Forum dyskusyjne

Jaka trasa W Ameryce Poludniowej z Brazylii

kategoria podróże po świecie

kajaki dołączył
06.02.2012

kajaki 15:41 | 03.09.2015

Witajcie,
tak sie zdarzylo,ze w listopadzie bede sluzbowo w Joao Pesoa w Brazylii, wiec przy okazji chce skorzystac z darmowego biletu i troche poodrozowac:
- to moj pierwszy raz w Ameryce Poludniowej
- mozliwosc pobytu do 3 tygodnii

Jaka trase propoujecie?, jakie miejsca, jakie kraje?

pkaczyn dołączył
14.11.2011

pkaczyn 15:59 | 03.09.2015

Oczywiście zależy na co masz ochotę. Na pewno polecam Rio de Janeiro, okolice Rio, oraz wyprawę nad wodospady Iguacu. Będąc na południu Brazylii z Iguacu możesz kontynuować do Argentyny - Buenos Aires jest również arcyciekawe. Na południu Brazylii też polecane są (ja tam nie byłem) Kurytyba i Florianopolis.

Jeśli Cię interesuje safari, to w Brazylii jest możliwość wybrania się do parków w Mato Grosso pod granicą boliwijską. ODRADZAM Brasilię - bardzo brzydkie miasto, choć pewnie jedno z bezpieczniejszych w Brazylii.

Jeśli byś się wybrał na północ, to koniecznie odwiedź Salvador de Bahia oraz Recife.

Więcej czasu i pieniędzy potrzeba na Amazonię, jeśli Cię to interesuje. Jeśli już tam dolecisz to pod rozwagę oddaję pomysł by się wybrać dżunglą do Wenezueli nad najwyższy wodospad na świecie Salto Ángel.

W całej Ameryce Południowej na własne potrzeby ułożyłem listę 15 miejsc, do których chcę w życiu dojechać; pod rozwagę: 1. Machu Picchu (Peru), 2. Galapagos (Ekwador), 3. Iguazu (Argentyna/Brazylia), 4. Rio, 5. Buenos Aires, 6. Amazonia, 7. Aconcagua (Argentyna), 8. Wyspa Wielkanocna (Chile), 9. Salar de Uyuni (Boliwia), 10. Salto Angel, 11. Cartagena (Kolumbia), 12. Ushuaia/Antarktyda, 13. Quito (Ekwador), 14. Torres del Paine (Chile), 15. Plaże Brazylii.
Z piętkanastki póki co dotarłem do 7 miejsc (Machu Picchu, Iguazu, Rio, Buenos, Uyuni, Quito & plaże Brazylii).

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 18:21 | 03.09.2015

Piotrze, on jest pierwszy raz w Ameryce Południowej. Nie musi od razu oglądać całej. Jak się spodoba to wróci .... A czemu nie podobała się Brasilia ? Nie lubisz architektury nowoczesnej ?

pkaczyn dołączył
14.11.2011

pkaczyn 15:11 | 04.09.2015

Cześć Smoku,

>Piotrze, on jest pierwszy raz w Ameryce Południowej. Nie musi od razu oglądać całej.

oczywiście, że nie musi zjeździć całej Ameryki Południowej :-)

>Jak się spodoba to wróci .... A czemu nie podobała się Brasilia ? Nie lubisz
>architektury nowoczesnej ?

Brasilia ma kilka fajnych miejsc ze sztuką nowoczesną (np. katedra), ale jest beznadziejnie zorganizowana: nie dla pieszych, bardzo rozległa. Za dużo dla mnie cegły i betonu. To co jest najciekawsze to prawdopodobnie jedynie: ludzie i bezpieczeństwo. Bo w Brasilii mieszka klasa średnia, której w pozostałych miastach tak dużo nie ma (proporcjonalnie) i dlatego ludzie są przyjemniejsi, przyjaźni i sympatyczni, a okolice relatywnie bezpieczniejsze niż w miastach na wybrzeżu.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 20:37 | 04.09.2015

Dzięki za info, nie byłem stąd pytam (oczywiście, mam nadzieję, i tak pojadę), ale lepiej widzieć czego się spodziewać. Do Twojej listy cudów dołożyłbym półwysep Valdes, Ouro Preto, jezioro Titicaca, kanion Colca, Cuzco, Park Narodowy Huascaran.

Z Brazylii polecam jeszcze stare górnicze miasteczka Minas Gerais (jednym z nich jest właśnie Ouro Preto), Parki Narodowe pomiędzy Sao Paulo i Kurytybą (lasy deszczowe). Mi podobało się również Paraty.

Pozdrawiam, ...

pkaczyn dołączył
14.11.2011

pkaczyn 20:50 | 05.09.2015

Byłem w Cusco, na półwyspie Valdes, jezioro Titcaca oraz kanion Colca. Fajne miejsca :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl