Forum dyskusyjne

Gunung Mulu

kategoria podróże po świecie

kraj Malezja

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 20:18 | 08.10.2015

Czy ktoś brał udział w 3-dniowej wycieczne po Parku Narodowym Gunung Mulu z wejściem na iglice karstu (Pinnacles Tour). Ciekaw jestem doświadczeń. I podstawowe pytanie o której jest powrót ostatniego dnia do siedziby parku w Mulu ? Da sie zdążyć na lot do Kora Kinabalu ?

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:39 | 08.10.2015

Smoku, byłem w Parku Narodowym Mulu. My zobaczylismy jaskinie z wylotem nietoperzy plus ścieżka Head Hunter Trail do Brunei bez Pinnacle, ale z noclegiem w Camp 5, obok szczytów (nie miałem z kim wejść). Moim zdaniem powrót z powrotem do bazy jest bez sensu ponieważ tracisz cały dzien plus przelot. Doprecyzuj swoje zamierzenia, a spróbuję Ci pomóc.
Pozdrawiam Zbyszek

[fb] Michał Kowalski dołączył
06.09.2016

[fb] Michał Kowalski 23:44 | 06.09.2016

Cześć, odkopuje post bo mam podobne pytanie co kolega, chcę się wybrać na pinnacles (3d2n) lecz nie jestem pewny czy zdążę wrócić na samolot o 13:15, napiszesz jak wygląda organizacja na miejscu ? ja wygląda powrót z camp 5 do samego mulu ? dzięki :)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 09:51 | 07.09.2016

My nie wracalismy do Mulu, tylko szliśmy dalej Head Hunter Trail, potem łódka przez dżunglę i nocleg w longhousie. Tam dotarły nasze bagaże. Następnego dnia jechaliśmy do Brunei. Moim zdaniem raczej nie zdążysz, zależy też od pogody i czy łódka akurat będzie. Zresztą z tego co pamiętam, przewodnik jest obowiązkowy, więc ciężko będzie wyjść wcześnie rano z Camp 5, raczej po śniadaniu. My w odwrotną stronę, wychodząc przed 11 byliśmy po 17. Padało. Weź kalosze, kapelusz lub czapkę i pelerynę lub coś przeciwdeszczowego. Dużo pijawek. Ścieżka łatwa do przejścia.
Pozdrawiam
Zbyszek

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:07 | 07.09.2016

Cześć Michale, powinieneś zdążyć (mi w każdym bądź razie się udało i to bez żadnych problemów), trzeba tylko na początku treku uprzedzić obsługę i ewentualnie umówić się z kimś jeszcze (do łodzi wchodzą trzy osoby) kto też będzie chciał wrócić trochę wcześniej. Cała trudność ostatniego dnia polega na przejściu przez dżunglę (ok. 9 km) z 5-ego Campu do miejsca gdzie cumują łodzie (to jest to samo miejsce co przypłyniesz 1-ego dnia, więc nie sposób nie trafić. Przy normalnym stanie wody łódź wraca stamtąd ok. godziny do nadbrzeża przez wejściu do Parku Narodowego. Do lotniska masz jakieś 1,5 km, więc albo z buta, albo są busiki ....

[fb] Michał Kowalski dołączył
06.09.2016

[fb] Michał Kowalski 20:33 | 07.09.2016

Dzięki wielkie za odzew! Kombinuje ponieważ już za miesiąc będziemy na miejscu i chce zrobić rezerwację. Dokładnie o tym myślałem, żeby uprzedzić przewodnika/grupę wcześniej o tym że mamy samolot o 13 i zależy nam żeby zdążyć, w ostateczności wynajmiemy łódź( czekam na maila ile to $$) Bardzo zalezy nam na tej wycieczce mimo ryzyka nie zdążenia na samolot. Smoku a kiedy tam byłeś ? Ile płaciłeś za trip ? Napiszesz trochę więcej jak to w praktyce wygląda Dzięki!!

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:50 | 07.09.2016

>Cześć Michale, powinieneś zdążyć (mi w każdym bądź razie się udało i to bez żadnych
>problemów), trzeba tylko na początku treku uprzedzić obsługę i ewentualnie umówić się
>z kimś jeszcze (do łodzi wchodzą trzy osoby) kto też będzie chciał wrócić trochę
>wcześniej. Cała trudność ostatniego dnia polega na przejściu przez dżunglę (ok. 9 km)
>z 5-ego Campu do miejsca gdzie cumują łodzie (to jest to samo miejsce co przypłyniesz
>1-ego dnia, więc nie sposób nie trafić. Przy normalnym stanie wody łódź wraca stamtąd
>ok. godziny do nadbrzeża przez wejściu do Parku Narodowego. Do lotniska masz jakieś
>1,5 km, więc albo z buta, albo są busiki ....

Smoku, trip byś opisał :)))))

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 18:42 | 10.09.2016

Pewnie kiedyś trzeba będzie ...
Trip na Pinacle wygląda z grubsza tak - 1 dzień trzeba się tam dostać - na ogół połączone jest to z oglądaniem wioski dawnych łowców głów (tuż obok Mulu) i system jaskiń Clearwater (płatne dodatkowo), potem 1-2 godz. łodzią w górę rzeki (szybkość zależy od stanu wód), dopływasz do miejsca cumowania łodzi i stamtąd 9 km samodzielnie po dzungli do Camp 5 (nie ma innej drogi, więc nie sposób się zgubić. 2 dzień to wejście na pinacle, zaczyna się ok 5 rano (podejście bardzo trudne, bo pionowo, a ścieżka taka sobie, dodatkowo tam jest w powietrzu olbrzymia wilgoć więc za bardzo nie ma czym oddychać, wracacie w zależności od ilości ludzi w grupie ok 15-16, 3 dzień to opisany już wyżej powrót. Na te 3 dni musisz mieć komplet żywności (wodę można tam ugotować), jest również ogólnodostępna woda pitna, ale nie mam pewności czy przegotowana .... Camp jest wyposażony w prysznice (woda letnia), elektryczność (chyba z generatora ?) i prycze z materacami do spania - moskitiery musisz mieć swoje

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl