Forum dyskusyjne

Brazyli w 3 tygodnie

kategoria podróże po świecie

aniaoso2 dołączył
24.01.2012

aniaoso2 09:25 | 13.09.2013

Moi drodzy. Wybieramy się w grudniu na 3 tyg do Brazylii i o ile do wszystkich wcześniejszych wypraw miałam przeważnie rok czasu na przygotowanie, tak tu propozycja pojawiła się przypadkowo i....dośc późno. Mamy dwa miesiące na zaplanowanie tej wyprawy.

Czekam na jakieś wskazówki od czego powienniśmy zacząć (przylatujemy do Rio). Chcemy tydzień poświęcic na wodospady. czy to nie za długo? A może ktoś ma jakieś sprawdzone trasy?

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:43 | 13.09.2013

3 tygodnie to i dużo i mało na Brazylię. Weź pod uwagę przeloty wewnętrzne, no i chyba musisz się skupić na wybranych atrakcjach, bo całości na pewno nie zdążysz. Ja byłem w marcu tego roku, moja trasa (brazylijska, to Rio-Belo Horizonte (Congonhas)-Diamantina-Ouro Preto-Rio-Paraty-Sao Paulo-Peruibe-Sao Paulo-Foz-Rio. Jak chcesz jakies praktyczne porady z tej części Brazylii daj znać

laupinka dołączył
28.12.2010

laupinka 10:59 | 13.09.2013

Hej,
Ja również w marcu zwiedzałam Brazylię i miałam tylko 2 tyg, moja trasa wyglądała następująco: Salvador de Bahia- Rio de Janeiro - Foz do Iguasu (wypad do Argentyny i do Paragwaju)- Sao Paulo- Salvador de Bahia. Bardzo polecam Salvador, zupełnie inny klimat niż w pozostałych miejscach, w ktorych byłam. No i koniecznie odwiedź wodospady Iguazu - naprawdę warto. Ja byłam w Foz 5 dni i spokojnie starczyło, no chyba, że chcesz jeszcze wyskoczyć do Asuncion, ale podobno nie warto. W Rio byłam 3 dni i w zupełności wystarczy. Jeśli chciałabyś więcej info to zapraszam ;) Zdjęcia i opis trasy na moim blogu:

laupinka.blogspot.com/2013/03/pierwsze-zetkniecie-z-ameryka-pou  dniowa.html

laupinka dołączył
28.12.2010

laupinka 16:18 | 13.09.2013

wkradł się błąd..

laupinka.blogspot.com/2013/03/pierwsze-zetkniecie-z-ameryka-pou  dniowa.html

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 19:09 | 13.09.2013

Laupinka, Glob standardowo ucina takie długie adresy internetowe ...

aniaoso2 dołączył
24.01.2012

aniaoso2 21:10 | 15.09.2013

dzięki bardzo za cenne informacje :)

PolaPola dołączył
16.08.2012

PolaPola 12:26 | 03.11.2013

Hej, My byliśmy w Brazylii 3 i pół tygodnia. Airpassy- loty łączone w liniach TAM (polecam). Zaczęliśmy od Rio, akurat był karnawał, potem Natal, Fortaleza (stamtąd na północ Guariju i Jericoacoara autobusami i samochodami), potem z Fortalezy polecieliśmy do Manaus, potem wodospady. Na wodospady tydzień to zdecydowanie za długo. Jeden dzień po stronie Braz. i jeden po Arg w zupełności wystarczy. Tam nic więcej się nie dzieje, my byliśmy 4 dni i ostatniego już nie mieliśmy gdzie iść. Chyba, że chcesz stamtąd jechać na wycieczkę do Pantanalu, to 5 dni minimum zdaje się. Mogę Ci dać kontakty w rio, natal, w fortalezie i guariju. Ale z pewnością polecam Jericoacoara, jedno z najbardziej uroczych miejsc na świecie, tylko długo się jedzie. Jeśli masz pytania to pisz. pozdrawiam

PolaPola dołączył
16.08.2012

PolaPola 12:29 | 03.11.2013

acha, i mam namiary na fajną firmę w Manaus, z której braliśmy wycieczkę do dżungli, odbierają z lotniska, zapewniają hostel i lodge w dżungli. Tam możesz spędzić od 2 do 10 dni.

Mac____ dołączył
15.03.2011

Mac____ 15:54 | 03.11.2013

Cześć. Ja byłem w Brazylii też na 3 tygodnie na przełomie maja i czerwca. Moja trasa to Sao Paulo - Curitiba - Wododspady Iguazu - zapora Itaipu w Paragwaju, Rio de Janeiro, Brasillia, Abadiańia, Manaus, dżungla amazonii, Rio Branco, potem Peru: Puerto Maldonado - Cuzco - Machu Picchu - Lima.

To wszystko udało mi się zwiedzić w 3 tygodnie, ale miałem sporo przelotów krajowych w Brazylii. Średnio każdy przelot kosztował mnie jakieś 50 EUR, wyjątkiem był przelot do Manaus i z Manaus do Rio Branco - oba przeloty miałem na 1 bilecie i zapłaciłem za nie łącznie ok. 200 EUR.

Myślę, że musisz skorzystać z lotów krajowych jeśli chcesz jak najwięcej zobaczyć. Loty najlepiej jak zarezerwujesz sobie na 2-3 miesiące wcześniej przez internet.

Jeśli będziesz potrzebował pomocy, pisz śmiało.

Pozdrawiam

aniaoso2 dołączył
24.01.2012

aniaoso2 19:10 | 12.11.2013

A czy ktoś z Was może się orientuje i opowie nam co jest przyczyną tego, że chcąc zarezerwować bilety wewnętrzne przy płatności kartą visa wyskakuje komunikat, że płatność nie może być zrealizowana???

Makczek dołączył
17.11.2013

Makczek 13:38 | 17.11.2013

Cześć Pola, podpowiedz proszę o jakiej firmie mowa w Manus i jaki Lodge mieliście okazję odwiedzić. pozdrawiam.

grzehou dołączył
18.11.2013

grzehou 00:15 | 18.11.2013

Witam! Wróciłem z Brazylii 2 tygodnie temu i byłem tam 2 tygodnie. Przez ten czas udało nam sie zobaczyc Sao Paulo, Rio i wodospady. Poruszaliśmy sie tylko samolotami miedzy miastami- sa względnie nie drogie, bezpieczne i punktualne. Jeżeli chodzi o wodospady Iguaçu to polecam spędzić tam ok. 4 dni- warto zobaczyć wodospady z obu stron plus park ptaków i przejść sie do Paragwaju. W Foz spaliśmy w hoteliku u świetnej kobiety z polskimi korzeniami- jeżeli potrzebowalibyście kontakt lub jakiś innych praktycznych i bardzo aktualnych wskazówek to piszcie. Pozdrawiam

celuloz dołączył
17.11.2014

celuloz 09:49 | 18.11.2014

>acha, i mam namiary na fajną firmę w Manaus, z której braliśmy wycieczkę do dżungli,
>odbierają z lotniska, zapewniają hostel i lodge w dżungli. Tam możesz spędzić od 2 do
>10 dni.

cześć, możesz dać namiar na tę firme w manaus?

celuloz /małpa/ onet.pl

z góry dziekuje.

kalarepa dołączył
24.11.2013

kalarepa 00:00 | 25.11.2013

hej, lecimy na 3 tyg air francem czy w tej sytuacji mozemy zakupic airpass ktorejs z brazylijskich linii? pomocy.

grzehou dołączył
18.11.2013

grzehou 13:38 | 28.11.2013

Ja osobiście nie uzywalem airpass'a. My kupiliśmy pojedyncze bilety na stronie Tam.

aniaoso2 dołączył
24.01.2012

aniaoso2 13:51 | 28.11.2013

My w rezultacie też skorzystaliśmy z TAM-u (polecamy) z innymi przewoźnikami jest problem, bo okazuje się, że niekoniecznie akceptują płatność polską kartą i super przepuszcza na wszystkie etapy (uzupełnianie danych pasażera itp) człowiek traci na to pół godziny, żeby ogarąć te ich strony, wymagane jakieś numety lojalnościowe, żeby na końcu się dowiedzieć, że płatność nie może być zrealizowana :D just life! ;)

3latek dołączył
28.12.2013

3latek 21:59 | 28.12.2013

czesc,
lece do brazylii pod koniec lutego. start w rio. Liczylem na ciut karnawalu w rio, salvador, iguacu i pantanal. Jedyne co nietypowe, to sklad ekipy - rodzina z 3 letnia corka :) w tym kontekscie zastawiam sie nad wykonalnoscia karnawalu (na niektorych stronach np rio.com czytam, iz dzieci ponizej 5. lat nie wpuszczaja na sambodron, gdzie indziej pisza, iz dzieci nie placa za bilet... ) i pantanalu (czy nie jest zbyt uciazliwy). Generalnie nie chcialbym spedzic urlopu tylko na plazy. Mala juz zaprawiona, byla 3 tygodnie w chinach w wieku 1,5 roku, gdzie plaz nie bylo zadnych, a jezdzenia i zwiedzania mase :)

andrzej649 dołączył
28.04.2015

andrzej649 10:27 | 28.04.2015

tutaj kilka podstaw 10 pozycji o Brazylii dla objazdówek
przeglad-turystyczny.pl/swiat/177-top-10-atrakcji-turystycznych  -brazylii

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl