Forum dyskusyjne

wyspa Langkawi czy wyspa Bali

kategoria podróże po świecie

kraj Malezja

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 13:24 | 21.04.2009

lecę w tym roku do Malezji i na Borneo, ale chciałbym 1 tydzień z wyprawy poświęcić na mały odpoczynek. Ceny połączeń z obiema wyspami są podobne, więc chciałbym wybrać tą ciekawszą, na której oprócz plaż jest jeszcze coś fajnego do zobaczenia.
Jeśli możecie coś podpowiedzieć to byłbym wdzięczny.
A może jest inna, warta obejrzenia wyspa, która jest w pobliżu?
będę wdzięczny za nawet najmniejsze informacje.
pozdrawiam
Marcin

P.S.
a może jest ktoś chętny, aby się przyłączyć. jadę z kolegą.

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 13:58 | 21.04.2009

Marcin,

moze nie na zwiedzanie ale na odpoczynek polecam wyspy Gili polozone ok pol godz ladzia od Lombok (a jesli jeszcze nirkujesz to bedzie to raj na ziemi ze wzgledu na rafy koralowe). Samo Bali tez jest OK - jjest kilka uroczych swiatychm ktore warto obejrzec, zatrzymac sie na zakup pamiatek w Ubud i poleniuchowac na poludniu (ja bylam pare dni w Kucie - nie jest to zbyt spokojne miejsce, ale i tak w ciagu dnia mozna odpoczac a wieczorami przynajmniej nie mozna narzekac na nude :) Jesli masz jakies pytania odnosnie Indonezji to w miare mozliwosci sluze pomoca :)
Na Langkawi nie bylam - ale chetnie bym sie tam wybrala :) A Wy kiedy lecicie i na ile?

pozdrawiam, Olga

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 19:06 | 21.04.2009

dzięki za odzew.
lecimy w grudniu, ale tylko na 3 tygodnie, więc za dużo tego czasu nie ma na zwiedzanie.
chcielibyśmy zejść kilka razy pod wodę i tylko dlatego chcemy wybrać się na jakąś wysepkę i stamtąd na jakieś 3-4 dni safari nurkowego.
Czy w okolicach Bali też są jakieś fajne miejsca do nurkowania?
Czy sama Bali jest mocno skomercjalizowana, czy są jakieś fajne nie zeszpecone zachodnią kulturą miejsca?
Czy warta jest poświęcenia tygodnia czasu, czy może lepiej poszukać jakieś fajne i ciekawe miejsca w samej Malezji.
bilety na miejscu są tanie, więc można szybko się przemieszczać.
pozdrawiam
Marcin

usunięty/nieznany 19:15 | 21.04.2009

Byłem i tu i tu.... Uważam, że Bali jest ciekawsze, choć tam gdzie byłem nie było zbyt wiele miejsc dobrych do nurkowania - wodorosty jak diabli (Z drugiej ja ich tez jakos bardzo nie szukalem). Trochę zwiedzalem wyspy i na Bali urzekły mnie świątynie, plus rafting - nic ostrego ale dżungla fajna. Generalnie mile wspominam. Kuta jest ok, ale pod katem rozrywki - niekoniecznie noclegow - jak byłem to dojazd taryfa ok. 30km w nocy kosztował 20zł - ale to było po zamachach i w czasie SARSa - wiec wyspa byla pusta. Jakbyś chcial wiecej detali to skrobnij na maila - cos odszukam w pamieci

usunięty/nieznany 20:24 | 21.04.2009

tintin mimo maila daję tez odp. tu na globa, moze ktos jeszcze skomentuje, poprawi lub doradzi:
Na Bali mieszkałem w Nusa Dua - ale to byly inne czasy jak pisalem - tanio
było bo pusto. Tam plaze byly ladne, dalekie pływy - mozna bylo chodzic po rafie - ale generalnie przy nurkowaniu gęste wodorosty - tu musisz pytac zapalencow.
Z tego co wiem to slyszalem sa duzo ciekawsze miejsca na polnocy wyspy.
Ja lubie zwiedzac - wiec wedlug mnie warto:
- pojechac pod wulkan do Kintamani - po drodze rzucic okiem na Lake Batur -
malownicza okolica
- zaliczyć tance balisjkie - może być w Ubud
- ze świątyń byłem w w Mengwi, Sangeh i obowiązkowo Tanahlot
- no i do tego rafting - generalnie masz do wyboru tylko od 2-do 4ki - a i ta
4ka jest dosc spokojna, ale bardzo widokowa
Co do komercji - jest spora - glownie w Kutcie (o Denpasar nie mowie, bo
poza lotniskiem omijalem), Tanahlot - obowiązkowo hordy turystow na zachod
slonca - ale i tak warto, no i w Ubud. Jesli Cie intersuje sztuka (w tym tance)
sa mniejsze osrodki - ale wszystkie ustawione pod turystow. Z drugiej strony
im bardziej sie oddalasz od najpopulraniejszych szlakow tym spokojniej,
fajne lokalne kliamty etc. Zycie typowo turystyczne jest wlasnie na
poludniu - wiec im dalej na polnoc i pln - zach. tym bedziesz mial
spokojniej - przynajmniej tak bylo pare lat temu.
Mimo jednak tej calej otoczki komercyjnej Bali wg mnie ma o wiele wiecej
charakteru i jest ciekawsze...
Na Langkawi masz do zwiedzania lasy namorzynowe - jak i na Bali, most i
tarasy wiszace w gorach - to ok, mozna sie troche poszwedac po wyspie -
zjezdzilem i srednio ciekawie moim skromnym zdaniem - co do nurkowania to
sie nie wypowiadam. Generalnie troche wialo nudą...

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 19:07 | 22.04.2009

dzięki za wszystkie odpowiedzi i maile, które dostałem. wszystkie informacje są bardzo przydatne i pomocne.
jeśli będą kolejne pytania również liczę na waszą życzliwość.
pozdrawiam

scalef dołączył
27.07.2009

scalef 20:30 | 27.07.2009

Witam, ja rowniz wybieram sie na bali za miesiac. ccialbym sie dowiedziec jak wyglada sprawa z transportem na tej wyspie, czy komunikacja dziala sprawnie zeby dostac sie z jednej miejscowosci do drugiej. wycieczke planuje objazdowa, chcialbym zobaczyc jak najwiecej, wiec tego przemieszczania sie troche bedzie. Wie ktos moze takze gdzie na bali mozna znalezc tanie noclegi, jakies guest house, hostel czy villa, w roznych miejscach na wyspie. planuje spedzic tam kilka dni. z gory dziekuje za poswiecenie czasu i odpowiedz.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl