Forum dyskusyjne

Malezja - 9 02 2015 do 7 03 2015 - pytania

kategoria podróże po świecie

kraj Malezja

titi74 dołączył
08.10.2012

titi74 11:54 | 18.01.2015

Witam.
Wybieram sie do Malezji na przelomie lutego i marca. Planuje wyprawe do junglii Taman Negara. Chcialbym wybrac sie na trekking na gore Gunung Tahan (okolo 7 dni). Czy moglby mi ktos polecic jakies miejscowe agencje (start w Jerantut)? Lepiej zabukowac taka wycieczje wczesniej czy na miejscu? Obawiam sie ze na miejscu moze nie byc juz wolnych miejsc w danym terminie i obejde sie smakiem. Prosze o opinie tych co juz tam byli. Pozdrawiam

titi74 dołączył
08.10.2012

titi74 13:15 | 19.01.2015

Czy w Malezji, Singapurze i Vietnamie nie bedzie problemu z wymiana funtow? Czy lepiej zabrac dolary?

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 00:40 | 22.01.2015

Bez różnicy, w niektórych krajach mogą grantować wyższe nominały.

titi74 dołączył
08.10.2012

titi74 22:42 | 02.02.2015

Byl ktos z tu obecnych na Gunung Tahan? bo mialbym troche pytan...

Magda_sss dołączył
18.05.2015

Magda_sss 08:48 | 18.05.2015

Witam,

wybieramy się do Malezji na miesiąc wylot juz 30 czerwca ( niestety w sezonie).
Chciałam zapytac o kilka porad, na tą chwilę mamy juz wstepny zarys podrózy ale oczywiscie zawsze gdzieś to się zmienia i modyfikuje.
Swoje plany oparłam głwonie na przewodniku LP i kilku blogach jednak zmiartwiła mnie jedna kwestia stwierdzenie niż MAlezja jest inna niż pozostała część Azji, że nie zawsze uda Ci się znaleźć nocleg bez rezerwacji i to mnie troche przeraża, zawsze podrózowaliśmy z plecakiem i nie robilismy wstępnych rezrwacji i nie było problem a tutaj wiem że jest incazej Docelow ladujemy na Borneo Kota Kinabalu, później, brunei i Mulu Park ( tutaj wiem że trzeba zrobić rezerwacje) to samo dotyczy Bako i wysp które juz mieszczą się w okolicach półwyspu Tioman, Petriahna...
Czy faktycznie z tymi noclegami jest tak ,,ciężko" , musimy robić wcześniejsze rezerwacje?
Będę wdzięczna za podpowiedzi i wskazówki,
Magda

titi74 dołączył
08.10.2012

titi74 10:55 | 19.05.2015

Ja bylem w Malezji na przelomie lutego i marca. Nie mialem zadnego problemu z zabukowaniem noclegow (a wtedy wypadal Chinski Nowy Rok). Mysle ze nie powinnas bukowac wczesniej. Plan zawsze moze ulec zmianom bo czesc miejsc bedzie Ci sie bardziej podobac a czesc mniej). Bukujac miejsca noclegowe wczesniej - masz mniejsze pole manewru. Pozdrawiam.

Magda_sss dołączył
18.05.2015

Magda_sss 15:50 | 19.05.2015

Oczwiście jestem tez tego zdania by był to spontan jak mi sie pododa zostaję jak nie jade dalej a niestety z bookowaniem jest problem... bo jestes uwiązany do terminów pobytów miesjc,

dzieki za info Magda

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl