Forum dyskusyjne

Iran - tani nocleg

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

itylew dołączył
10.01.2013

itylew 08:35 | 08.05.2014

Witam
W czerwcu wybieram się do Iranu i z tego co słyszałem to aby dostać wizę trzeba mieć rezerwację w hotelu. Pierwsza noc planujemy spędzić w Kashanie, może ktoś będzie mógł mi coś polecić? Ewentualnie bierzemy pod uwagę przejazd prosto do Isfahanu.

Z góry dzięki za odp
Pozdrawiam

cziken dołączył
22.01.2012

cziken 15:20 | 09.05.2014

Ja wróciłam dwa miesiące temu z Iranu. Ubiegając się o wizę nie rezerwowalismy żadnych noclegów z wyprzedzeniem. Nocleg znajdowaliśmy już na miejscu - mieliśmy kilka adresów z przewodnika, poza tym często jechaliśmy w ciemno. Np. w Szirazie jest zagłębie tanich hoteli, w centrum, podobnie w Yazd. Być może coś się zmieniło w międzyczasie, ale jeszcze 2 miesiące temu potrzebny był kod autoryzacyjny, który załatwiało się przez irańską agencję. IO wsio :-)

================
Przewodnik po Iranie:

etraveler.pl/strefa-podroznika/azja/iran/ 

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 13:14 | 12.05.2014

Nie ma konieczności załatwiania wcześniejszego noclegów. Przy wniosku wpisujesz planowaną trasę, załatwiasz kod autoryzacyjny i tyle.

Więcej informacji o wizach znajdziesz tu:
www.wakacjeipodroze.com/item/110-wizy-do-iranu-jak-uzyskac-wize  -do-iranu

W Kashanie spaliśmy w bardzo fajnym hotelu Khan e Eshan:
www.wakacjeipodroze.com/item/119-iran-kashan-hotel-khan-e-eshan 

Więcej informacji o podróżowaniu po Iranie znajdziesz na blogu lub pytaj. Pomogę w miarę możliwości.

Pozdrawiam

itylew dołączył
10.01.2013

itylew 07:00 | 13.05.2014

Chodził mi o to, że wniosek o wizę chcemy składać na lotnisku w Teheranie a z informacji znalezionych w necie potrzebna jest wtedy rezerwacja.

Jeśli można zapytać to ile zapłaciłeś za ten hotel? Bo mi odpisali, że 90$ za trzy osoby. Jak dla mnie trochę drogo.

Pozdrawiam

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 15:04 | 13.05.2014

Jak byliśmy to ceny wyglądały następująco
- 300 000 riali dorm ze śniadaniem/os
- od 800 000 pok 2 os ze śniadaniem

Według ówczesnego kursu dawało to kwotę ok 80 zł za pok 2 os ze śniadaniami i było dość wysoką kwotą w porównaniu z innymi hotelami np w Yazdzie w podobnej cenie był hotel w standardzie 3* (tyle, że nie wymieniony w przewodniku :)

Jeśli kurs poszedł do góry to może tak być, chociaż próbowałbym negocjować :)
Pozdrawiam

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 15:07 | 13.05.2014

A i cena zależała od pokoju. Część pokoi mają już po remoncie, z łazienkami i te faktycznie były droższe. Część jest znacznie tańsza - łazienka jest wówczas na zewnątrz, ale pokoik bardzo przyzwoity.

itylew dołączył
10.01.2013

itylew 17:44 | 13.05.2014

Napisałem do nich, może uda się troszkę zbić cenę.

A propo innych miast, to co bardziej polecasz, Yazd czy Shiraz i Persepolis? Niestety mogliśmy sobie pozwolić tylko na tydzień w Iranie, więc oprócz Kashan i Isfahanu jeśli czas pozwoli chieli byśmy zobaczyć jeszcze jakieś miasto, ale niewiem na zo się zdecydować.

haluska dołączył
21.08.2011

haluska 00:22 | 18.05.2014

Jeśli chcesz jechać do Kashanu a zastanawiasz się czy zwiedzić Shiraz z Persepolis iczy Yazd to mówię ci z ręką na sercu zrezygnuj z kashan a zobacz Yazd i Persepolis to są cuda na skalę światową a Kashan fajny ale nie aż tak. Wiza na lotnisku luzik całkowity o nic nie pytają nawet jak masz wizę izraelską to nie ma kopotów. Są baaaardzo mili

itylew dołączył
10.01.2013

itylew 20:11 | 19.05.2014

Teraz niewiem co mam robić:) a pamietasz może jakie są czasy przejazdu autobusem miedzy głównymi miastami?

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 22:38 | 19.05.2014

Zdecydowanie Yazd i ewentualnie z wypadem na pustynie np w okolice Fahraj. Shiraz jest dużym miastem, który gdyby nie nowe znajomości na miejscu wspominalibyśmy raczej słabo.

Z pamięci: Shiraz - Teheran całonocny autobus, Teheran - Kashan, Kashan - Isfahan i Isfahan - Yazd po około 4 h każdy odcinek

27ola dołączył
08.10.2009

27ola 09:09 | 05.03.2015

Czy może ktos polecić jakieś dobre noclegi w teheranie, Yazd, Shiraz, Isfahan?
lub gdzie mogę wyszukac takie adresy hoteli -abym miała co pokazać na lotnisku gdzie będę mieszkać....

Może ktoś powiedzieć jak kupic bilet na autobus między tymi miastami i jaki jest orientacyjny czas przejazdu?

rajmik1975 dołączył
16.02.2015

rajmik1975 10:09 | 05.03.2015

To prawda ze wiza na lotnisku bez najmniejszych problemow. My jednak mielismy adres Hotelu i pokazywalismy urzednikowi. Widze ze na trivago wyskakuja hotele iranskie. Wejdz na strone trivago wybierz najtanszy hotel. Przejdz proces rezerwacji do momentu zaplaty, i wydrukuj te strone :) My tak zrobilismy . A na miejscu znalezlismy sobie fajny hotelik. Jest o wiele taniej. Bilety autobusowe kupujesz na dworcu. Autobusy w kazdym kierunku kraju odjezdzaja co godzine albo czesciej. Autobusy to prawdziwy fenomen w iranie. Duze, wygodne, szybkie. Sredni czas przejazdu to 100 km przez godzine. Zjechalismy prawie caly Iran - pytaj ! My z Teheranu za 100 zl przelecielismy na wyspe w zatoce perskiej, a powrot promem i autobusami.

Stynka78 dołączył
14.09.2016

Stynka78 21:53 | 14.09.2016

Wiza bez problemów na lotnisku-nawet z wbitą wizą z Jordanii?Zdjęcie do wizy dla kobiety bez nakrycia głowy?

PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 08:43 | 15.09.2016

Rozmawialiśmy o tym 2 tygodnie temu z panią, która pracuje w ambasadzie Iranu w Warszawie i wydaje wizy.

- zdjęcie do wizy dla kobiet bez nakrycia głowy. My dostaliśmy wizę kilka tygodni temu i zdjęcie było bez chusty

- mamy też wbitą do paszportu pieczątkę z Izraela (przejście Taba - Ejlat) - pracownica ambasady powiedziała, że jeśli pieczątka nie jest z tego roku (nasza jest sprzed 3 lat), to nie będzie problemów

---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

Stynka78 dołączył
14.09.2016

Stynka78 10:50 | 15.09.2016

Jeszcze raz dzięki za odp.Czytałam różne opinie odnośnie otrzymania wizy na lotnisku -zależy na kogo trafisz- albo dostaniesz wizę od ręki albo masz problem z jej uzyskaniem.Ktoś wymagał nawet zdjęcia w chuście.Sprawdzają zabookowany nocleg,ubezpieczenie itp.
Co zabieracie euro czy dolce?

14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 11:59 | 15.09.2016

Raczej dolary. A Wy?

Stynka78 dołączył
14.09.2016

Stynka78 19:51 | 16.09.2016

I to i to -w euro za wizę będziemy ponoć płacić.Jeśli jesteście parą mieszaną to coś na kształt obrączki się przyda-tak nam radzono :)Przewodnik macie?Może jakieś rady dla nas-wszystko się przyda!

14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 16:47 | 17.09.2016

My jesteśmy trochę zieloni i jeszcze nie przygotowywaliśmy się do wyjazdu.
Obrączki mamy, przewodnik chyba weźmiemy z Lonely Planet.

Widzieliśmy na forach, że trzeba uważać na Ta'arof, szczególnie w Isfahanie.

---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

Stynka78 dołączył
14.09.2016

Stynka78 20:57 | 17.09.2016

Ok,dzięki-nie będzie łatwo to ogarnąć,wolę proste i jasne sytuacje.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl