Forum dyskusyjne

wróciłem z Iranu

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

maski@buziaczek.pl dołączył
12.01.2012

maski@buziaczek.pl 18:50 | 09.08.2012

witam 2 tygodnie temu wróciłem z iranu gdyby ktoś miał jakieś pytania. lub potrzebuje jakiejś pomocy to pisać

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 22:26 | 09.08.2012

Wybieram sie tam za miesiąc.Jakie hotele w przystępnej cenie w Teheranie , Isfahanie,Shiraz,Qom,Yazd i Kashan?Czy byleś może nad Zatoka Perską?Planuje tam sie wybrać,ale pewnie tam goraco?;)))

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 13:14 | 10.08.2012

Co to znaczy "przystepna cena"? Jakiego standardu oczekujesz? Ogolnie rzecz biorac hotele w Iranie to istna pieta achillesowa tamtejszej turystyki. Sa drogie i raczej standard maja niski. Najgorzej jest w Teheranie. Ja za brudna nore placilem ok 50 dol. Niestety przyjazd pozno w nocy nie sprzyja szukaniu. Najlepiej i to zdecydowanie najlepiej bylo w Yazd, gdzie na starym miescie masz sporo hotelikow czystych i niedrogich za troszke ponad 20dol za pokoj 2 os.3/4 zagranicznych turystow trafia tu do hoteliku Silk Road, ktory jest naprawde niezly i swietnie polozony. Jednak paru turystow mowilo nam, ze sa w tym rejonie jeszcze lepsze hotele za cene ciut nizsza -na przyklad Kohan. Niestety nie bylo juz tam miejsc wolnych. Nie bylem w Quom I Kashan, takze nie moge czegokolwiek powiedziec. W Ishafan bylem w hotelu Nakshe Jahan...obskorny i smierdzacy za 27dol / pokoj. W paru miejscach przekonalem sie, ze zapuszczone i nieprawdopodobnie brudne nory czasem kosztuja tyle samo , a nawet wiecej, niz czyste , schludne i wygladajace na w miare luksusowe hotele. W Shiraz hoteli masz cala mase, ale ja bylem tam w rocznice smierci znienawidzonego Hindusa...znaczy Chomeiniego :) i wszedzie bylo pelno turystow z Iranu ( to wychodzily bodaj 4 dni wolne pod rzad w tym roku), stad wybor mialem ograniczony , a ceny znacznie wyzsze, niz normalnie.

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 20:36 | 10.08.2012

Dzięki za info.Przystepna cena to wlaśnie mniej więcej 30-40 USD,jak dla mnie przystepna ofkors...To wychodzi powiedzmy 100-12o PLN za pokoj 1-osobowy,czyli mniej wiecej ceny jak w PL ale w miescie średniej wielkości.Własnie nabyłem najnowsze wydanie Lonely Planet IRAN,to szóste,które wyszlo 5.08,jest tam troche danych o hotelach i pewnei tym sie pokieruję.Fakt,ze pewnei cudów w tych przedziałach nie ma co sie spodziewać.

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 21:27 | 10.08.2012

Ja podawalem ceny za pokoj na 2 osoby. Jednak najwazniejszy problem tkwi w wymianie pieniedzy, szczegolnie pierwszy raz. Otoz kiedy ja tam bylem ( maj/czerwiec) 1 USD byl wart 1800 tomanow ( 18000 Riali). Nie sadze, aby to sie drastycznie zmienilo. W tym kraju taniej moze wyjsc wynajecie i oplacenie przewodnika na caly okres pobytu . W kazdym razie, jesli chcesz blizszych informacji ( niestety w dosyc lamanym angielskim) moge Ci dac namiar na studenta turystyki uniwersytetu w Eshafanie. Adel ( tak ma na imie) jest prawdziwym pasjonatem i swietnie zna Iran. Szczerze polecam.

12.01.2012

maski@buziaczek.pl 22:17 | 10.08.2012

obecna cena riala za 1usd 19000 riali na granicy w miastach do 19500 riali w teheranie nie wiem w jakiej cenie są hotele bo spaliśmy u ludzi. za to znam miły hostel w isfahanie ok 15 dolarów za osobę już podaję adres AMIR KABIR HOSTEL Charbagh st. Isfahan więcej nie ma na ulotce :/ mail mrziaee@hotmail.com telefon 00983112227273 w Shiraz też spałem w podobnym hostelu nie pamiętam nazwy niestety cena taka sama.ale jeśli zawitasz do tego hostelu w isfahanie oni Cię pokierują do tego w shiraz :)byłem nad zatoką w miejscowości busher spałem u ludzi gorąco bardzo ale warto zobaczyć elektrownie nuklearną iogolnie miasto bardzo ładne jeśli chodzi o kąpiel w zatoce to nie ma problemu, ale jeśli myślisz że się schłodzisz to nie ma szans woda jest bardzo bardzo ciepła:) jeśli chodzi o nocleg w busher mogę zapytać dziewczyn myślę że nie bedzie problemu. jeśli chodzi o przewodnika to nie polecam dużo stracisz samemu jest lepiej ludzie będą Cię zapraszać do domu skorzystaj z tego to niezapomniane przeżycie.z przewodnikiem tego nie zobaczysz.

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 23:58 | 10.08.2012

Dzięki,super informacje...Kręci mnie własnie ten wyskok nad Zatokę Perską,lubie obce morza...;).A do tego Bandar El Busher z Shiraz jak widze nie jest daleko,pewnei da się szybko dojechać?Wiem z lektur że Iranczycy mili i gościnni, ale czy nie działa czesto ta zasada ta'roof,czyli te powiedzmy ceregiele,naleganie,żebys niby nie płacił za usluge itp.,a w rzeczywistości przeciez oni z czegos musza zyc ,wiec nie wypada nie zapalacić mimo nalegań,ze "be my guest"?

12.01.2012

maski@buziaczek.pl 13:31 | 11.08.2012

zatoke polecam warto zobaczyć jak tam ludzie żyją ale w hotelu bedzie Ci bardzo ciężko bo tam temperatura jest naprawdę nie do zniesienia my dojechaliśmy o 3 w nocy i było 36stopni nie było czym oddychać w dzień nie da się wyjść z domy a co dopiero spacer po mieście. pogadam z dziewczynami i dam Ci do nich namiar są to przecudowni ludzie więc myślę że nie bedzie problemu :) poza tym jest w rodzinie kapitan statku rybackiego więc bedziesz miał możliwość zwiedzenia portu rybackiego nie kazdy może go zobaczyć. sprawa z ludzmi i gościnnością jak się im za to odwdzięczyć. od nas nikt nie wziął pieniędzy obrażali się jak wogole padała taka propozycja więc jak szliśmy gdzieś do baru sklepu muzeum za wszystko staraliśmy się płacić choć nie zawsze wychodziło bo nam nie pozwalali. najlepszym prezentem będą widokówki z polski wez zdjęcia rodziny ogolnie zdjęcia swojego miasta przyjaciół dużo pamiątek związanych z polską są przeszczęsliwi kiedy dostaną jakiś prezent z innego kraju zwłaszcza że nie mogą tam wjechać my na szczeście mieliśmy 3 mapy polski wszystkie zostały w iranie stare pieniądze otwieracze tatry i widokówki nie mieliśmy zdjęc a oni są bardzo ciekawi jak ludzie u nas żyją jak wygląda twoja rodzina twoje miasto czy jest zielono czy są jeziora rzeki zwierzęta itp. to jest najlepsza forma odwdzięczenia się za gościnę zawsze można na pożegnanie pare groszy zostawić pod poduszką :). serdeczności sympatii i chęci pomocy ze strony irańczyków nie da się opisać chodzbyś przeczytał milion książek to nie będziesz sobie w stanie wyobrazić tego jacy są trzeba to przeżyć. to są najcudowniejsi ludzie na świecie :) gdybyś jeszcze miał jakieś pytania chętnie pomogę. kiedy wyruszasz? drogą lądową? pozdrawiam

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:52 | 03.11.2013

Troche aktualnych informacji o Iranie znajdziecie pod linkiem:

www.blog.maszwakacje.pl/component/k2/itemlist/category/147-iran 

Pozdr

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 18:05 | 12.08.2012

Hej!
Wiesz może z własnego doświadczenia, albo z doświadczenia współtowarzyszy podróży, jak jest w przypadku przekraczania granicy z pieczątką izraelską w paszporcie? bo taką mi niestety wlepiono. Spotkałeś może kogoś kto podróżował na stopa, z namiotem - podobno stop w Iranie bardzo ok działa i tak bym chciała przez ten kraj przejechać, jeśli mnie wpuszczą:)

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 20:47 | 12.08.2012

Stempel izraelskich słuzb granicznych jak i wszelkie inne stemple swiadczące o pobycie w Izraelu (np.pieczatka egipska z przejścia granicznego Egipt-Izrael w Tabie czy pieczątki z przejść granicznych Jordania-Izrael,jak równiez z przejśc granicznych pomiedzy Jordanią i Autonomią Palestyńską,np.most Allenby) powodują odrzucenie wniosku o wizę i zapewne umieszczenie nazwiska delikwenta na jakiejs "czarnej liście" przez irański MSZ.Jezeli zatem masz taki ślad w paszporcie to raczej marne szanse na wizę...Informacje o tym znajdziesz na wszystkich www irańskich  agencji pośredniczacych w uzyskiwaniu Authorization Code (zwanych także Reference Number),jak równiez w przewodniku Lonely Planet IRAN,autor Andrew Burke,VI wydanie własnie sie ukazało za ok 13 GBP,do łatwego zakupu na amazon.co.uk.Pozdrowienia no i nie miej z tego tytułu schizy...;)))))))

arysto dołączył
09.07.2012

arysto 12:11 | 13.08.2012

Czy kłopoty z wjazdem do Iranu ze stemplem z Izraela to jest jakaś świeża sprawa? Bo moja znajoma była w Iranie ładnych parę lat temu będąc wcześniej w Izraelu, a z tego co wiem to paszportu nie zmieniała. Inna sprawa, że wyjad był w pełni zorganizowany? I moje drugie pytanie czy posiadając wizy amerykańskie też robią jakieś problemy?

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 23:03 | 12.08.2012

sama chcesz jechac?

12.01.2012

maski@buziaczek.pl 15:24 | 13.08.2012

ja słyszałem że z taką pieczątką się nie wjedzie, myślę że będziesz musiała zmienić paszport. stop w iranie jest niesamowity wystarczy że staniesz przy drodze zaraz się ktoś zatrzymuje problem w tym że jest płatny i czasem możesz więcej zapłacić niż za bilet pociągowy czy autokarowy, jeśli już chcesz łapać stopa ustalaj cenę na początku i pierwszą rzeczą jaką zrobisz po wejściu do auta to zapłać kierowcy żeby nie było pozniej nieporozumień. wybierasz się sama?

12.01.2012

maski@buziaczek.pl 15:32 | 13.08.2012

niestety nie wiem jak jest z wizą amerykańską ale myślę że nie będzie większego problemu. ponieważ amerykanie mogą wjeżdżać do iranu ale tylko z przewodnikiem więc skoro mogą to myślę że ty też możesz.

12.01.2012

maski@buziaczek.pl 15:26 | 13.08.2012

aha jeśli łapiesz stopa to nie wyciągaj kciuka bo jest to bardzo zle odbierane. po prostu stań przy ulicy gwarantuje Ci że zaraz się ktoś zatrzyma

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 08:01 | 18.08.2012

Tak wychodzi, że podróżuję sama, ale mam już odezw od dwóch dziewczyn, które samodzielnie jechały na stopa przez Iran i zachwycały się uczynnością i gościnnością miejscowych. Słyszałam też, że stempel izraelski nie wyklucza możliwości dostania wizy irańskiej, ale jak dotąd nie spotkałam bezpośrednio nikogo, kto by to potwierdził z własnego doświadczenia. Chyba lepiej wyrobić nowy paszport.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl