Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Morze Azowskie i Mierzeja Arabacka > UKRAINA


paragon paragon Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie UKRAINA / Krym / Morze Azowskie / muszelkowo - kolorowoPo kilku dniach pobytu na Krymie, na dobre zadomowiliśmy się w naszym małym domku w Massandrze. Codziennie serwowałam mojej rodzince porcję plażowania, przeplatając ją dla smaku zwiedzaniem.
Moje zdolności dyplomatyczne osiągnęły apogeum. Pogodzić pasję chlapania się w wodzie moich pociech z moją pasją do łażenia – mistrzostwo świata!

Ale pewnego dnia zamarzyło się nam zobaczenie Morza Azowskiego i zaplanowaliśmy mega wyprawę. Wstaliśmy o 3 rano i wyruszyliśmy na Mierzeję Arabacką. Po 4 godzinach telepania się po krymskich drogach dotarliśmy do celu. Wjechaliśmy na wąski pasek lądu między mierzeją a zatoką. Samochodem trzęsło niemiłosiernie, droga z daleka wyglądała niewinnie, ale jak już się po niej jechało, miało się wrażenie jakby przed chwilą przejechał tędy czołg. Cała nawierzchnia była w górkach, pagórkach i nasze biedne „volviątko” piszczało z wysiłku, a mężowi serce pękało z żalu nad amortyzatorami. Wdarliśmy się daleko w głąb mierzei i wreszcie zatrzymaliśmy samochód. Moim oczom ukazała się biała plaża i jak szalona pobiegłam w jej stronę. Nareszcie – piasek!!! I jakież było moje zdumienie, gdy okazało się, że plaża wcale nie jest usypana z piasku, lecz z milionów małych muszelek... Można je było zbierać koparką! Ten widok na zawsze zostanie w mojej pamięci...

Morze swoimi falami przypominało mi Bałtyk, bałwany przetaczały się malowniczo, kotłując przy brzegu jaskrawozielone wodorosty. Dzieci od razu wskoczyły do wody, dając się przewracać i tarmosić. Po kąpieli, okazało się, że zamiast córki, mam Anię z Zielonego Wzgórza! Całe włosy miała zielone i kompletnie zintegrowane z wodorostami. Nie dało się tego cholerstwa wyplątać, więc poczekałyśmy, aż wyschły i wyczesałyśmy.
Śniadanie na plaży smakowało bosko, wszędzie wokół panowała błoga cisza, słychać było tylko uspokajający szum fal. W promieniu kilometra nie było nikogo i mogliśmy odpocząć od zatłoczonych plaż i hałaśliwych turystów.

Wszystkich zachęcam do odwiedzenia tego malowniczego zakątka. Morze Azowskie samo w sobie specjalnie nie imponuje ani wielkością ani głębokością. Średnia głębokość wynosi 7 metrów a maksymalna nie przekracza 15-stu, ale to sprawia, że woda bardzo szybko się nagrzewa (nawet do 29 st.C) i już od maja można się w nim kąpać. Poza tym będąc na Krymie można jednego dnia wykąpać się w dwóch morzach. A to już coś, prawda?Kolejna porcja wrażeń z krymskich wojaży wkrótce...

Zdjęcia

UKRAINA / Krym / Morze Azowskie / muszelkowo - kolorowoUKRAINA / Krym / Morze Azowskie / Mierzeja Arabacka

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl