

Kiruss 11:08 | 01.05.2013

Też w tym roku się wybieram na Krym więc czytam o kierunku co się da :) Jedziecie samodzielnie czy we własnym zakresie? Ja ze znajomymi ze studiów z SKT jedziemy, sa tu jacyś studenci? :)

Mantisa dołączył
02.05.2013

Mantisa 12:29 | 02.05.2013

Cześć! Możesz podpowiedzieć coś więcej nt. tej wycieczki, jak organizacja, jak cenowo taki wyjazd, masz może jakiś link do tego biura SKT do tej wycieczki?

Kiruss dołączył
01.05.2013

Kiruss 08:17 | 04.05.2013

Tutaj masz wycieczkę na Krym:
www.skt.org.pl/wyjazdy/studencki-wyjazd-wakacyjny-krym/ 
Co do samego wyjazdu, było super :) naprawdę nic dodać nic ująć, fajny opiekun na miejscu, fajne miejsce, fajni ludzie :)

Mantisa dołączył
02.05.2013

Mantisa 07:01 | 06.05.2013

Dziękuję bardzo za linka do skt :) poczytałam, sprawdziłam trochę opinii w necie i na ich fejsie od studentow i generalnie wszyscy twierdzą że fajne wyjazdy, szczególnie własnie Krym jest popularny, także pewnie zostanę przy tej opcji i wpłacę zaliczkę aby sobie miejsce zaklepać :)

author878 dołączył
12.05.2013

author878 22:23 | 12.05.2013

Witam "Krymian " ;-)) Wybieram się w tym roku ,na przełomie sierpnia i września na Krym właśnie . Jedziemy we dwóch ja i syn -student 24 lata . Wyprawa rowerowa . Uznalismy że chętnie dobierzemy do wyjazdu 1 lub 2 osoby -wiek i płeć bez znaczenia . Planujemy objechać co najmniej połowę Krymu i oczywiście zobaczyć na własne oczy jego najciekawsze zakątki . Trasa wyznaczona ale jeśli znajdzie się ktoś chętny weźmiemy pod wzgląd również jego sugestie :-)) Zainteresowanych zapraszam do rozmów pod author878@gmail.com

krysyuka dołączył
23.05.2013

krysyuka 15:02 | 23.05.2013

witam. Bylismy na Krymie w 2012. Wyprawa jest opisana w blogu krysuyka.blogspot.com/2013/02/polacy-na-krymie.html 
Polecam

ApetytNaSwiat dołączył
30.05.2013

ApetytNaSwiat 00:08 | 30.05.2013

Ja gorąco polecam Bakczysaraj (www.apetytnaswiat.pl/palac-chanow-krymskich/)  i Czufut-Kale (www.apetytnaswiat.pl/czufut-kale/).  W Sudaku jest niezła Twierdza Genueńska (www.apetytnaswiat.pl/twierdza-genuenska/),  a kawałek dalej rezerwat Nowy Świat (www.apetytnaswiat.pl/nowy-swiat/).  Dla mnie Nowy Świat to absolutny numer 1 :)

Tu znajdziesz jeszcze krótki filmik z maja tego roku: vimeo.com/65511637 

A w planowaniu mogą Ci się przydać ceny: www.apetytnaswiat.pl/ceny-na-krymie-w-2013/ 

Jakbyś miała jakieś pytania to służę pomocą :)

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 10:47 | 30.05.2013

Jedzie ktoś w sierpniu z dzieckiem/ćmi?

zbylud71 dołączył
04.07.2013

zbylud71 18:51 | 04.07.2013

witam
mam 42 lata żona 41 dwoje dzieci 10 i 12 lat na początku sierpnia planujemy wyjazd na Krym jesteśmy z bydgoszczy

ApetytNaSwiat dołączył
30.05.2013

ApetytNaSwiat 11:57 | 06.06.2013

poprawne linki:

www.apetytnaswiat.pl/palac-chanow-krymskich/ 
www.apetytnaswiat.pl/czufut-kale/ 
www.apetytnaswiat.pl/twierdza-genuenska/ 
www.apetytnaswiat.pl/nowy-swiat/ 

altinsach dołączył
13.06.2013

altinsach 15:54 | 13.06.2013

Polecilabym Bakhchisaraj. Duzo do zwiedzania: Palac Chanow, Czufut-Kale, Zakon Uspanski, Medresse... Sa tani noslegi. Napszyklad w tatarskim domu blisko Palacu Chanow(pieszo 8 min). Rezerwowac mozna przez facebook. www.facebook.com/mara.house.50?fref=ts 

aga85 dołączył
18.02.2012

aga85 23:25 | 04.07.2013

Witam,
Na początku chciałam pogratulować pomysłu na wakacje - w 100% jest trafiony:) Niestety nie miałam, w odróżnieniu od większości z wypowiadających się tutaj osób, możliwości dokładnego zwiedzenia Krymu (spędziłam tam zaledwie tydzień), ale i tak ten krótki czas wystarczył, żeby ten zakątek świata całkowicie mnie zauroczył. Jako, że podróżowałam pociągiem ze Lwowa, to "zaliczyłam" Symferopol (miasto, jak miasto, warto w czasie czekania na pociąg zafundować sobie szybkie zwiedzanie, ale raczej nie należy nastawiać się na coś bardzo godnego uwagi - oczywiście jest to moja subiektywna ocena), obowiązkowym punktem wyprawy na Krym jest za to Bakczysaraj, który jest niesamowity zarówno ze względu na przyrodę i widoki, jak i zabytki (kompleks pałacowy Chanów Krymskich, Skalne Miasto Czufut-Kale, Monastyr Uspieński), trochę mniejsze wrażenie zrobiły na mnie Sewastopol i Jałta (która jednak stanowi dobrą bazę wypadową, gdyż wokół niej jest kilka miejsc, które warto odwiedzić, np. dobrym pomysłem na kilkugodzinny wypad jest wjazd kolejką na górę Aj Petri, z której można podziwiać przepiękne widoki). Na Krymie byłam w październiku, pogoda była wręcz upalna (spokojnie można było zażywać kąpiele w morzu), tylko przez jeden dzień padało. Jeśli chodzi o dojazd na Krym, to nie ma z tym żadnego problemu: tak jak pisałam można dojechać pociągiem ze Lwowa do Symferopola (podróż trwa 25h, jest ona niezapomnianą przygodą, w pozytywnym znaczeniu) a stamtąd w zależności, gdzie chcemy jechać możemy wyruszyć w dalszą trasę marszrutką, pociągiem lub odpowiednikiem naszego PKS-u. Ceny są bardzo przystępne, powiedziałabym wręcz, że jest tanio. Jechałyśmy z koleżanką "na pałę" nie mając, w żadnym miejscu namiaru na nocleg i wszędzie coś znalazłyśmy w rozsądnej cenie (kwatera prywatna to koszt 20-30zł/osobę, w nowym, bardzo fajnym hostelu Sobaka w Jałcie zapłaciłyśmy równowartość ok 50 zł za dwuosobowy pokój). Jeśli chodzi o ostatnią część Twojego pytania, to z mojej obserwacji wynika, że Krym jest już bardzo turystyczny i od tego się nie ucieknie, ale może ktoś kto był tam dłużej niż ja, będzie umiał polecić miejsce, w które turyści tak tłumnie nie docierają. Kończąc chcę napisać, że na Krymie spotkałam się z ogromną życzliwością jego mieszkańców i sama na pewno tam wrócę przy najbliższej okazji, żeby zobaczyć chociażby Sudak czy Teodozję. W razie jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, chętnie służę pomocą. Życzę udanej wyprawy:)

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 09:16 | 06.07.2013

Fajnie. Piszę na prv.

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 09:20 | 06.07.2013

Proszę o informacje dot. tel.komórkowej na Ukrainie. Gdzieś czytałem, że najlepiej po przekroczeniu granicy kupić np. 2 "ichnie" karty i wtedy pomiędzy sobą "trąbić" do oporu:) Internet mobilny?-jakieś info też mile widziane.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 16:26 | 06.07.2013

kup sobie karty na Ukrainie np. KYIWSTAR rozmowy tanie jest opcja że do tej samej sieci z drugim numerem za darmo, co do internetu to po zakupie sim karty doładuj ją za kwotę 40 hrywien a następnie wykup sobie pakiet danych internetowy bodajrze chyba jest 30giga

Jaca12 dołączył
19.06.2013

Jaca12 21:43 | 08.07.2013

Prosze zajrzec na stronke www.planujpodroz.pl  tam zajmuja sie ukladaniem planow podrozy moze cos pomoga:)

Anna1961 dołączył
11.07.2012

Anna1961 01:00 | 09.07.2013

Cześć
Mam 51 lat koleżanka 50 i Marcin mój syn lat 15 mamy zamiar wybrać się na Krym pociągiem a Wy jak planujecie podróż

[konto usuniete] dołączył
23.02.2012

[konto usuniete] 13:08 | 09.07.2013

W zasadzie są dwie opcje dojazdu na Krym: jedna droższa- samochodem,gdzie w przypadku 5 osób fajnie byłoby gdyby ktoś znał język ukraiński,lub pociągiem,podorz tańsza,ale zdecydowanie bardziej męcząca.

krzysiek123 dołączył
10.07.2013

krzysiek123 09:05 | 10.07.2013

Mam 42 lata, zona 38, dzieci 18, 15 i 7. Planujemy wyjechac na krym 3 sierpnia. Zapraszamy do wspólnego podróżowania autem. Podaję kontakt: 505915131

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 17:17 | 12.07.2013

OK, ale może kilka dni wcześniej ?:)

hAoS dołączył
13.07.2013

hAoS 08:34 | 13.07.2013

Witam,
Wybieram sie w tym roku (poczatek września) na krym. Czy ktos jechał autem? Gdzie nocowaliscie po drodze?

paragon dołączył
28.06.2013

paragon 18:53 | 18.07.2013

Wszyscy, z którymi rozmawiałam polecają trasę na Kijów, a potem na Krym. I tak zrobimy.
Wyjeżdżamy z piątku na sobotę w nocy. Mamy nadzieję na krótki postój na granicy :-)
W Kijowie obiad, zwiedzanie (niekoniecznie w takiej kolejności) i spać. Raniuteńko pobudka i w drogę prosto na Krym. W okolicach Jałty nocleg z "łapanki". Słyszałam, że Gurzuf jest piękny. Zobaczymy...

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 19:03 | 19.07.2013

Jak będziesz mogła pisz "z trasy" bo my tydzień po Was ruszamy, a trasa taka sama:)

oolaak dołączył
23.07.2016

oolaak 22:21 | 21.10.2016

>Mam 42 lata, zona 38, dzieci 18, 15 i 7. Planujemy wyjechac na krym 3 sierpnia.
>Zapraszamy do wspólnego podróżowania autem. Podaję kontakt: 505915131

EmilosPL dołączył
20.07.2013

EmilosPL 18:19 | 20.07.2013

Hej :) Jedziemy na Krym z dziewczyną 18 sierpnia z Lwowa.Może ktoś jest chętny z nami?
na dwa tyg jedziemy + -

marinik dołączył
30.06.2011

marinik 10:26 | 22.07.2013

może komus się przyda - relacja z naszej wyprawy:
krymmarinika.blogspot.com/ 

mafa dołączył
17.07.2013

mafa 15:43 | 22.07.2013

Świetnie! Chętnie poczytam. Takie blogi podróżnicze to bardzo fajna sprawa.

Pawelw22 dołączył
03.11.2007

Pawelw22 21:03 | 29.07.2013

Witam ! Ja się wybieram z żoną 10.08 , jedziemy małym autkiem do Koktebel .
Chętnie dosiądziemy się do większego ))) Byliśmy już tam wiele razy , dobrze znamy drogę i język rosyjski więc możemy sie przydać.
tel 500 - 455 - 003 pawelw22@mail.ru

skryba dołączył
14.08.2013

skryba 14:55 | 14.08.2013

Hej-poszła wiadomość prywatna.

Iwona_91 dołączył
26.07.2013

Iwona_91 15:44 | 20.08.2013

Atrakcyjne oferty wyjazdów zagranicznych, ale także krajowych można znaleźć na www.WakacyjnyPirat.pl  w bardzo niskich cenach

Marti23 dołączył
14.11.2013

Marti23 15:55 | 14.11.2013

Hej, ja byłam na krymie z wytwórnią wypraw, było wspaniale, świetnie zorganizowana i przesympatyczna pilotka, sprytni kierowcy, ośrodek trochę na zadupiu, ale za to nad samym morzem. Sama kraina zrobiła na mnie lepsze wrażenie niż to sobie wyobrażała,; piękne krajobrazy, imponujące zabytki, sympatyczni i pogodni ludzie- polecam

emiluszka dołączył
31.10.2013

emiluszka 16:47 | 16.11.2013

cały Krym jest niezwykle piękny ale najbardziej polecam jego mniej znane części: Pół. Trachankut (baza nurkowa ,można wypożyczyć rower i pojeździć po półwyspie) Kercz,Sudak, Nowy Świat, Ordżonikidze (niezwykle malownicze miejsce i tanie :) ) i koniecznie wycieczka do rezerwatu Kara Dag- wygasly wulkan

kolejarz dołączył
27.12.2014

kolejarz 16:54 | 27.12.2014

Od końca grudnia 2014 nie będzie możliwy dojazd pociągiem z Ukrainy na Krym: kolejblog.wordpress.com/2014/12/26/wstrzymanie-ruchu-pociagow-n  a-krym/

edinburgh30 dołączył
17.08.2012

edinburgh30 11:45 | 30.12.2014

zerknij tu: masa materiałów o Krymie z pierwszej ręki - wirtualnemapy.pl/artykuly/tag/krym 

Cerkwie dołączył
04.02.2015

Cerkwie 09:31 | 04.02.2015

www.kyiv-ukraine.eu  - tutaj też ciekawie piszą o podróżach na Ukrainę

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl