Forum dyskusyjne

gdzie lecieć z Malezji

kategoria podróże po świecie

kraj Malezja

michal-gorecki dołączył
10.07.2009

michal-gorecki 14:05 | 20.09.2011

Cześć. Na przełomie listopada i grudnia lecę do Malezji. Lecimy na ponad 2 tygodnie. Wschód Malezji pewnie będzie mało atrakcyjny w tą porę roku (?) dlatego myślimy nad jakimś lotem z Air Asia. Dzisiaj o 18 rusza jakaś promocja. Co polecacie zobaczyć w tamtej okolicy w tą porę roku? Bali? Borneo? Coś innego? Z góry dzięki za pomoc :)
Michał

wczosemete dołączył
29.08.2011

wczosemete 14:47 | 20.09.2011

ta promocja jest na przyszly rok od maja do pazdziernika.

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 09:25 | 23.09.2011

Promocja dotyczy innych terminów również. Kupiłem darmowy przelot z SIN
do KUL na 23 stycznia

michal-gorecki dołączył
10.07.2009

michal-gorecki 13:48 | 23.09.2011

Rzeczywiście nie było promocji w AirAsia, lot na bali to ok 550zł w dwie strony. Ale pewnie trzeba wziąć i skoczyć przy okazji na wyspy Gili :)

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 11:08 | 04.01.2012

Cześc Michał.
Wróciłes z tej Malezji?. Ja lecę za dwa tygodnie, mam kilka pytań na temat
KUL i Cameron Highlands.
Wojtek

michal-gorecki dołączył
10.07.2009

michal-gorecki 11:39 | 04.01.2012

cześć,
już wróciłem. W Malezji tylko 5 czy 6 dni byłem ale byłem w KUL i CH także pytaj śmiało

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 12:48 | 09.01.2012

cześć
Mój plan: 23.01 - 8.30 rano przylot do KL. Ten dzień chcę poświęcić na miasto. Mam nadzieję że wystarczy.
25.01 - godz 21.30 przelot na wyspę Langkawi.
Chcę pojechać do Cameron Highlands. Powiedz czy da sie to zrobic w jeden dzień (24.01). Jeśli na dwa dni (24-25) to czy zdążę na wieczorny samolot na wyspę. Bilety lotnicze mam juz wykupione i niczego nie przestawię.
Wojtek

michal-gorecki dołączył
10.07.2009

michal-gorecki 13:25 | 09.01.2012

Zaczne od PS :)
PS 23.01 to poniedziałek - sky bidge na Petronas Towers jest zamknięte ale jest jeszcze ciekawa opcja wyższej KL Tower.
Masz jeszcze mniej czasu niż my mieliśmy :)

Ja to widzę tak:
23.01 - lotnisko -> KUL, nie jedz autobusem bo długo (ok 2h jechaliśmy..), jedź trochę droższą kolejką do stacji PUDARAYA (stamtąd są busy do CH) powinieneś być przed południem. Jeśli chcesz zobaczyć CH to musisz tam wyjechać tego samego dnia...autobus jedzie ok 5h...
24.01 to CH, możesz sobie dzień wcześniej wykupić jakąś całodniową wycieczkę. 25.01 to powrót z CH do KUL i z KUL na lotnisko.
Nie wiem czy jakbyś wyjechał 24.01 z KUL do CH to czy zdążyłbyś się załapać na jakąś wycieczkę tego samego dnia, wtedy ew sam podjechałbyś na pola herbaty, 3 foty i do domu :)
My trochę żałowaliśmy że tłukliśmy się do CH...
I nie jedz u hindusa w CH....nieświeże jajko wyjęło mi kompletnie 3 dni z wycieczki...

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 14:11 | 09.01.2012

Aleś mi "pojechał po rajtuzach"
O poniedziałku na Petronas wiedziałem, wybieram KL Tower. Gorzej z CH.
Jeśli zrobię jak proponujesz nie zobaczę wcale miasta, a lubie współczesną architekturę. Czy nie znajdę przy hotelach jakiego lokalnego biura podróży, który rannym świtem (24.01) zawiedzie mnie do CH i nastepnego dnia wróci tak żebym zdążył na wieczorny samolot na LGK. P:odaj mi jesli możesz Twoj
nr telefponu na priv skrzynkę lesniak@poczta.onet.pl. Zadzwonie chciałbym o tym pogadać
Wojtek

michal-gorecki dołączył
10.07.2009

michal-gorecki 14:32 | 09.01.2012

no niestety, w Malezji jest cywilizacja, zajebiste autobusy z ogromnymi kanapami, autostrada ale.....jest wolno :) ja wole zatłoczone busiki w Tajlandii, gdzie na pace z tyłu siedzi z 10 osób a busiki zapieprzają aż miło :)

www.backpackingmalaysia.com/stories/bus-schedule-and-price-came  ron-highlands - wygląda na to, że nocnych autobusów nie ma. Ew możesz pojechać 24.01 z KUL do CH o 8.30. Ok 13 będziesz na miejscu i jeszcze na jakąś wycieczkę półdniową się załapiesz. Albo sam zobaczysz co chcesz.
My wykupiliśmy wycieczkę i:
- wjechalismy jeepami na najwyższy punkt CH, nic pieknego..
- obejrzeliśmy krzaki herbaty na polu herbaty - no niby ładny widok ale to jest 2km od centrum ,spokojnie możesz tam sobie pójść na piechote nawet
- bylismy w fabryce herbaty...nic szczególnego
Jeśli wolisz KUL to jedź do CH 24.01 o 8.30. W KUL jest parę ciekawych miejsc do zobaczenia, tanie zegarki :) a CH na mnie wrażenia nie zrobiło..

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 11:57 | 10.01.2012

Dzieki za link do rozkładu jazdy autobusów.
Wymysliłem że pojadę z lotniska na dworzec i popołudniowym autobusem do CH. Powiedz mi czy na dworcu PUDARAYA znajdę jaką przechowalnię bagazu
bo będę miał w tzw międzyczasie 3-4 godz na połażenie po mieście a nie chce łazić w upale z plecakami.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl