Forum dyskusyjne

Transport Tawau-Gunung Malu Park

kategoria podróże po świecie

kraj Malezja

zibjel dołączył
22.02.2018

zibjel 11:49 | 22.02.2018

Cześć,
Po nurkowaniach planujemy dostać się do Gunung Malu. Transport lądowy wychodzi nam koło 12h. Ma ktoś jakieś doświadczenia w jakiś innych połączeniach (w krótszym czasie i sensownych $) między tymi lokalizacjami?
Myślimy jeszcze nad czym może bliżej Tawau, ale nic nie przychodzi do głowy.

pozdrawiam Zbyszek

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 12:45 | 22.02.2018

"Gunung Malu" - czy chodzi o Gunung Mulu? Jeżeli tak to, o ile nic się w ostatnim czasie nie zmieniło, nie ma drogi lądowej (samochodowej) pomiędzy Gunung Mulu National Park a resztą wyspy. W grę wchodzi jedynie połączenie lotnicze - z Mulu Airport bezpośrednie loty są z trzech miast: Kota Kinabalu, Miri i Kuching. Z Tawau trzeba by lecieć z przesiadką.

Oczywiście istnieje możliwość dotarcia lądem do Parku lecz to jest trochę skomplikowane i czasochłonne. Ja zrobiłem taka trasę parę lat temu w odwrotnym kierunku - z Parku do "cywilizacji". Wyglądało to tak: startowałem z campu nr 5 w Parku, pierwszy etap to Headhunters Trail - mimo szumnej nazwy to przyjemna i bardzo łatwa trasa przez dżunglę, przejście trwa ok. 3-4 godzin, potem z miejsca o nazwie Kuala Terikan trzeba rzeka wynajęto popłynąć do miasteczka Medamit (ok. 2-3 godzin) i tutaj poszukać transportu (wynjać jeepa bo w pierwszej części droga jest fatalna) albo do lotniska Limbang (niedaleko granicy z Brunei), albo tak jak ja to zrobiłem - dojechać do granicy z Brunei i po drugiej stronie busem pojechać do Bandar Seri Begawan (stolicy Brunie) i stąd promem morskim do Kota Kinabalu. Zajeło nam to (jechaliśmy we dwójkę) 3 dni. Trochę skomplikowane, ale przyjemne...

pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 15:24 | 22.02.2018

Dokładnie. Najszybszy dostęp do Gunung Mulu (czyli lotnisko w miejscowości Mulu) jest z Miri. Z tego co pamiętam są co najmniej 3 loty dziennie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl