Forum dyskusyjne

czy bezpiecznie

kategoria podróże po świecie

Stopek1 dołączył
30.11.2018

Stopek1 14:49 | 30.11.2018

wybieram się do Jordanii w okresie świątecznym,wiem,że nic się na przewidzieć,ale czy teraz jest tam bezpiecznie?

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 21:50 | 30.11.2018

Bardzo bezpieczny.
Jeżeli ma to jakieś znaczenie to w rankingu na Forum Ekonomiczne Świata Jordania wiosną 2018 r. była sklasyfikowana na 38 miejscu wyprzedzając Polskę o 13 pozycji.
A tak z własnego niedawnego doświadczenia jest OK. Choć oczywiście takie wrażenia z pojedynczego wyjazdu są złudne. Można być w bardzo niebezpiecznym miejscu, nie mieć złej przygody i potem utrzymywać, że jest Ok bo nic mnie nie spotkało.

Jednak w przypadku Jordanii można dość stanowcza twierdzić, że jest to kraj bezpieczny pod każdym względem.

Dodam, że miejscowy ludek jest dość empatyczny i skłonny do bezinteresownej pomocy.
pozdrawiam

Stopek1 dołączył
30.11.2018

Stopek1 14:14 | 04.12.2018

bardzo dziękuję za udzielone podpowiedzi,wszystko się przyda

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 14:45 | 01.12.2018

>wybieram się do Jordanii w okresie świątecznym,wiem,że nic się na przewidzieć,ale czy
>teraz jest tam bezpiecznie?

Wszystko zależy od tego co chce się zobaczyć i robić. Miejsca turystyczne i miasta na głównych ulicach są raczej bezpieczne ale jeśli zamierzasz wyjść poza utarte szlaki to może być różnie. Nas na wiosce niedaleko Ammanu dzieci wybiegające ze szkoły obrzuciły kamieniami i nie wiem jakby się skończyło gdyby akurat nie nadjechał autobus jadący do Ammanu. Na bocznych ulicach w Ammanie kierowcy i ich pasażerowie płci męskiej krzyczeli do moich towarzyszek podróży i pokazywali obraźliwe gesty. Taksówkarze w Ammanie rzadko znają język i kręcą na kasę.
Jeśli chodzi o terroryzm to wszystko jest tam mocno kontrolowane aczkolwiek dwa lata temu w Al-Karak na zamku pojawili się napastnicy z karabinami, którzy w sumie zabili 10 osób.

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 10:01 | 03.12.2018

Dwie podróże i dwie odmienne opinie (moja i Edgarka). Tak zwykle bywa kiedy wchodzą w grę dwie pewnie krótkie podróże (moja trwała ledwie 10 dni, Edgarka nie wiem ile). Jeden czy dwa incydenty mogą lec u podstaw z gruntu odmiennych doświadczeń.
Nie przydarzyło nam się, czy raczej moje towarzyszce podróży jak zwykle byliśmy we dwójkę - na żadne z opisanych przez Edgarka obraźliwych gestów czy zachowań ze strony Jordańczyków. Choć akurat tym nie jestem zaskoczony bo takie zdarzeń doświadczaliśmy (lepiej byłoby napisać doświadczała, bo głównym "adresatem" była Agnieszka) w innych krajach (Turcji, Maroku, moim ulubionym Iranie, także w Indiach i np. w Nikaragui). Tak sie dzieje w krajach gdzie albo seksualizm jest obwarowany rygorystycznym tabu (jak w krajach islamu) albo dominuje silny kult "macho".
To przykre i budzące sprzeciw zachowania, ale zazwyczaj obecność męskiego partnera jest wystarczającym zabezpieczeniem.

Co do zamachu sprzed 2 lat - był to atak terrorystyczny na posterunek policji. Potem zamachowcy (byli z ISIS) uciekając rzeczywiście schronili się w zamku Al.-Karak, jednak nie atakowali tam przebywających turystów czy nie brali ich jako zakładników. Wśród 10 ofiar byli 4 policjanci, zamachowcy i trójka przypadkowych cywilów (2 Jordańczyków i 1 turystka z Kanady).

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl