e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Forum dyskusyjne

Urlop nad Morzem Czarnym

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

Lisek1989 dołączył
04.07.2018

Lisek1989 00:42 | 05.07.2018

Witam Was wszystkich serdecznie.
Od długiego czasu marzy mi się 10 dniowy urlop nad Ukraińskim wybrzeżem, okolice Odessy +/- 100 km może nawet dalej na południe. Krym odpada. Ciekawią mnie wschodnie klimaty, znam rosyjski więc myślę że będę się tam czuł jak w Polsce.
Jakie macie doświadczenia z tamtymi stronami? Czy możecie polecić konkretne miasto, a nawet noclegi. Szukam czegoś cichego, na uboczu, plaża pod miastem albo na wsi, domek, pokoje letniskowe. Jadę autem więc wszędzie dojadę. Nie kręci mnie zatłoczone miejskie życie. Czy warto jechać w ciemno i dopiero na miejscu szukać pokoju? Na urlop jadę w drugiej połowie sierpnia z moją świeżo upieczoną żoną:) Potrzebujemy nieprzeludnionej piaszczystej plaży, dachu nad głową i świętego spokoju:)

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 10:05 | 05.07.2018

>Witam Was wszystkich serdecznie.
>Od długiego czasu marzy mi się 10 dniowy urlop nad Ukraińskim wybrzeżem, okolice
>Odessy +/- 100 km może nawet dalej na południe. Krym odpada. Ciekawią mnie wschodnie
>klimaty, znam rosyjski więc myślę że będę się tam czuł jak w Polsce.
>Jakie macie doświadczenia z tamtymi stronami? Czy możecie polecić konkretne miasto, a
>nawet noclegi. Szukam czegoś cichego, na uboczu, plaża pod miastem albo na wsi,
>domek, pokoje letniskowe. Jadę autem więc wszędzie dojadę. Nie kręci mnie zatłoczone
>miejskie życie. Czy warto jechać w ciemno i dopiero na miejscu szukać pokoju? Na
>urlop jadę w drugiej połowie sierpnia z moją świeżo upieczoną żoną:) Potrzebujemy
>nieprzeludnionej piaszczystej plaży, dachu nad głową i świętego spokoju:)

Ja mam doświadczenia świetne i bardzo polecam. Niestety jeśli szukasz czegoś cichego, to najbliższe okolice Odessy odpadają. Po aneksji Krymu zjeżdża się tam pół Ukrainy. Albo trzeba szukać dalej na południe od Lebiediewki poczynając w stronę delty Dunaju, albo wręcz przeciwnie. Jechać w stronę Chersonia, albo nawet dalej. Spokojnie można jechać w ciemno, pokoje same cię znajdą :).

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 16:45 | 05.07.2018

Teraz nad morzem czarnym trudno jest znaleźć coś spokojnego ( zacisznego. Odessa i wszystkie znane kurorty są bardzo oblegane przez Ukraińców, poszukaj sobie coś bliżej Mołdawii. Co do kwater to nie masz co się martwić tak jak pisał poprzednik kwatera znajdzie cię sama, tylko nie bierz pierwszej lepszej bo wiadomo cena ale zawsze można się potargować. Poszukaj w rejonie Lebiediwki albo w rejonie Tatarbunary. Na początek żeby zasięgnąć jakieś informacji posiedź trochę przed kompem i poszukaj a na pewno znajdziesz jakieś miejsce które Was interesuje. Ja jeżdżąc na Ukrainę jadę zawsze w ciemno ale na wszelki wypadek mam namiot zawsze jakieś pole namiotowe się znajdzie, no ale wiadomo nie każdemu taki wypoczynek pod namiotem odpowiada, wróciliśmy 18 lipca po trzech tygodniach wojaży po Ukrainie na motocyklach, na trasie Lwów Kijów-Czerkasy-Dniepropietrowsk-Zaporoże-Mariupol-Cherson-Mikołajów kwatery same przychodziły ale bywało że trzeba było rozbić się na polu namiotowym, pozdrawiam i życzę miłego rlopu.

Lisek1989 dołączył
04.07.2018

Lisek1989 17:08 | 09.07.2018

Chcielibyśmy zatrzymać się w typowym drewnianym domku letniskowym blisko plaży. Czy mamy szansę na znalezienie czegoś takiego? I jeszcze chciałbym zasięgnąć Waszej porady w kwestii drogi. Jedziemy autem z LPG, czy bez problemu zatankujemy gaz, czy musimy zwracać uwagę na jakieś szczególne zwyczaje i przepisy drogowe. Czy są jakieś różnice między polskimi a ukraińskimi drogami?

Drogomił dołączył
08.11.2017

Drogomił 21:34 | 05.07.2018

Jeśli znasz rosyjski i chcesz odpocząć nad Morzem Czarnym to lepiej wybierz Gruzję i miasto Batumi i okolice. Polecam też spokojne małe miejscowości w Bułgarii np Sozopol, Pomorie, Sinemorec, Czernomorec, Łozenec

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 08:48 | 10.07.2018

Nie ma problemu co do tankowania gazu na Ukrainie , w tej chwili na Ukrainie trwa akcja rządu Ukraińskiego mająca na celu poprawienie stanu nawierzchni wszystkich jezdni więc bardzo często spotykamy się z remontem dróg, to czego jeszcze tam nie naprawili to jest w opłakanym stanie. Co do przepisów to się nie obawiaj Policja Ukraińska nie zatrzymuje już teraz każdego no chyba że popełnisz wykroczenie to wtedy tak ale nie zawsze wypisze mandat może cię pouczyć, uważaj na oznakowania dróg bo miejscami jest kiepskie, ponadto na niektórych odcinkach dróg nad jezdnią na słupach betonowych wiszą kamery tzw. fotoradary i tu można się naciąć niektóre z tych kamer mierzą nawet prędkość a są bardzo dokładne i bardzo dobry obraz sam to przetestowałem ale nie było tak źle za przekroczenie prędkości i nie zatrzymaniu się przed znakiem STOP tylko za znakiem zostałem pouczony za obydwa wykroczenia. Co do kwater to nie wiem w jakie dokładnie miejsce jedziesz ale masz szansę znaleźć drewniany domek.

paramedic dołączył
04.12.2008

paramedic 16:10 | 07.07.2018

Absolutnie, nie polecam plaż w okolicy Batumi. Są kamieniste i mało atrakcyjne. Bez porównania do plaz okolic odessy, gdzie są piaszczyste. Ceny rownież dużo tańsze są na ukrainie.

Ja osobiscie moge polecic ten nocleg : www.booking.com/hotel/ua/otdyh-u-morya.pl.html 

Super atmosfera, to ok 20 km od centrum odessy, jezdzą marszrutki.
Do plazy po schodach ok 200-300m

Zresztą video z wyjazdu mozna tu obejrzeć : www.youtube.com/watch?v=z8H5r-Cx6HM 

Odessa i plaże od 25:30

Podrawiam.

Drogomił dołączył
08.11.2017

Drogomił 22:30 | 12.07.2018

>Absolutnie, nie polecam plaż w okolicy Batumi. Są kamieniste i mało atrakcyjne. Bez
>porównania do plaz okolic odessy, gdzie są piaszczyste. Ceny rownież dużo tańsze są
>na ukrainie.
>
>Ja osobiscie moge polecic ten nocleg :
>www.booking.com/hotel/ua/otdyh-u-morya.pl.html 
>
>Super atmosfera, to ok 20 km od centrum odessy, jezdzą marszrutki.
>Do plazy po schodach ok 200-300m
>
>Zresztą video z wyjazdu mozna tu obejrzeć :
>www.youtube.com/watch?v=z8H5r-Cx6HM 
>
>Odessa i plaże od 25:30
>
>Podrawiam.

Zależy kto co lubi. W Batumi masz piękne miasto i spokój mimo wszystko. Plaża jest ciekawa. To nie są zwykłe kamienie. Mają prawie jednakowy kształt. Niesamowita plaża i dobra kuchnia gruzińska. W Odessie masz plaże prawie jak w Polsce.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl