Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:CHILE

Liczba wyszukanych artykułów: 21

BOLIWIA / Salar de Uyuni / Wyspa Incahuasi / CHILE I BOLIWIA - SAMOTNIE I INTENSYWNIE
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2098

wojt64 Dla mających w miarę dobrą kondycję. W 15 dni Chile - Santiago+Wyspa Wielkanocna+Valparaiso+Calama+San Pedro de Atacama+ Boliwia - Salar de Uyuni. Samolot+autobus+auto 4x4

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

URUGWAJ / Montevideo / Montevideo / Rejs przez Atlantyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2750

ludziepodrozuja Kiedy marzysz o czymś bardzo mocno, uważaj bo marzenie może się spełnić... Z pozoru niewinna rozmowa podczas niedzielnego spaceru zapoczątkowała przygodę naszego życia. Wydawać by się mogło, że Ameryka Południowa jest poza naszym zasięgiem...

CHILE / Antofagasta / Pedro de Valdivia / Pedro de Valdivia
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1472

ludziepodrozuja Opuszczone i fascynujące miejsce na bezdrożach najsuchszej pustyni na świecie. Z dala od uczęszczanych miejsc turystycznych...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHILE / Torres del Paine / Torres del Paine / Torres
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 2340

el_gato Legendarne krajobrazy, zapierające dech w piersiach.... Wiatr będący codziennym towarzyszem... Poczytajcie o jednym z najwspanialszych miejsc do kilkudniowego trekkingu na świecie.

inf.praktczne, zdjęcia

CHILE / Punta Arenas / Cieśnina Magellana / Zodiakiem przez cieśninę Magellana
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2335

Servus Park morski Francisco Coloane to jedno z tych oddalonych od cywilizacji miejsc, gdzie wieloryby wciąż są dzikie i ... ufne. Część z nich kręci się w tych wodach nawet w okresie godowym. Niektóre płyną aż po Wyspy Galapagos, po pokarm, młode i ... wolność.

CHILE / Patagonia / Torres del Paine / Lodowiec Grey
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3096

TheTravelingTree Mieliśmy szczęście. Patagonia była dla nas łaskawa na tyle, że mogliśmy przetrwać pięć nocy w górach pod lekkimi śpiworami . Wiatr przyjemnie ochładzał, deszcz usypiał do snu.

inf.praktczne, zdjęcia

TheTravelingTree Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

El Buscador Już wkrótce poczytacie relacje z przygotowań do wyjazdu grupy młodych ludzi, którzy planują spełnić swoje podróżnicze marzenie :-) Miło nam objąć projekt El Buscador patronatem medialnym!

zdjęcia, mapy

CHILE / PATAGONIA / PATAGONIA / TRAVELERKA
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2061

WyCHILEoutowana Z wyjątkową sympatią podchodzimy do projektów, które są realizacją marzeń z dzieciństwa! Tym razem przedstawiamy projekt Travelerki, która w pogoni za dziecięcym marzeniem zamierza samotnie przemierzyć Chile.

zdjęcia, linki

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5326

Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

zdjęcia, mapy, linki

wewnetrznawolnosc Kolejna wyprawa pod patronatem Globtrotera! Tym razem trzymamy kciuki za śmiałka, który podjął się samotnej wyprawy rowerowej autostradą panamerykańską. 15 krajów - ok 26000 km :-)

POLSKA / Polska / Polska / ludziepodrozuja.pl
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3055

ludziepodrozuja Podróż przez Argentynę w poszukiwaniu emigrantów i ich rodzin. Sprawdzian charakteru i umiejętności na wymagających drogach i bezdrożach Patagonii i Ziemi Ognistej.

zdjęcia, mapy, linki

POLSKA / Polska / Polska / ludziepodrozuja.pl
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3364

ludziepodrozuja Podróż przez Argentynę w poszukiwaniu emigrantów i ich rodzin. Sprawdzian charakteru i umiejętności na wymagających drogach i bezdrożach Patagonii i Ziemi Ognistej.

CHILE / Region XV / PN Lauca / Wulkany
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2982

gastropoda Park Narodowy Lauca – jest tak piękny, że warto go zobaczyć nie tylko raz.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CHILE / Atacama / Przełęcz / Paso de Jama
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3311

gastropoda Na północy, między Chile a Argentyną są dwa drogowe przejścia graniczne, oba w bezludnym obszarze Andów – to Paso de Jama (ok. 4400 m. npm) i Paso de Sico (ok. 4100 m. npm).

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

be-free Be Free - na przekór wszystkim, na przekór “zdrowemu rozsądkowi” ...zrobimy to, czego inni się boją. Udowodnimy wam, a co najważniejsze - sobie, że każdy kowalski jest wolny i że nie powinien się ograniczać tylko do marzeń. My zrealizujemy wszystkie nasze marzenia, a zaczynamy od podboju świata!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

CHILE / brak / Pustynia Atacama, okolice San Pedro de Atacama  / Gejzery El Tatio
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2983

izabella Osiem miesięcy podróżowania po krajach wysokiego ryzyka jak Wenezuela, Ekwador, Boliwia, Peru i nic.........pierwszy dzień w stolicy najbezpieczniejszego kraju Ameryki Południowej jak piszą przewodniki, Chile i........stało się.

zdjęcia, linki

CHILE / brak / San Pedro de Atacama  / XVII wieczny Kościół św PIotra
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2080

izabella Wreszcie po dwóch bezdomnych, autobusowych nocach docieramy do uroczej oazy na pustyni, San Pedro de Atacama.

zdjęcia, linki

CHILE / Pustynia Atacama / Atacama  / Kościół Sw Piotra w San Pedro de Atacama
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1963

izabella Dotarliśmy do Chile. Wydawałoby się prosta sprawa przekroczyć granicę peruwiańsko-chilijską. A jednak nie.

zdjęcia, linki

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

PERU / Kanion Colca / Kanion Colca / Kanion Colca
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 7686

bialeka Inkaskie Imperium Słońca, rozciągające się niegdyś pomiędzy obecnym północnym Ekwadorem, a środkowym Chile, połączone było siecią dróg liczącą sobie 24 tys. kilometrów. Najważniejszą z nich, a zarazem najpiękniejszą i najlepiej do naszych czasów zachowaną, była Capac Ngan, Droga Królewska.

Wiodła ona przez blisko 5 tys. kilometrów pomiędzy andyjskimi szczytami, dolinami i płaskowyżami; brzegami świętych jezior i szlakiem starych miast – fortec. Ślady tej drogi, wyznaczają szlak naszej wędrówce. Przemierzymy ją od jej najdalszych północnych skrajów w okolicach ekwadorskiego Quito, aż po chilijskie Santiago. Na naszej trasie trafimy do inkaskich stolic – Cusco i Vilcabamby, pod indiańskie strzechy, nad brzegi jeziora Titicaca. Przejedziemy „amerykański Tybet”, czyli płaskowyż Altiplano i zahaczymy o argentyńską stronę najwyższych gór kontynentu. Podróż zaś, po ponad trzech miesiącach, zakończymy w mieście tanga – Santiago.

W czasie wędrówki powtórzymy również wyczyn sprzed ponad 20 lat, kiedy to Polacy jako pierwsi na świecie spłynęli Kanion Rio Colca, uważany wówczas za najgłębszy na Ziemi, obecnie zaś zdeklasowany wyłącznie przez tybetański kanion Cangpo.

Rower stwarza doskonałą możliwość bezpośredniego „dotknięcia” tych miejsc, kontaktu z ludźmi, poznania ich kultury i sposobu życia, będąc zarazem sprawdzianem naszych sił w tych surowych warunkach. Dzięki temu sposobowi podróżowania mamy możliwość spojrzenia prosto w oczy kondorowi, fotograficznego zapolowania na lamy, nauczenia się języków keczua i ajmara, i uczestniczenia w codziennym życiu potomków Dzieci Słońca.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2731, Łączna liczba odwiedzin: 14396453Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl