Forum dyskusyjne
Transport Tawau-Gunung Malu Park
kategoria podróże po świecie
kraj Malezja
Smok-1 15:24 | 22.02.2018
Dokładnie. Najszybszy dostęp do Gunung Mulu (czyli lotnisko w miejscowości Mulu) jest z Miri. Z tego co pamiętam są co najmniej 3 loty dziennie.
zgłoszone do moderacji
jaszon 12:45 | 22.02.2018
"Gunung Malu" - czy chodzi o Gunung Mulu? Jeżeli tak to, o ile nic się w ostatnim czasie nie zmieniło, nie ma drogi lądowej (samochodowej) pomiędzy Gunung Mulu National Park a resztą wyspy. W grę wchodzi jedynie połączenie lotnicze - z Mulu Airport bezpośrednie loty są z trzech miast: Kota Kinabalu, Miri i Kuching. Z Tawau trzeba by lecieć z przesiadką.Oczywiście istnieje możliwość dotarcia lądem do Parku lecz to jest trochę skomplikowane i czasochłonne. Ja zrobiłem taka trasę parę lat temu w odwrotnym kierunku - z Parku do "cywilizacji". Wyglądało to tak: startowałem z campu nr 5 w Parku, pierwszy etap to Headhunters Trail - mimo szumnej nazwy to przyjemna i bardzo łatwa trasa przez dżunglę, przejście trwa ok. 3-4 godzin, potem z miejsca o nazwie Kuala Terikan trzeba rzeka wynajęto popłynąć do miasteczka Medamit (ok. 2-3 godzin) i tutaj poszukać transportu (wynjać jeepa bo w pierwszej części droga jest fatalna) albo do lotniska Limbang (niedaleko granicy z Brunei), albo tak jak ja to zrobiłem - dojechać do granicy z Brunei i po drugiej stronie busem pojechać do Bandar Seri Begawan (stolicy Brunie) i stąd promem morskim do Kota Kinabalu. Zajeło nam to (jechaliśmy we dwójkę) 3 dni. Trochę skomplikowane, ale przyjemne...
pozdrawiam
zgłoszone do moderacji
zibjel 11:49 | 22.02.2018
Cześć,Po nurkowaniach planujemy dostać się do Gunung Malu. Transport lądowy wychodzi nam koło 12h. Ma ktoś jakieś doświadczenia w jakiś innych połączeniach (w krótszym czasie i sensownych $) między tymi lokalizacjami?
Myślimy jeszcze nad czym może bliżej Tawau, ale nic nie przychodzi do głowy.
pozdrawiam Zbyszek
zgłoszone do moderacji
Podobne wątki podróże po świecie MALEZJA
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.
