Forum dyskusyjne

ubezpieczenie wiza na lotnisku

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

skemot dołączył
01.02.2015

skemot 16:18 | 01.10.2016

Do otrzymanie wizy na lotnisku niezbędne jest ubezpieczenie...

Podobno nie każda wykupiona w Polsce polisa turystyczna przejdzie, a największe szanse są jeśli na tej polisie wyszczególnione jest, że obowiązuje w Iranie i jeśli jest napisana po angielsku (źródła: fora internetowe). W przypadku braku ubezpieczenia (lub posiadania polisy niespełniającej kryteria) konieczne jest wykupienia ubezpieczenia na lotnisku.

Pytanie 1.: Czy ktoś ma pomysł gdzie taką polisę w Polsce wykupić, żeby dawała wysokie szanse, że zadziała przy aplikacji o wizę na lotnisku?

Pytanie 2.: Czy ma sens branie polisy z Polski, czy lepiej po prostu wykupić ubezpieczenie na lotnisku, które nie jest drogie (wg ostatnich informacji 14 EUR). Czy ktoś wie co ono obejmuje?

Prawdopodobnie najbezpieczniej jest wykupić ubezpieczenie i w Polsce i na miejscu, ale czy to ma sens..?

bartek79 dołączył
15.05.2011

bartek79 11:58 | 02.10.2016

Ja wykupiłem najtańszą polise w rankomacie z Axa, za 12 dni 45 zł. Zaznaczona jest na świat. Wystarczy napisac do axa maila i zmieniają na Iran.
Wize wyrabiam w Ambasadzie i we wtorek mam do odbioru, czyli wszystko było ok.

skemot dołączył
01.02.2015

skemot 13:23 | 03.12.2016

U mnie też zadziałało przy wyrabianiu wizy na lotnisku. Polisa była od razu dwujęzyczna, nie było też problemu, aby dopisali na niej, że jest na Iran.

yosuku dołączył
16.10.2010

yosuku 15:10 | 02.10.2016

Na pewno nie w PZU , oni piszą tylko Świat i to dla nich wystarczy ( nie zmieniają na Iran ), koleżanka która z nami jechała wykupiła przez internet w Signal Iduna i poprosiła o zaznaczenie ze ubezpieczenie jest ważne w Iranie, to wystarczyło. My musielismy wykupić iranskie ( mielismy to z PZU ) i kosztowało nas to 16 USD od osoby. Ubezpieczenie iranskie pokrywa głównie ( tylko ?) transport zwłok wiec lepiej wykupić w Polsce...

bombay dołączył
13.06.2005

bombay 15:47 | 02.10.2016

ubezpieczenie IRHA pokrywa - tłumaczenie z polisy:
1. Płatność kosztów medycznych, chirurgicznych i zatruciowych.
2.Transport i przyjęcie do najbliższego szpitala w Iranie
3.Repatriację nieletnich (repatriation of minors) do kraju w przypadku hospitalizacji lub śmierci ubezpieczonego.

Kwota ubezpieczenia limitowana jest do 10.000EUR i obejmuje jedynie terytorium IR Iranu.
Jakby nie patrzeć - jest to bardzo ograniczone ubezpieczenie z bardzo niską kwotą, dlatego dobrze byłoby wykupić dodatkowe ubezpieczenie w renomowanej firmie w Polsce.

skemot dołączył
01.02.2015

skemot 12:17 | 03.10.2016

Wykupiłem polisę w AXA Travel, wysłałem e-mail z prośbą o przetłumaczenie na angielski i wyszczególnienie, że obowiązuje w Iranie. Na drugi dzień poprawiony dokument dostałem e-mailem. Chyba nic pewniejszego w Polsce nie da się zorganizować.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl