Forum dyskusyjne

Brazylia -własne wróciliśmy

kategoria podróże po świecie

opti7 dołączył
23.05.2007

opti7 10:42 | 16.05.2013

Własnie wróciliśmy z Brazylii. Byliśmy w Rio , Niteroi, Iguazu ( Brazylia i Argentyna) , Buzios , Arraial do Cabo , Petropolis .
Jezeli macie jakies pytania o ceny lub orgnięcie sie na miejscu , postaram sie odpowiedzić.

Kaehtan dołączył
18.05.2013

Kaehtan 18:45 | 18.05.2013

Witam! Mam pytanie o ceny artykułow typu piwo czy jakieś lokalne przekąski - czy kosztują mniej więcej tak samo, jak w Polsce, czy jest drożej. No i kwestia bezpieczeństwa: jadę do Brazylii w lutym (na karnawał), mam dość dobrą kamerę i aparat i chciałabym wrócić z tym sprzętem do kraju. Co powinnam zrobić?

opti7 dołączył
23.05.2007

opti7 23:09 | 18.05.2013

Witaj!
My byliśmy kwiecień /maj .W karnawale jest mniej bezpiecznie . W Rio generalnie było spokojnie . Jest pełno policji i widac ze robia powoli porządek z napadami i złodziejstwem.
Generalnie musisz trzymac sie pewnych zasad:
1. Na Coppacabanie sa sektory w ktorych jest mniej bezpiecznie . Zaobserwujesz na miejscu porównując jacy ludzie siedzą w danym miejscu.
2. Po zmroku robiliśmy zdjęcia na Copa ale w okolicy knajpek na promenadzie - wtedy nie schodziliśmy na pląze bo to jest proszenie sie o problemy.
3. Jezeli wejdziesz w jakies miejsce ( nawet w ciagu dnia) gdzie nie ma wokoło ludzi to lepiej zawróć albo od razu bierz taxi .
4. mozesz zakleic znaki markowe sprzętu czarną taśmą. Ja tego nie robiłem tylko wymieniłem pasek od nikona na taki bez napisów. Jest odczuwalne jak idziesz ulica z kamerą lub dobrą lustrzanką ze pierwsze spojrzenie niektórych kolesi pada na Twój sprzęt a potem prosto na oczy . I nie ma w tym spojrzeniu sympatii .

My poruszaliśmy sie taksówkami i autobusami miejskimi - nie było z tym zadnego problemu.
Na lotnisku sie teraz pozmieniało mozesz zamówic zółte taxi do hotelu na Copa lub Ipanema w terminalu lotniska za 50-60 reali . Jezeli podrózujecie w kilka osób jest to najbardziej sensowny sposób na dostanie sie do miasta . My wzieliśmy z ulicy na licznik i wyszło kilka reali wiecej.
W restauracjach nie jest tanio .
Ceny piwa w sklepie nie pamietam , kupowaliśmy na plazy za 5reali za 0,33 . Nam najbardziej posmakowała caipirinha na copa jest po 6reali . Trzeba z umiarem bo mocna :)
Wypożyczyliśmy rowery i tak zwiedzaliśmy turystyczną część miasta . Są ścieżki rowerowe i nie ma problemu z poruszaniem się wzdłuż plaż czy Lagoa.

Zdecydowanie polecam kluby na Lapie na wieczorne wyjscia ale tylko taxi . My trafiliśmy do Carioca da Gema na świetny koncert.

życzę samych pozytywnych wrażeń

Kaehtan dołączył
18.05.2013

Kaehtan 09:33 | 19.05.2013

Dziękuję! :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 17:33 | 19.05.2013

Opti niestety z tym bezpieczeństwem nie do końca prawda (szczególnie w Rio), poniżej linki do dwóch zdarzeń z okresu kiedy ja byłem - marzec 2013:
www.dailymail.co.uk/news/article-2306523/Rio-gang-rape-Boy-14-a  rrested-horrific-tourist-bus-gang-rape-American-student-Rio-Janeiro.ht ml
www.montrealgazette.com/news/German+tourists+robbed+Brazil+whil  e+visiting+Janeiro/8201472/story.html

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 17:36 | 19.05.2013

Z adresów trzeba usunąć przerwy.
Generalnie bezpieczniej jest w mniejszych miastach, ale w Peruibe - miasteczko nad oceanem, niedaleko Sao Paulo, ostrzegano mnie przed napadami z bronią ...

opti7 dołączył
23.05.2007

opti7 11:58 | 20.05.2013

Jest oczywiście niebezpiecznie , natomiast my przez dwa tygodnie w Brazylii nie mieliśmy z tym problemu. Byliśmy 4 dni w Rio , jeździliśmy po Rio wypożyczonym samochodem . Jest to napewno kwestia szczęścia .
Wracając do artykułów z Twoich linków , to nigdy , przenigdy nie wsiadłbym do nieoznakowanego busa w obcym kraju tym bardziej ze w okolicach Copacabany jeżdzą setki oznakowanych i w miarę bezpiecznych taxówek . Opowiści naszych znajomych o tym ze sciagali nawet zegarki jak szli na Copacabanę ( w 2008roku) na dzień dzisiejszy są nieaktualne . Policji jest mnóstwo .
Mowa oczywiście o miejscach turystycznych .
Trzeba oczywiscie mieć "oczy wokół głowy" i nie zapuszczac sie w zaułki i dziwne miejsca. Autobusy miejskie w ciągu dnia są również w miare bezpieczne . Wsiada sie przednim drzwiami , za kierowcą siedzi konduktor u niego opłacamy bilet i przechodzimy przez metalową bramkę na tył autobusu. My jechaliśmy przez całe miasto z Copacabany do Maracany , częściowo przez biedniejsze dzielnice ale zgrożenia zadnego nie zauważyliśmy.
Wypożyczonym autem w 4 osoby byliśmy na punkcie widokowym Dona Marta czyli praktycznie w częsci faveli i również obyło sie bez problemów.
Moim zdaniem trzeba uważac ale nie dajmy sie tez zwariowac :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:45 | 20.05.2013

Opti, to drugie zdarzenie to były te normalne turystyczne (rejsowe) busy, wjeżdżające na Corcovado. Owszem generalizować nie ma co. Też jeździłem po całym Rio autobusami miejskimi i nic się nie przytrafiło, ale niektóre miejsca są bardziej podatne na przestępczość - np. okolice Rodoviaria, czy właśnie Corcovado. Policji mnóstwo jest przy Copacabanie i Głowie Cukru, ale już Tijuca (czyli Corcovado) nie sposób całej obstawić, bo to las. Swoją drogą też czytałem, że bardziej niebezpieczne aktualnie jest Sao Paulo

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:49 | 20.05.2013

I jeszcze mały suplement - też ku przestrodze (i broń Boże nie zniechęcam....): www.tierralatina.pl/2013/02/honduras-wenezuela-meksyk-bezpiecze  nstwo/

opti7 dołączył
23.05.2007

opti7 23:14 | 21.05.2013

Dzięki Smok-u !
Z artykułu , który załaczyłeś winika ze Rio do Janerio zniknęło z listy 50 najbardziej niebezpiecznych miast świata. Jest tam za to między innymi 5 znanych miast z Usa . Ranking dotyczy oczywiście zabójstw a nie kradzieży i napadów bo tu Rio mogłoby być dosyc wysoko ......
Nadal jestem zdania że trzeba uważać ale w tej chwili w RIO nie jest gorzej niż w innych dużych miastach gdzie rozwarstwienie społeczne jest znaczne.
pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:55 | 22.05.2013

A swoją drogą zobacz - tam głównie Ameryka (raczej południowa i środkowa, no i USA oraz RPA), reszta świata na oko bezpieczniejsza. Co do Rio też się z Tobą zgadzam, w rozmowach z turystami w Brazylii raczej mowa była o innych miastach jako bardziej niebezpiecznych (Sao Paulo czy Belem)

Koral dołączył
09.01.2014

Koral 09:25 | 09.01.2014

>Własnie wróciliśmy z Brazylii. Byliśmy w Rio , Niteroi, Iguazu ( Brazylia i
>Argentyna) , Buzios , Arraial do Cabo , Petropolis .
>Jezeli macie jakies pytania o ceny lub orgnięcie sie na miejscu , postaram sie
>odpowiedzić.

WITAJ :)

WYBIERAM SIE Z GRUPĄ 8 OSOB DO BUZIOS W MARCU CHCEMY WYNAJAC DOM. CZY JEST TAM BEZPIECZNIE CZY LEPEIJ WYNAJAC POKOJE W PENSJONACIE CZY HOTELU? BEDE WDZIECZNA ZA ODPOWIEDZ. TROCHE OBAWIAMY SIE CZY ZOSTAWIAJAC TAM WSZYSTKO W DOMU(PASZPORTY, SPRZET)MOZEMY CZUC SIE SPOKOJNIE. CO JESZCZE POLECILIBYSCIE W BUZIOS? GDZIE MIESZKALISCIE?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl