Forum dyskusyjne

Blaski i cienie wyprawy do Iranu

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

dorotahare dołączył
23.11.2015

dorotahare 16:49 | 30.05.2016

Właśnie wróciłam z wyprawy, której celem był przede wszystkim Iran. Spędziłam tam, wraz z partnerem miesiąc. Wiele rzeczy mi się w Iranie podobało, wiele nie. Największe plusy i minusy wyprawy opisałam na moim blogu:

gramwzieloneblog.wordpress.com/2016/05/29/blaski-i-cienie-wypr  awy-do-iranu/

Zapraszam do dyskusji.

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 17:05 | 30.05.2016

Przeczytałem, obejrzałem zdjęcia - chciałoby się więcej zdjęć i opowieści. Interesująca relacja, polecam.

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 21:36 | 30.05.2016

Interesujace refleksje z Iranu,który znam o tyle ,ze byłem tam 3 razy,ostatni raz w tamtym roku,poprzednio w 2012 i 2014.Uwagi trafne i wiekszosci sie z nimi zgadzam,ale absolutne slowa podziwu ode mnie za to ,ze jechaliście rowerami,to jest prawdziwy wyczyn.Ja mam setki zdjęć z Iranu,w tym z ubieglego roku kiedy to odwiedzialem w zasadzie tylko zaprzyjażnione rodziny.Nie wiem skad jesteście,musze sprawdzić,bo pewnei warto byłoby wymienic wrazenia z tego fascynujacego kraju.Poniewaz mój łączny pobyt tam przekracza 2 miesiące to mogę nieskromnie powiedzieć,ze na wiele sie napatrzyłem...;))).Niestety,wszyscy prawie polacy kiedy mowie ze jade do iranu patrza na mnie jak na zombie...;)))));oni wiedza jak tam jest i nigdy by nie pojechali;)))).Jeszcze raz WIELKIE BRAWA za to,ze jechaliście rowerami,to jest orawdziwy wyczyn;)))))!!!!!!!!!!!!!!!!!

dorotahare dołączył
23.11.2015

dorotahare 10:01 | 31.05.2016

Dziękuję za uznanie, ale od razu powiem, że miesięczny pobyt w Iranie absolutnie nie wystarcza na przejechanie go na rowerze. Także korzystaliśmy z autobusów lub autostopa.
Iran jest cudowny! Bardzo bezpieczny! Nie ma się czego obawiać, ale masz rację wiele osób słysząc o wyjeździe do islamskiego państwa pukało się w głowę. Gorąco pozdrawiam!

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 10:30 | 31.05.2016

No tak,aby po takim kraju jak Iran pojeździc rowerem to trzeba z pewnością duzo czasu;).Ja poruszalem sie zawsze tylko autobusami lub w miastach taksówkami,które sa tam niezwykle tanie a komunikacja miejska (poza meterem w Teheranie) jest praktycznie niedostepna bez znajomosci perskiego;wszystkie autobusy maja oznaczenia w farsi lub nie maja ich w ogole a kierwowcy na ogół ani slowa po angielsku,pewnie tego doświadczyliście;).Komunikacja autobusowa międzymiastowa tez tania a na głównych rtasach bardzo wygodne autobusy.Dwa latea temu na trasie Teheran-Mashhad (ponad 800)kmskorzystałem z pociagu za równowartośc wówczas 23 PLN;pociąg nowoczesny i wygodny,pełen pielgrzymów do tej irańskiej Częstochowy;))).Równiez pozdrawiam W.

dorotahare dołączył
23.11.2015

dorotahare 12:00 | 31.05.2016

Transport publiczny i taksówki rzeczywiście bardzo tanie. Nie przejechaliśmy się tylko pociągiem, czego żałuję. Jestem fanką kolei :) Następnym razem !

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 15:08 | 31.05.2016

Ja też jestem (fanem kolei);))))))))).A w tym pociągu to nawet telewizja byla ,wprawdzie po persku ale za to rewelacyjne kreskówki dla dzieci i dorosłych;).Tak czy owak kino irańskie jest wybitne,choć najlepsze ich filmy to te,których nie wolno wyswietlać w ich kinach;)))..Drugim pociagiem którym jechałem to zwykły osobowy z Tabriz do ostaniego miasta przy granicy z Nachiczewanem (Jolfa),czyli eksklawą Azerbejdzanu.Musieliście w tej okolicy przejeżdzać skoro do Iranu wjechaliscie od Armenii przez most na rzece granicznej.Dwa lata temu spotkalem tam pare rowerzystow z Nowej Zelandii (zapewne prosto drogą stamtąd nie przyjechali;))) i Austriaka z Wiednia solo na rowerze z toną
bagażu;).Ja wtedy wychodzilem juz z Iranu na piechotę;)))).A w tamtym roku spotkalem na ulicy w Zanjan (miasto w polowie drogi pomiedzy Tabriz a Teheranem rowerzyste z Belgii,tez solo.Imponujące jak i wasza jazda...;))))

dorotahare dołączył
23.11.2015

dorotahare 15:31 | 31.05.2016

My z Erywania do Teheranu wjechaliśmy autobusem :) Ale wracaliśmy rowerami. Tylko z Tabrizu jechalizmy na przejście w Nordooz przez góry i totalne "zadupia": Arzil, Kharvana, także nie byliśmy w Jolfie. Ale ta traska- przecudna!!!!
Akurat trafiliśmy na ich weekend, także wspólna herbatka, jedzonko, były gwarantowane. A w tym rejonie mieszka sporo Azerów, trochę inna mają kuchnię. Pyszne zielenizny tam jedzą pozbierane wśród łąk :)

paramedic dołączył
04.12.2008

paramedic 16:50 | 31.05.2016

Witam, może kogos zaciekawi, ot taka przygoda w Iranu. Nóż, tortury i wykup winy. Na moim profilu kilka zdjęc z Iranu.

www.globtroter.pl/artykuly/3441,iran,,welcome,to,my,fucking,cou  ntry,,czyli,wszystkie,ksiezyce,iranu.html

Pomimo "kłopotów" wciąż Iran jest w naszej czołówce państw bezpiecznych turyście. Ale ma też brzydsze księżyce.
Pozdrawiam.

masada dołączył
25.06.2011

masada 01:07 | 19.07.2016

Fajna relacja, świetne dzieciaki, podoba mi się też Twoje jednak stoickie podejście do tematu.
A kogoś mieszkającego na codzień w Nowej Hucie jeden zabłąkany nożownik przerazić nie może ;)
Pozdrawiam :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl