Forum dyskusyjne


SARANDA -porady

kategoria podróże po świecie

kraj Albania

MARCO R dołączył
23.07.2019

MARCO R 09:54 | 26.07.2019

Witam,
W tym i ubiegłym roku bylem w Sarandzie i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami.
TRASA - proponuje trasę samochodem przez Grecję. W tym roku spróbowałem tez jazdy przez Kosowo, dalej Albania z północy na południe do Sarandy. Trasa dość przyjemna. Przez Kosowo dosłownie się przelatuje, mają świetna i nową autostradę. Najgorszy jest odcinek drogi odbijający z z autostrady w Serbii do granicy w Kosowie. Dalej w Albanii nie jest teź już tak różowo. Są pojedyncze odcinki autostrady ( jak np. Zaraz za Kosowem) ale ze względu na dość duży ruch trasa nie jest szybka. Trzeba jednak uczciwie dodać źe te drogi albańskie są w zdecydowanie dobrym stanie, jednak nie bardzo się tam rozpedzimy.
Reasumując- trasa przez Kosowo -ok, jednak wolniejsza niź przez Grecję. UWAGA- Od Vlory nie polecam trasy przez góry do Sarandy. Ok 100 km odcinek w naprawdę trudnym terenie -predkosc 30-40 km/h. wąskie serpentyny i góra/dół. Trasa bardzo męcząca. Ale jak ktoś lubi tego typu wyzwania, mroźna próbować. Ja przejechałem się raz i mi wystarczy.
CENY- w sklepach podobne jak w Polsce. Sporo niedużych supermarketów gdzie kupimy wszystko. Płacimy wszedzie kartą, euro, lekami. W knajpach generalnie taniej niż u nas ( chociaź pewnie będą wyjątki).
PLAŹE- takich klasycznych, piaszczystych- nie ma. Jest to raczej nawiedzony rozdrobniony żwirek, który mi nie przeszkadza. Chyba najładniejsze są plaze w Ksamil. Są podobno ładne miejsca na północ od Sarandy ale tam nie byłem. Z miejsc
które przypadły mi do gustu to "plaża" w hotelu Santa Quaranta. Tam głównie spędziliśmy czas.
APARTAMENY- bardzo duźo o różnym standardzie. Ceny zdecydowanie niższe niż w innych kurortach balkańskich. Zwracajmy uwagę na ich poloźenie. Widok na morze nie oznacza źe mamy blisko morza.Dzielnice Sarandy teź są różne. Apartamenty mają w ofercie Polacy tak więc moźna jeszcze w Polsce o wszystko się wcześniej dopytać, jeśli będziemy zainteresowani takim wynajem. Zainteresowanym mogę służyć pomocą.

Nie spodziewamy się ze Saranda to takie Saint Tropez. Jednak w mojej ocenie nie odbiega od innych kurortów balkańskich czy nawet europejskich. Ma swój urok i koloryt.Osobiscie- polecam wszystkim.


MARCO R dołączył
23.07.2019

MARCO R 09:37 | 31.07.2019

Bardzo dobrym okresem do wypoczynku jest maj, czerwiec, wrzesień. Nie ma jeszcze upałów. W sezonie jest bardzo tłoczno i temperatury często oscylują w granicach 30-35 C.
ZDROWIE-W Sarandzie znajduje się szpital, o całkiem przyzwoitym standardzie. Znajomym zachorowało dziecko i zostali przyjęci w trybie ekspresowym i nie ponieśli żadnych kosztów. Aptek rozrzuconych po mieście jest dość duźo.

Szczegóły na maila: marcoro101010@gmail.comStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl