Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

WyCHILEoutowana > CHILE, ARGENTYNA


WyCHILEoutowana WyCHILEoutowana Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie CHILE / PATAGONIA / PATAGONIA / TRAVELERKAZ wyjątkową sympatią podchodzimy do projektów, które są realizacją marzeń z dzieciństwa! Tym razem przedstawiamy projekt Travelerki, która w pogoni za dziecięcym marzeniem zamierza samotnie przemierzyć Chile.

„Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno.

Zdjęcia: PATAGONIA, PATAGONIA, TRAVELERKA, CHILE
PATAGONIA, PATAGONIA, TRAVELERKA, CHILEW pogoni za dziecięcym marzeniem zamierzam samotnie przemierzyć Chile. Jednym z etapów wyprawy jest rowerowy trawers Patagonii na trasie od Puerto Montt do argentyńskiego Ushuaia. Planuję pokonać rowerem dystans około 2000 kilometrów i zmierzyć się z powszechnie znaną opinią na temat nieprzystępności tych regionów oraz skrytej naturze ich mieszkańców.

Zdjęcia: PATAGONIA, PATAGONIA, TRAVELERKA, CHILE
PATAGONIA, PATAGONIA, TRAVELERKA, CHILEJako pasjonatka jazdy rowerem i miłośniczka fotografii (niekoniecznie swojej) skonfrontuję mrożące krew w żyłach opowieści o huraganowych wiatrach z tym, co oferuje rzeczywistość. Odwiedzę miejsca, których próżno szukać w przewodnikach oraz te bardzo popularne – zarówno na północy kraju, jak i na południu.

Wyprawa z założenia potrwa ponad dwa miesiące, a jej efektem będzie zebranie materiału dotyczącego życia codziennego rdzennych i napływowych mieszkańców Patagonii. Biorąc pod uwagę niesamowite bogactwo naturalne i uroki tego południowoamerykańskiego regionu, oprócz wyżej wspomnianego reportażu, istotną częścią projektu będzie fotografia pejzażowa w moim subiektywnym odczuciu i kilka
kolejnych obalonych (mam nadzieję) mitów na temat samotnie podróżujących kobiet.

Przeprawa przez Patagonię oprócz walorów poznawczych ma jeszcze jeden bardzo ważny dla mnie cel. Chcę udowodnić sobie i przy okazji innym kobietom, że przetrwanie w trudnych warunkach nie musi być tylko i wyłącznie domeną mężczyzn, a wymiana koła w rowerze i rozkładanie namiotu w pojedynkę jest łatwiejsze niż malowanie paznokci.

Przebieg wyprawy można śledzić na blogu www.travelerka.wordpress.com oraz na www.facebook.com/travelerka.wordpress

Zdjęcia

CHILE / PATAGONIA / PATAGONIA / TRAVELERKACHILE / PATAGONIA / PATAGONIA / TRAVELERKA

Dodane komentarze

Lado dołączył
21.04.2014

Lado 2014-11-14 14:48:19

Po stronie Chilijskiej to wiatru raczej nie spotkasz za to droga która jest teraz w budowie da się mocne we znaki .Po stronie Argentyńskiej wiatr raczej będzie pomagał - i pchał w plecy i to mocno.A samotne rowerzystki można spotkać dość często. Z doświadczenia polecam zapas łatek , kuchenkę benzynową, i coś na zapas wody koło 3 lit. . Niedawno pokonaliśmy trasę z Ushuaia do Limy

Awa dołączył
23.09.2014

Awa 2014-11-13 14:26:17

"Wspaniałe wyzwanie dla kobiet, które uwielbiają podróże i wierzą w siebie. Trzymam za Ciebie kciuki, bo wyjazd już za kilka dni. I będę śledzić Twój blog."

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl