Forum dyskusyjne


3-4 miesiące w Azji

kategoria podróże po świecie

kraj Malezja

natalia1806 dołączył
22.10.2012

natalia1806 10:56 | 26.02.2019

Cześć,
Przymierzam się do opracowania planu podróży życia z plecakiem i namiotem. Chcę się wybrać na 3-4 miesięcy na początku sierpnia. Wstępnie myślałam o przylocie do Bangkoku i dostaniu się drogą lądową do Malezji, następnie Singapur, Borneo (Malezyjska część). I tu utknęłam. Co myślicie czy Wietnam (Ho Chi Minh) w październiku to dobry pomysł? Jak z pogodą w Tajlandii w środku pory deszczowej? Z góry dzięki za wszystkie rady i sugestie.


jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 15:58 | 26.02.2019

Cześć,
podróż może zacznij od Indonezji? To kapitalny kraj - akurat w sierpniu jest tam to pora sucha - z ogromnym wyborem wszystkich możliwych wersji tropików, a przy tym ma jeszcze sporo miejsc nie tak zadeptanych przez turystów jak np. Tajlandii. Później możesz kierować się na północ - Singapur, Malezja itd.


W październiki, zwłaszcza w jego pierwszej połowie w południowym Wietnamie jeszcze może sporo podać. Znacznie lepiej jest w listopadzie.


A namiot zostaw w domu. Noclegi są tanie. A koczowanie w namiocie w tym klimacie i z ograniczonym dostępem do wody (prysznic) może być koszmarem.

pozdrawiam


Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 20:08 | 26.02.2019

natalia1984: >Przymierzam się do opracowania planu podróży życia z plecakiem i namiotem. Chcę się wybrać na 3-4 miesięcy na początku sierpnia.

Gdy czytam o opracowywaniu planu kilkumiesięcznej podróży to się uśmiecham. Przecież cała frajda wielomiesięcznej podróży polega na braku planu!

Ok, ok...

Jakiś ogólny zarys można mieć. W szczególności znać klimat w regionie, wiedzieć, gdzie są wizy potrzebne i jak się je załatwia na miejscu. Wypada również posprawdzać info o głównych atrakcjach w kraju.
Przykładowo: smoki z Komodo - dziś parę dolarów a za jakiś czas kilkaset dolarów. Jest różnica, prawda?
Przykładowo: gdzie są jakie święta religijne i inne - na Thaipusam w Malezji ani Nowy Rok chiński w Wietnamie się na załapiesz, ale na festiwal Yee Peng w Tajlandii - już możesz.

Słuszne uwagi poczynił Jaszon. Namiot odpuść. Już to widzę, że na skwerze w Sajgonie lub pośrodku dżungli rozbijasz "chińczyka" ;-) Przemyśl Coachsurfing.

Kup bilety do Indonezji lub jakiegokolwiek kraju w regionie i doleć na Bali. Potem będziesz się przesuwać na północ. Nie zapomnij o Filipinach. Poleć do Chin południowych, potem Wietnam i reszta Indochin. Sprawdź Big Sale w Air Asia. Kup open jaw, jeśli możliwe. A jeszcze lepiej czarter w jedną stronę Rainbow lub lot Norwegian w jedną stronę.

Aha, w środku pory deszczowej w Tajlandii pogoda jest deszczowa. Bardzo. Czyli opady 6 x takie jak w Krakowie w lipcu.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl