Forum dyskusyjne

Lecę w styczniudo Brazylii

kategoria podróże po świecie

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 20:49 | 15.01.2016

Jeśli ktoś podzieli się praktycznymi radami, wiadomościami, będę wdzięczna !!!!

senia dołączył
20.06.2008

senia 17:05 | 17.01.2016

Napisz konkretnie co Cię interesuje.

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 18:18 | 17.01.2016

Już wiele rzeczy doczytałam , ale np. nie wiem czy nasze wtyczki elektyczne pasują , a jeśli nie to jaka przejściówka będzie dobra , interesują mnie aktualne ceny i jakie i gdzie i za ile można kupić pamiątki

senia dołączył
20.06.2008

senia 23:38 | 18.01.2016

Wtyczki normalne, nic nie trzeba kombinować. Ceny, jakie pamiętam to ; bilet autobus/metro 3,40; jedzenie w knajpie "na wagę" od 3,5 za 10 dkg, knajpy typu jesz ile chcesz ok 30 BRL, przekąska w barze "na rogu" np. niezbyt duży pieróg z czymś 4-5 BRL, sok owocowy od 7-15 BRL za 300 ml, caipirinha od 8 BRL, std w Rio to 10 BRL, ale cachasa w sklepie od 10 BRL za litr, Scenario w Rio - 45 BRL za samo wejście, taxi niecałe 2 BRL/km. Generalnie, ceny jak w Polsce lub lekko niższe, zależy od kursu. Kiedy byłam w listopadzie BRL/PLN było dokładnie 1-1.

senia dołączył
20.06.2008

senia 23:51 | 18.01.2016

Jeszcze co do Rio, pamiętaj, że Corcovado w weekendy droższe jakieś 25% i tłok niebywały. Ogólnie drogo - coś ok 58 BRL, a na Głowę Cukru 71 BRL.
W miejscowościach turystycznych pamiątek wszędzie pełno. Ale chyba lepiej kupić coś od Indian bezpośrednio na ulicy. W Paratach byli, przy Iguazu też. Ja mam fioła na punkcie malunków, zewsząd zwoże, to i stamtąd też. Można zakupić na faweli Rosinha albo na targu niedzielnym przy stacji metra Ipanema w Rio.

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 08:08 | 19.01.2016

Senia ! Dzięki za info ! Lecimy juź w 25 stycznia w poniedziałek , z przesiadką w Londynie , nie lubię takich długich i męczących lotów , ale pózniej jest zawsze tak wspaniale , źe trudy podróży idą w zapomnienie , Ja teź kupuję malowidła , a małż militaria ,,,,,, tu czai siē na zakup łuku !

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl