Forum dyskusyjne

Wizy do Iranu

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

motoxpresstour dołączył
30.01.2012

motoxpresstour 17:20 | 01.08.2012

Hej, słuchajcie: startujemy z kolegą z wyprawą motocyklową dookoła świata i mamy problem z wizami do Iranu. Trzeba zdobyć kod, który wydaje biuro turystyczne w Iranie. Pośrednicy w Warszawie rządają jakiś kosmicznych pieniędzy za załatwienie tego kodu. Czy ktoś z Was załatwiał może juz ten kod i wie jak go dostać bezpośrednio z Iranu? jakieś sprawdzone propozycje?

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 21:58 | 01.08.2012

Touran Zamin (www.touranzamin.com).We wtorek 24.07 złożylem zamowienie,dzisiaj (1.08)przyszla juz wiadomość,ze kod jest gotowy.Koszt posrednictwa 50 euro

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 22:01 | 01.08.2012

A kodu nie wydaje biuro turystyczne tylko irańskie MSZ w Teheranie (Ministry of Foreign Affairs MFA);agencja turystyczna tylko załatwia otrzymanie kodu jako pośrednik i za to bierze oplatę j.w.

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 23:29 | 01.08.2012

Inna alternatywa to iranianviza.com Tak z ciekawosci - jak zamierzacie przejechac Pakistan ( z tego co wiem na chwile obecna nie dostaniecie wizy na taki przejazd). Co robicie potem? Po drodze jest albo Birma , ktorej w zadnym wypadku nie przejedziecie, ani nawet od strony zachodniej nie wjedziecie, albo macie Chiny, w ktorych poruszac mozecie sie jedynie majac chinskie prawo jazdy. Nie tak dawno planowalem przejazd z Australii do Europy na motocyklu, no i padlem na tej stronie organizacyjnej. Jeszcze jedna dygresja - czy planujecie przejazd przez Australie rowniez? Jesli tak, to czeka Was niestety bardzo przykra niespodzianka, po wyladowaniu motorow w tym kraju. No i jeszcze jedno pytanie. Kiedy zamierzacie ruszac i czy dopuszczacie rozszerzenie ekipy?
Powodzenia!

motoxpresstour dołączył
30.01.2012

motoxpresstour 00:02 | 02.08.2012

Wybacz ale ubóstwiam komentarze tego typu: "nie dacie rady bo to bo tamto, aaa... może zabierzecie mnie ze sobą?" :D Wyjazd planujemy już od ponad roku (stronka: www.xpresstour.pl,  niestety do jutra trwają prace serwerowe, więc później będzie dostępna), zapraszam również na FB: www.facebook.com/pages/Moto-Xpress-Tour/264701376911183?ref=hl  .
Stronę, którą poleciłeś sprawdzałem wcześniej i na różnych zagranicznych forach ludzie... hm powiedzmy delikatnie "narzekają" na działanie tego biura.
Do Pakistanu nie będzie, aż takiego problemu (pracownicy ambasady w Warszawie stwierdzili, że da się to załatwić), choć trzeba przyznać, że kazali nam zapisać, że ostrzegali nas iż kraj jest niebezpieczny. Baaardzo długo ostrzegali. Ale formularze dali i powiedzieli, że jak złożymy komplet dokumentów to po wizę mamy przyjechać po 2 tyg. W Chinach można się przemieszczać jak ma się przewodnika. Słyszeliśmy to wszystko co Ty tutaj przytoczyłeś w ambasadach, jednak od przeróżnych podróżników słyszeliśmy zupełnie co innego (polecam "w 888 dni dookoła świata", Bartek i Marta załapali wszystkie te trudne kraje o których wspomniałeś na dwóch kółkach). Alternatywą jest pchnięcie motocykli drogą morską lub sprzedaż na jedno i drugie jesteśmy gotowi. Przed Australią motocykle na pewno sprzedajemy. Nie chcemy się bawić w formalności o których wspominałeś. Rozszerzenia ekipy nie planujemy, wybacz, może następnym razem.

motoxpresstour dołączył
30.01.2012

motoxpresstour 00:05 | 02.08.2012

Jeszcze tylko uprzedzę Twoje pytanie o CDP: tak, wiemy :) Pozdrawiam i LWG

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 07:55 | 02.08.2012

....a ja ubostwiam, gdy ktos prosi o pomoc, inny odpowiada i spotyka sie z agresja...jeszcze gorzej , ze ze strony studenta uczelni , ktora sam konczyl ( tak swiat nie jest az tak wielki, jak moglbys sobie wyobrazac). Cala droge, ktora zamierzacie jechac przejechalem sam - w wiekszosci pare juz razy. Nawet ostatnio ( wrocilem 3 tygodnie temu) przejechalem niemal cala droge z Australii do Polski po powierzchni Ziemii...no - powiedzmy 2/3 tej drogi. Czesc tej drogi ( dookola Laosu jechalem motocyklem)
Wczoraj podalem Wam adres strony...ja moge pisac jedynie za siebie- nie mialem z tym biurem zadnych problemow poza jednym. Nie moglem wyslac im kopii paszportu, chociaz probowalem pare razy ( te kopie sa dla nich konieczne). Podali mi adres mailowy i wszystko poszlo juz bez zarzutu. Numerki dokladnie na czas. Wizy odebralem w Kuala Lumpur. Piszesz o sprzedazy motorow...no i tu zaczyna sie problem z CDP. Zreszta nie tylko z tym, ale i z ubezpieczeniami. Moaj rada - najlepiej odpuscic Australie w calosci, gdyz ten kraj podniesie Wam koszty calej wyprawy bez mala dwukrotnie. Jesli jednak koniecznie chcecie, to przypuszczam, ze tansza opcja ( i zdecydowanie latwiejsza logistycznie) bedzie jednak przywoz wlasnych motocykli.
Jesli potrzebujecie informacji z biura celnego, to tel. 1300 363 263, lub lepiej zadac im pytanie emailem na adres information@custom.gov.au Druga rzecz i niestety na ogol trudniejsza , to w Australii kwarantanna. Przepisy sa tu bardzo restrykcyjne. Byc moze bedzie znaczna roznica w kwarantannie, jesli obrocicie kierunek jazdy i przywieziecie motory ze Stanow. o wszystko mozecie sie dowiedziec pod numerem 1800 020 504 lub skontaktowac sie z nimi poprzez ich web page www.aqis.gov.au  Ogladalem Wasze video. Nie jest prawda, ze do Birmy nie da sie wjechac po ziemii. Sam to zreszta robilem ( bylem w tym kraju w sumie 8 razy) Od czasu, do czasu przejscia naziemne bywaja otwarte...jednak zwykle trwa to bardzo krotko. Tak, czy inaczej - wjechac mozna, ale potem w zasadzie za kazdym przejsciem jest " no go zone", ktora aby przejechac trzeba wczesniej starac sie o specjalne zezwolenie, z kolei podanie o ktore moze byc skladane wylacznie w Ranoon. Problem tylko w tym, ze jedyne przejscia, ktore moga byc ( przynajmniej teoretycznie ) w ten sposob przekroczone sa na granicy birmansko-tajskiej. Od Strony Chin - jedynie dla obywateli chinskich. Od strony Indii i Bangladesh Zadne przejscie nie jest otwarte.
Pare tygodni temu ( w Iranie ) rozmawialem z kims, kto przejechal przez Pkistan - dokladnie przez Beludzystan, czyli trasa , ktora i Wy bedziecie musieli pokonac. Zrobil to wprawdzie 2 lata wczesniej, ale od tego czasu ponoc sie jeszcze pogorszylo. Powiedzial, ze za nic nie chcialby ta droga jechac ponownie.
Jeszcze ostatnia sprawa - wyluzuj mlody, bo jesli bedziesz sie tak denerwowal, jak to zrobiles tutaj i "wskakiwal" wrecz do konkluzji, to bedziesz narazal po drodze nie tylko siebie, ale i swojego kolege.
Pozdrawiam i zycze powodzenia!

motoxpresstour dołączył
30.01.2012

motoxpresstour 11:02 | 02.08.2012

Nie wiem czemu w moim komentarzu odczytałeś agresję, i gdzie dokładnie, wraz z moim zdenerwowaniem ją dojrzałeś, bo czytam mój post już któryś raz i ja osobiście nic tam nie widzę takiego. W każdym razie nie takie było zamierzenie. Dzięki za info z Birmy, ale właśnie jedziemy od strony Indii i Bangladeshu, więc... nie ma przejścia niestety. Coś wykombinujemy.

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 11:51 | 02.08.2012

Ciesze sie wiec, ze bylem w bledzie. Z Bangladeshu bedzie wam bardzo trudno sie wydostac. Poruszanie sie po tym kraju jest przyjemnoscia wylacznie dla masochistow. Najlepiej albo kraj pominac, albo wrocic do Indii, jesli zdolacie uzyskac wielokrotna wize i wyprawic motory z Kalkuty do jednego z portow Malezji ( przypuszczam. ze wlasnie do Malezji bedzie najtaniej).

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 11:53 | 02.08.2012

Jeszcze przy okazji...a gdzie ja pisalem, ze "nie dacie rady"? Wskazalem Ci tylko te problemy, ktore polozyly moje plany. Ja nie daje sobie rady z biurokracja...mam wobec urzedasow nazbyt mordercze instynkty.

izmirli dołączył
02.08.2012

izmirli 20:00 | 03.08.2012

Najprosciej i najtanie zrobic to mozna w Trabzonie w konsulacie iranskim. Placicie 75 euro, dajecie fotografie i wiza jest gotowa tego samego dnia, w najgorszym wypadku nastepnego. Osobiscie wizy nie wyrabialam, ale obecnie mieszkam w Trabzonie i spotkalam sporo ludzi, ktorzy specjalnie tu po wize przyjechali (bo tu nıe ma kolejek, a w poblızu kilka fajnych zabytkow), wiec informacja jak najbardzıej sprawdzona. :) Pozdrawiam i zapraszam na bloga: herbaciane-pola-trabzonu.blogspot.com/ 

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 02:05 | 04.08.2012

Nie jest to dobra rada dla kogos, kto jedzie wlasnym srodkiem lokomocji. Tutaj oprocz CDP potrzebuja jeszcze zezwolenie na wwiezienie motorow. Tego nie zalatwia w Trabzonie, w czasie ktorynie opoznilby znaczaco calej wyprawy.

motoxpresstour dołączył
30.01.2012

motoxpresstour 13:36 | 11.11.2012

Fotodrabie z przykrością muszę stwierdzić, z perspektywy czasu, że póki co Twoje informacje są mocno nieaktualne, bez problemu przejechaliśmy przez Iran, załatwiając wizy właśnie w Trabzonie, co było najlepszą radą jaką dostaliśmy na forum, Bez problemu też wjechaliśmy do Pakistanu. Cóż mamy mały problemy z tutejszą biurokracją jednak wcale nie oznacza to, że Beludżystan jest niebezpieczny dla turystów (no, czasem się postrzelają między sobą, wielkie halo ;)) i że wreszcie nie ruszymy (Polska ambasada w Pakistanie ma zapalonego motocyklistę na stanie, który stara się nam pomóc!). Na przyszłość staraj się unikać takich stwierdzeń np. że " z tego co wiem na chwile obecna nie dostaniecie wizy na taki przejazd (Pakistan)", albo "Tutaj oprocz CDP potrzebuja jeszcze zezwolenie na wwiezienie motorow", bo tylko straszysz, a nie uprzedzasz. Miło, że starasz się pomóc, ale pamiętaj, że pytanie było tylko o wizy do Iranu i tutaj wszystkim możemy polecić Trabzon :) Myślę, że to koniec wątku :) Ps. Mam nadzieję, że tym razem nie odczytałeś ŻADNEJ agresji z mojej strony.

monika.team dołączył
07.08.2012

monika.team 20:54 | 16.04.2013

Cześć, odmówiono mi 2 razy numeru potrzebnego do wydania wizy, Więc jadę do Trabzonu - mam nadzieję, że mi tam nie odmówią. Myślicie że dostanę tam wizę? Z góry dzięki za odpowiedź

RomeY dołączył
28.01.2013

RomeY 17:38 | 18.04.2013

Mozna wiedziec, dlaczego Ci odmowili? Bylas kiedys w Izraelu? Ktora agencja i ile kasy?

motoxpresstour dołączył
30.01.2012

motoxpresstour 04:38 | 19.04.2013

hej! Nie wiem jak to jest w przypadku, gdy odmówili Ci wydania numeru. Do nas po prostu numer nie dotarł na czas. W Trabzonie wszystko działa bez numeru. Tj. byli nawet zdziwieni gdy im pokazaliśmy, że go mamy ;) Ogólnie jest to bardzo pozytywne miejsce, wszystko załatwiają od ręki, "wystarczy" że zapłacisz 70 euro. Nie słyszałem, żeby ktoś miał tam problem (co nie znaczy, że gwarantuję na 100% że wizę dostaniesz). Powodzenia, pozdrawiamy z Australii ;)

monika.team dołączył
07.08.2012

monika.team 09:38 | 24.04.2013

napısalam ze jestem z wyksztalcenia dziennikarzem.. moj blad. niestety w trabzonie przestali wydawac szybko wizy. kaza czekac tydzien na odpowiedz. niestety... slabo to wyglada. innych tez odeslali z kwitkiem... powiedzieli ze zmiana polityki. ja jade na granice. nie sadze zeby to cokolwiek dalo ale i tak nie mam alternatywy. pozdrowienia z trabzonu

kzajko dołączył
02.08.2013

kzajko 13:26 | 02.08.2013

Czy ktoś próbowal podróżować przez Iran na wizie tranzytowej? Planujemy przebywać w Iranie tylko 7 dni i doszliśmy do wniosku ze zamiast staranie sie o kod wizowy przekroczymy granice azerbejdzansko-iranska na wizie tranzytowej

kzajko dołączył
02.08.2013

kzajko 19:09 | 08.08.2013

Czy ktoś mógłby zarekomendowac jakies tanie hotele w Iranie i innych miastach?

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:52 | 29.09.2013

Najnowsze informacje z września 2013 o wizach do Iranu znajdziesz pod linkiem:
www.blog.maszwakacje.pl/component/k2/item/110-wizy-do-iranu-jak  -uzyskac-wize-do-iranu

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl