/ / JORDANIA > wynajęcie samochodu z kierowcą > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


wynajęcie samochodu z kierowcą

kategoria podróże po świecie

GraLes dołączył
24.11.2018

GraLes 22:59 | 24.11.2018

Jeżeli są osoby zainteresowane wynajęciem samochodu z kierowcą, mogę polecić lokalnego kierowcę, który jeździł z nami przez tydzień w Jordanii w połowie listopada. Opcja ta wcale nie jest o wiele droższa od wynajęcia samego samochodu, jeżeli weźmie się pod uwagę inne koszty oraz korzyści. Poza kosztem wynajmu i ubezpieczenia, trzeba uwzględnić koszty benzyny i ewentualnego parkingu. Co do korzyści, lokalny kierowca zaoszczędza nam dużo czasu na planowanie trasy, całą logistyką oraz zdejmuje z nas stres związany z jazdą w obcym kraju. Nam obniżył również koszty związane z jedzeniem i zakupami. Jedliśmy z nim w lokalnych restauracjach (pyszne jedzenie!), gdzie jadali tylko lokalni i gdzie płaciliśmy tyle, co oni, a nie jak turyści. Podobnie było z zakupami - znał prawdziwe ceny i kupował dla nas wskazane rzeczy w miejscach, które dobrze znał.
Dla informacji, pokonaliśmy trasę Amman-Jerash-Ajloun-Madaba-Mt. Nebo-Karak-Dana Reserve-Petra-Wadi Rum-Aqaba-Morze Martwe-Amman.
Oto kontakt dla zainteresowanych:
Ali Salameen, tel. +962.777.533.958, email: alisalameen@yahoo.com.
My znaleźliśmy Alego na podstawie wcześniejszych pozytywnych rekomendacji na forum Tripadvisor. Jest Beduinem z Petry/Wadi Musa, jeżdzi po całej Jordanii. Mówi bardzo dobrze po angielsku, ma nowy, czysty samochód z 2018 r. Rónież dzięki Alemu dowiedzieliśmy się tyle o Jordanii, kulturze, zwyczajach, jedzeniu, cenach, regionalnych relacjach, polityce, itp. (a nawet poznaliśmy lokalne dowcipy:-), czego podróżując na własną rękę nie mielibyśmy szans się dowiedzieć. I to chyba największa i bezcenna korzyść!


senia dołączył
20.06.2008

senia 22:31 | 29.12.2018

Dzięki. Sprawdziłam Go i niestety cena w kosmosie. Nie u niego jednego zresztą. W ogóle mają abstrakcyjne oferty...
Jeśli ktoś może polecić kierowcę za normalne pieniądze to się polecam. Normalne tzn do 130 USD/dzień .
Dzięki z góry.


ziajam dołączył
21.05.2017

ziajam 23:11 | 03.01.2019

Cześć!
Też się wybieram do Jordanii. Znalazłaś może kogoś za rozsądną cenę?
Wybieramy się po 10 lutego, a Ty?
Pozdrawiam! :)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl