Forum dyskusyjne

Safari Tanzania

kategoria podróże po świecie

[fb] Karolina Marcisz dołączył
13.05.2018

[fb] Karolina Marcisz 12:07 | 13.05.2018

Cześć,
Proszę o radę, w lipcu/sierpniu planuje wyjazd do Tanzanii na 3tyg. I w tym czasie chcę jechać na safari 3-4dniowe.
Czy lepiej zorganizować takie już teraz "na odległość" czy taniej będzie poszukać czegoś na miejscu u lokalsow?
Dodam że interesuje mnie tylko dla 2osob a nie grupowe.

I pytanie o pieniądze, czy są tam banki i bankomaty czy raczej brać tylko gotówkę - mam na myśli już pobyt stacjonarny w hotelu koło Dar Es Salaam.

Za wszystkie rady z góry dziękuję.

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 21:31 | 13.05.2018

Ja znalazłam taniej przez internet.
Polacy którzy lecieli ze mną mieli bardzo mądre miny i zapłacili więcej za mniej.
Planuję ponownie i też z tym panem pojadę.
Ceny poniżej pewnej kwoty nie mogą być niższe gdyż ponoszą stałe, wysokie opłaty za wjazd a i noclegi też kosztują.
Są bankomaty ale trzeba je znaleźć. Dar jest bardzo niebezpiecznym miastem a i zwiedzać za bardzo co.
A przystań promowa do Zanzibaru to mekka złodziejska włącznie z (chyba) kobietami ubranymi w abaje (w bukach nie widziałam).

Zastanawia mnie zdanie "pobyt stacjonarny w hotelu koło Dar"?

FankaAfryki dołączył
01.04.2018

FankaAfryki 23:23 | 25.05.2018

A dalabys jakiś namiar na tego pana od safari? I daj info jakie koszty ponosilas i za jakie warunki zwiedzania. Pozdro

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 21:33 | 13.05.2018

A gdzie planujesz safari?

[fb] Karolina Marcisz dołączył
13.05.2018

[fb] Karolina Marcisz 13:50 | 16.05.2018

dziękuje na info. Planujemy jechać do Serengeti, Nogorongoro i może jezioro Maynara. Zastanawiamy się tylko czy wziąć 3 czy 4 dni bo koszty są dość wysokie za każdy dzień a nie wiem czy efekt 3 dniowego nie będzie taki sam jak przy 4 dniowym. Chyba będziemy rzucać monetą....chyba że masz jakąś rade...

KM

lori_traveler dołączył
24.04.2018

lori_traveler 00:24 | 28.05.2018

Hej, ja byłam na 3 dniowym safari Manyara , Tarangire i Ngorongoro, koszt to około 2000 tys na osobę, plus około 10 dolarów dziennie na napiwek dla przewodnika, świetne miejsce do spania w namiotach "vip" .
director@peacematunda.org podaje maila. nie wiem czy jeszcze istnieją, poniewaz byłam w 2016 roku, ale napisać nic nie zaszkodzi. :)

Znalazłam nawet ofertę którą otrzymaliśmy od tej firmy :) :

"THREE DAYS WILDLIFE SAFARI ITENERARY

Day 1. Drive for a full day game viewing in Tarangire national park, this park is earn it’s respect following the highest concentration of Africa Elephants and big cat it at first established as famous hunting block for Lions and Leopard during the colonial time, suitable soil which hold high amount of water attract thousands of animal to this park during the dry season when all the area around are dry the Tarangire national park grows green! The magnificent Baobab trees offer an amazing outlook. At late hours’ drive back to Mto wa mbu for dinner and overnight.

Day 2. Drive to the Lake Manyara National park Lunch at the campsite the proceed with the game drive, Lake Manyara National park is famous for its tree climbing Lion and colorful lake Manyara which is the Paradise of Flamingoes, the Great Rift valley offer another beautiful geological future which forms the Home of Baboon and monkeys. Late afternoon drive back to Mto wa Mbu for dinner and overnight.

Day 3. With picnic lunch boxes drive down to the famous Ngorongoro crater for full day game drive, the Ngorongoro crater is sometimes referred to be the Garden of Eden of the Noah Ark, the crater provide the home for the big five, Wild beasts Zebras and un countable number of gazelles and thousands of pinkish flamingoes. Late afternoon drive back to Arusha for overnight.

Day 4 After the safari spend a day relaxing at our project, Peace Matunda School and Orphanage, to learn more about the Tanzanian and Meru cultures. Dinner and overnight at peacematunda. (OPTIONAL)

PRICE: 650 USD per person. This includes everything, except tipping and things of personal nature.
.
End of the program."

Jeśli macie wiecej pytań to mogę jeszcze pomóc

bardo dołączył
20.09.2008

bardo 21:02 | 15.06.2018

Ja lecę we wrześniu znalazłam firmę Enchanting Tanzania Safaris- ma świetne opinie, zarezerwowalam 3 dniowe safari Lake Manyara, Tarangire i Norongoro - 6 osób w nowym, dużym samochodzie, noclegi w Lodge, nie w namiotach- jesteśmy w dojrzałym wieku, w tym odbiór z lotniska i przewóz do hotelu w Arusha. cena 2400 z groszami za osobę.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl