Forum dyskusyjne

przewodnik w taman negara

kategoria podróże po świecie

kraj Malezja

masztalski dołączył
04.12.2012

masztalski 17:28 | 03.02.2015

Witam serdecznie
za półtora tygodnia lecimy do Malezji i marzy mi się trzydniowy trekking przez dżunglę, gdzieś czytałem o spaniu w jaskiniach itp. Czy ktoś z was może poradzić gdzie szukać przewodnika? z góry dzięki za pomoc

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 19:28 | 03.02.2015

W KL jest mnóstwo małych biur podróży, które oferują szeroki wybór treków po Taman Negara , zamówisz choćby na następny dzień. . Kiedyś przymierzałem się do jednego z nich ale ulewa mnie wystraszyła, żałuję szczególnie Canopy Walk, podobno fajne przeżycie .

pozdr
bm

bigmarkk.wordpress.com/ 

masztalski dołączył
04.12.2012

masztalski 15:10 | 05.02.2015

dzięki, już zdecydowałem ze poszukam jakiegoś przewodnika w samym parku. nie orientujesz się morze czy w lutym na wyspach perhentian jeszcze jeszcze monsun?

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 17:18 | 05.02.2015

Z Wiki " Due to the eastern monsoon, the season in the Perhentians (and all other east coast islands) is effectively limited to the period between the beginning of June until late October.Outside this period the seas can be very rough and choppy, skies overcast, and with currents that make swimming dangerous and most (though not all) accommodation options are closed." czyli :"Ze względu na wschodni monsun, sezon w Perhentians (i wszystkich innych wschodnich wysp wybrzeża) jest skutecznie ograniczony do okresu od początku czerwca do końca października.Po tym okresie morza mogą być bardzo niebezpieczne i niepewne, niebo zachmurzone, i prądy, które sprawiają, że pływanie jest niebezpieczne i większość (choć nie wszystkie) opcje zakwaterowania są zamknięte. "
Na luty pozostaje raczej tylko zachodnie wybrzeże - Langkawi i Penang.
Jeszcze wracając do Taman Negara- weź pod uwagę ,że załatwiając trek w KL a nie w parku masz kwestię dojazdu do parku załatwioną , co nie jest bez znaczenia , a wcale nie musi być to droższa opcja.

pozdrawiam
bm
bigmarkk.wordpress.com/ 

masztalski dołączył
04.12.2012

masztalski 09:37 | 08.02.2015

Ogromne dzięki, decyzja zapadła, jedziemy na zachodnie wybrzeże, najprawdopodobniej Langkawi, własnie dzisiaj będę szukał jakiegoś spokojnego miejsca do spania. myślałem też jeszcze, aby udac się tajlandzka wyspę koh tarutao. Ale to juz chyba pozostawie na spontan i będziemy myśleć na miejscu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl