Forum dyskusyjne

Jakie są ceny jedzenia i papierosów w Iranie

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 01:52 | 14.09.2018

Witam
Wybieram się samochodem do Iranu i chcę się zorientować jakie są ceny jedzenia i papierosów może ktoś pali i kupował papierosy co mi najbardziej zależy. Pozdrawiam i dziękuję za info.

boroborewicz dołączył
14.07.2012

boroborewicz 10:40 | 15.09.2018

Tutaj wideorelacja z Iranu w której autor mówi trochę o cenach :) Polecam obejrzeć wszystkie części:
www.youtube.com/watch?v=ui6nVZ59Cj4&t=1s 
www.youtube.com/watch?v=eOvDsYfZVds&t=120s 
www.youtube.com/watch?v=r7OszXagn1M&t=1s 
www.youtube.com/watch?v=jazzmRPWQ9s&t=33s 

Nie pamiętaj dokładnej ceny papierosów ale są dużo tańsze niż w Polsce więc nie warto przywozić. Lepiej kupić na miejscu.

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 23:09 | 15.09.2018

Witam
Dzięki za linki wszystkie oglądałem ale nic nie znalazłem o cenach papierosów,
szkoda ponieważ dużo palę i muszę mieć i teraz nie wiem czy Kupić na Ukrainie czy w Iranie ale raczej się nie dowiem ponieważ jadę za tydzień i raczej się nie dowiem. Wgląda na to że do Iranu wyprzedzają osoby które nie palą.
Dzięki mimo tego.

boroborewicz dołączył
14.07.2012

boroborewicz 00:00 | 16.09.2018

Znalazłem informację, że Marlboro 11 zł w przeliczeniu na złotówki.
www.expatistan.com/price/cigarettes/tehran/PLN 

boroborewicz dołączył
14.07.2012

boroborewicz 00:05 | 16.09.2018

Na tej samej tronie piszą, że na Ukrainie jest 4,40 za paczkę :) Tylko nie wiem jakie są regulację jeśli chodzi o wwożenie papierosów do Iranu. Z Ukrainy do Polski z tego co wiem to można teraz tylko 2 paczki. Jeszcze parę lat temu można było cały karton.

boroborewicz dołączył
14.07.2012

boroborewicz 00:06 | 16.09.2018

Sprawdziłem i można do Iranu 200 sztuk papierosów wwieźć. Czyli cały karton. Na kilka dni chyba starczy ;)

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 21:43 | 16.09.2018

Dzięki za info o to mi chodziło w takim razie kupię na Ukrainie. Wiem że na Ukrainie są tanie i chciałem wiedzieć jak w Iranie. Jadę z Synem do Dubaju to zawsze mogę wsiąść więcej a Vizę mam na 4 tygodnie to raczej wezmę więcej a w samochodzie zawsze gdzieś ukryję więcej jak coś. Gdzieś słyszałam czy to prawda że w Iranie muszę mieć bluzkę z długim rękawem? I czy w krótkich spodniach można chodzić. i czy musi być pozwolenie na kamerowanie z telefonu?
Dzięki za info

boroborewicz dołączył
14.07.2012

boroborewicz 22:16 | 16.09.2018

Jako facet możesz chodzić w koszulce z krótkimi rękawami ale spodnie muszą być długie. Pozwolenia na kamerowanie nie trzeba mieć.

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 22:32 | 16.09.2018

Dzięki oglądałem YouTube były osoby które były i mówiły że na kamerowanie trzeba mieć pozwolenie i długi rękaw.
Mam nadzieję że masz dobre wiadomości.
Dzięki za info jak mi się coś przypomni to dam znać.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 00:39 | 17.09.2018

Markus12 nie zaprzątaj sobie głowy YouTubowymi pierdami.
Możesz wszędzie nosić krótki rękaw i możesz wszędzie kamerować, zarówno na ulicy jak i w meczetach. Irańczycy sami będą pchali Ci się pod obiektyw. To nie jest Islam walczący, to są szyici. W Yazd podczas święta Aszura w meczecie podstawili mi krzesło żebym mógł lepiej fotografować! (-: Oczywiście Iran jest ogromny i może zdarzyć się inaczej, ale na zasadzie wyjątku. Dzisiejszy Iran przypomina schyłkową komunę - beton w TV pierd...., a ludzie robią swoje, włącznie z tym, że nie bali się w knajpie, publicznie krytykować władzy. Raz jakiś dziad przed meczetem przyczepił się do dziewczyn, które wdzięczyły się nam do obiektywu i tyle utrudnień. Prędzej w Toruniu zarobisz w dziób niż spotka cie jakiś afront ze strony Irańczyków. Jak będą, a będą wszyscy, pytali Cie skąd jesteś mów: "Lachestan" - lubią Polaków.

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 21:36 | 17.09.2018

Ok dzięki ci ca info oglądałem wiele filmików na temat Iranu i w zasadzie wszystkie były pozytywne. Czy Lachestan oznacza Polska? Może się orientujesz, czego oni by potrzebowali z Polski czy jest coś, czego tam nie ma a by im się przydało, chcę coś kupić z Polski nie zbyt drogiego w prezencie z tego, co widziałem na filmikach to nie, którzy Irańczycy poczęstowali ich obiadem i bardzo ugościli i chciałbym coś zabrać, ponieważ nie wiem czy u mnie nie będzie podobnie.Pasowało by się jakoś odwdzięczyć.
Mam zamiar być jakieś tydzień.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl