Forum dyskusyjne


granica Słowacja Ukraina - nie polecam

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 10:38 | 07.05.2008

Dla informacji - Gorąco odradzam wyjazdu z Ukrainy przez Słowację, próbowaliśmy (3 dni temu) dwa przejscia graniczne i dzięki intensywnym zabiegom staliśmy jedynie 6 godzin. Problemy robia Słowacy, nie Ukraińcy. Łatwiej i szybciej przekracza się granicę Pol-Ukr.(ok. 2 godz) Jesli ktoś ma wybór, to niech omija granice Ukr - Słow. Pozdr. Ewa


Divemaster dołączył
30.05.2008

Divemaster 15:50 | 01.06.2008

Hej,
moze napiszesz cos szerzej na temat tych problemow, co, jak, dlaczego? Poniewaz problemy na "dziwnych" granicach bywaja naprawde roznej natury.


sta321 dołączył
26.10.2007

sta321 13:05 | 04.06.2008

witam
Byłem w lipcu 2007 w Użgorodzie, na przejściu nie było problemu ze słowakami natomiast ukraińcy trzmali nas ponad 3 godziny w 30 stpniowym upale. Na granicy są dwie kolejki dla ukrainców i unii warto na to zwrócić uwagę by nie wydłużać postoju. Próbowałem przejechac tę granię dzien wcześniej na rowerze to nas zawrócili, tylko samochodem, pojchaliśmy samochodem to sprawdzali wszyskie możliwe numery i ciągłe pytanie po co jedziemy..........posmotriet i poobiedat - dla nich to coś dziwnego po co jechać za granicę na parę godzin, przy okazji skorzystaliśmy na tankowani u bo benzynka była po jakiś 2 zł z groszami. Uwaga na dziury w Użgorodzie bo można urwać zawieszeni i to w samym centrum.
Pozdrawiam
S.C.


matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 17:23 | 10.06.2008

Witam, przepraszam że dopiero teraz ale zgodnie z prośbą precyzuję. Próbowalismy dwia przejścia pomiędzy Słowacją a Ukrainą(koło Uzgorod i powyżej) Problem był taki że Ukraincy puszczali szybko, lecz nie mieli gdzie bo największe korki tworzyły się po odprawie ukraińskie, na części słowackiej (w obu sytuacjach), gdyż Słowacy z uporem maniaka poszukiwali rozlicznych przemycanych rzeczy, papierosów, sprawdzali numery itd. Manewr z przynaleznością do UE nie przechodził - za każdym razem cofano nas na koniec niebotycznej kolejki. Druga część naszej ekipy jechała przez Ustrzyki i tam bez najmniejszych problemów - tylko trochę biurokracji. Oczywiście, może był to zbieg okoliczności,wole nie sprawdzać ponownie. Jak ktoś sprawdzi to niech da znać. Pozdr.EwaStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl