Forum dyskusyjne

Pośrednictwo wizowe

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 10:47 | 22.08.2017

Czy ktoś korzystał przy załatwianiu nr referencyjnego do Iranu z firmy wizak.pl ? Jeżeli nie, to z jaka firma jest pewna? O wizie na lotnisku wiem, ale mam mało czasu pierwszego dnia i wolałbym mieć ją zrobioną w Polsce ?
Pozdrawiam
Zbyszek

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 12:16 | 22.08.2017

Ja własnie jestem w trakcie załatwia. Za numer referencyjny wzięli dwie stówy. Korzystałem z nich już wielokrotnie i nigdy nie dali plamy. Z czystym sumieniem mogę polecić ...................... (-: Nazwę prześlę Ci na priv.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 13:57 | 22.08.2017

Pewnie to inni też będą czytać, więc co nieco info o procedurach z uzyskaniem wizy na lotnisku. W moim przypadku bezproblemowo, trwało to coś około pół godziny.

Trzeba mieć ze sobą

75 Euro (+ 3 processing fee, jak jedzie się grupą, to opłata naliczana jest za grupę - w razie czego resztę wydają w monetach), opłatę wnosi się przed przyznaniem wizy, w okienku obok, wystawiają zaświadczenie, które składa się razem z paszportem,

paszport z jedną wolną stroną i

potwierdzenie wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego z wyszczególnionym Iranem - po angielsku (jak się nie ma można wykupić na lotnisku)

potwierdzenie rezerwacji hotelowej (może być mail lub wydruk strony pośrednika - raczej tego nie sprawdzają).

Problemem może być czas oczekiwania, bo nie widziałem, żeby był jakiś uporządkowany system wbijania wiz. Paszporty lądują na kupie i w dość losowej kolejności wizy są do nich wbijane.

PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 14:34 | 06.09.2017

Key2Persia jest ok. (pani Zahra).
Dali nam wniosek na kredyt, bo płatność (2x30$) nie chciała przejść przelewem.
Potem oddaliśmy im forsę na miejscu w biurze w Shiraz.

Podróże Zwykłych Ludzi
---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

orcio81 dołączył
13.05.2014

orcio81 12:22 | 27.09.2017

Witam, tak, WIZAK.PL polecam. Numer referencyjny otrzymalismy bez problemu. Pozdrawiam.

>Czy ktoś korzystał przy załatwianiu nr referencyjnego do Iranu z firmy wizak.pl ?
>Jeżeli nie, to z jaka firma jest pewna? O wizie na lotnisku wiem, ale mam mało czasu
>pierwszego dnia i wolałbym mieć ją zrobioną w Polsce ?
>Pozdrawiam
> Zbyszek

Farah dołączył
08.05.2010

Farah 20:32 | 08.10.2017

Czy ktoś korzystał już ze zrobienia wizy online?

evisa.mfa.ir/en/ 

Nie ma możliwości odbioru w Warszawie, ale np. w Berlinie już tak.
Można natomiast odebrać na irańskich lotniska. Czy dobrze rozumiem, że taka weryfikacja to tak naprawdę w celu wyrobienia samego authorisation code? i na tej podstawie wydaja wize po przylocie?
tylko po co to w sumie, jezeli mozna juz uzyskac wize po przylocie?

czy ktos ma moze jakies bardziej szczegolowe informacje?

pozdrawiam

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 10:41 | 09.10.2017

Ja skorzystałem z pośrednictwa polecanej na forum firmy, między innymi przez forumowicza PodróżeZwykłychLudzi. Ich strona to www.key2persia.com.  Numer referencyjny RN uzyskaliśmy po 6 dniach roboczych, opłata $35 od osoby plus prowizja PayPal 4%. Jak będzie w ambasadzie opiszę. Moim zdaniem przewaga załatwiania wizy w kraju polega na ewentualnej mniejszej stracie czasu na lotnisku podczas odprawy wjazdowej. Uprzedzając wpisy, że ktoś załatwił formalności w pół godziny, wiem również, że niektórzy czekali 5 godzin. Wszystko zależy od widzimisię panów na lotnisku. Koszt załatwiania podobny. Pozdrawiam.
Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:03 | 01.11.2017

Dalszy ciąg sagi wizowej. W ambasadzie Iranu w Warszawie poszło bez problemu. Mamy odebrane paszporty z wizami. Zgłosiliśmy się po 7 dniach roboczych od złożenia wniosku i wizy były w paszportach, oczywiście po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Teraz zostało już tylko spakować się i jechać. Agencja naprawdę godna polecenia.
Pozdrawiam Zbyszek

Farah dołączył
08.05.2010

Farah 09:46 | 12.11.2017

dzięki za informacje. Rozumiem, ze 2-2,5 miesiac przed wyjazdem to dobry moment zeby zaczac dzialac z wiza?Jednak zrobimy wizy przed wyjazde, wole miec ja w paszporcie i nie kwitnac na lotniskiem o tak chorej godzinie. Bynio, kiedy lecisz? dasz znac co z metrem z lotniska do centrum Teheranu? Slyszlam, ze dobrze sprawadza sie w Iranie aplikacja Snapp - jak nasz uber :)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:10 | 16.11.2017

Już od ponad tygodnia jesteśmy w Iranie. Co do metra nie mam pojęcia ponieważ braliśmy taxi między lotniskmi międzynarodowym i krajowym. Koszt 750 000 riali. Odprawa trwała może minutę i zdążyliśmy na samolot o 5 rano do Kermanshah. Teraz przejechaliśmy z Qeshm i Hormoz do Kermanu.Pozdrowienia. Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl
js/custom.js"> ?>