Forum dyskusyjne


Zwiedzanie wybrzeża

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

Elwira1972 dołączył
05.05.2018

Elwira1972 11:16 | 06.05.2018

Wybieram się na wybrzeże konkretnie do Konstacy. Lubimy dużo zwiedzać , a córka kocha zwierzęta co można tam w okolicach ciekawego zobaczyć oprócz plażowania i delfinarium na miejscu?


Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 12:46 | 06.05.2018

Jeśli tylko wybrzeże Rumunii, to na pewno cała Delta Dunaju, po małej części samochodem, jednak w tej większej części stateczkami lub łódkami...zwierząt tam bez liku...:-)


Elwira1972 dołączył
05.05.2018

Elwira1972 16:52 | 06.05.2018

>Jeśli tylko wybrzeże Rumunii, to na pewno cała Delta Dunaju, po małej części
>samochodem, jednak w tej większej części stateczkami lub łódkami...zwierząt tam bez
Mi chodzi konkretnie jadę tam po ponad 40 latach , gdzie można wynająć jakąś łódkę nie drogo? Zainteresowana też jestem muzeami a jeżeli chodzi o zwierzęta jakieś najlepsze miejsca do obserwacji lub muzeum naturalnej przyrody lub ciekawe zoo( córka kształci się na technika weterynarii)


Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 11:43 | 08.05.2018

W samej Konstancie z tego co wiem masz zarówno Delfinarium o którym wspomniałaś, ale jest też jeszcze Aquarium of Constanta, Microrezervatia Constanta oraz The Museum of Natural Sciences Constanta. Jakie są tam ceny nie wiem, od środka nie zwiedzałem, jednak nie sądzę aby były to wysokie koszta.

Co do Delty Dunaju, to jest jeszcze jedyne miejsce w Rumunii, którego nie objechałem (opłynąłem), ale z tego co się orientuję (gdyż również zbieram pomału informacje na swój wyjazd w te rejony) to chyba cała delta zaczyna się właściwie w miejscowości Tulcza (gdzie znajduje się również Muzeum Delty Dunaju) i jest to chyba najlepsze miejsce do wypadu stateczkami, motorówkami, łódeczkami (zorganizowanymi grupami lub też bardziej prywatnie u rybaków) w głąb Delty. W obrębie delty istnieje skąpa sieć drogowa. Z tego co znalazłem informacje to samochodem można dostać się tu jedynie do miasteczka Murighiol.

Skąd najlepiej obserwować ptaki w Delcie, nie mam pojęcia, ale jestem przekonany, że na już na miejscu, biorąc pod uwagę jak Rumunii są sympatyczni i pomocni oraz całkowicie bezinteresowni w tej pomocy, na pewno uzyskasz interesujące Cię informacje.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl