Forum dyskusyjne

samochód - uwaga bezpieczeństwo

kategoria podróże po świecie

kraj Etiopia

mroofka dołączył
06.11.2008

mroofka 11:57 | 25.09.2019

hej,
długo zastanawiałam się czy pisać ten post, bo dotyczy życia przewodnika w Etiopii. Górę wziął,we mnie w końcu argument, że też dotyczy życia - nas podróżujących po tym pięknym kraju. Jechałam z polecanym na tym forum Wondimu. Sytuacja - mieliśmy wypadek (pierwszego dnia wyjazdu). Zdarza się. Wyskoczył nam w ostatniej chwili osioł przed koła. Dachowanie z kilkoma obrotami. Chyba cudem to przeżyliśmy. Wondimu jako kierowca zareagował idealnie. To była akcja - czołówka z innym autem albo dachowanie. Do dziś nie wiem jakim cudem wyszłam z tego tylko z siniakami. No zdarza się. Skąd moje rozterki o pisaniu tu o tym? Otóż auto moim zdaniem bardzo ucierpiało i miałam wrażenie (bardzo subiektywne i nie fachowe, bo na tyle się nie znam), że już wcześniej musiało być przetrącone. W każdym razie kierowca-przewodnik, zamierzał zabrać je do mechanika, żeby je wyklepywać. Moim zdaniem to nie jest bezpieczne auto. Jeślibyście z nim jechali, dopytajcie dokładnie jaki samochód będzie miał. Ten był starszy, nie zdążyłam go obstrywać bo jechałam nim w sumie pół dnia (mam tylko zdjęcia powypadkowe, jakby ktoś był zainteresowany na prv). Nie wiem na ile będzie możliwe sprawdzenie tego wcześniej, ale sprawdzajcie. Powstrzymywałam się z pisaniem o tym, bo wiem, że dla Wondimu - to jedyne źródło utrzymania. Jednak bezpieczeństwo wydaje mi się ważniejsze.
Ceny. Wondimu podaje ceny bez noclegów/ wstępów/ przewodników/ strażników i wyżywienia - więc na to wszystko trzeba sobie dodatkowo zarezerwować fundusze. W mailach pisze o tym bardzo pokrętnie.

senia dołączył
20.06.2008

senia 20:34 | 25.09.2019

Ale to chciałaś to polecić, bo jest dobrym kierowcą, czy obsmarować? Bo się pogubiłam. Byłam z nim kilka lat temu i nie mam zastrzeżeń. Jeśli się nie znasz na samochodach, to skąd podejrzenia co do stanu auta I jego dalszego losu?

mroofka dołączył
06.11.2008

mroofka 20:58 | 25.09.2019

obsmarować? - nie mam takiej intencji.
Ale ostrzec, żeby dokładnie sprawdzać auto (na ile tylko wcześniej się da). Dalszy los auta - wyklepanie, żeby zabierało kolejnych turystów (o tym powiedział mi wprost kierowca). Po naszym wypadku wyglądało, jakby już wcześniej było z nim coś nie tak, całe podwozie się bardzo dziwnie powyginało, powykrzywiało.

akras dołączył
16.01.2019

akras 21:50 | 25.09.2019

Byłam kilka lat temu na wyprawie z Wondimu. Jechaliśmy w dwa samochody ponieważ było nas dużo. Auto, w którym kierowcą był Wondimu było w porządku, ale to drugie (za które też odpowiadał) już nie. Były m. in. zepsute światła i auto mogło jechać tylko na długich. Jak wiadomo w Etiopii zmrok zapada o wczesnej dość godzinie. Pasażerowie drugiego auta też kilka razy o mało co nie mieli wypadku. Zgłaszaliśmy problem, ale nie zajechaliśmy do warsztatu.

dżejpitu dołączył
31.03.2018

dżejpitu 10:20 | 27.09.2019

Mroofka błagam Cię, piszesz jak typowy białas wyruszający na przygodę w do kraju trzeciego świata w standardzie all inclusive. O naiwności, gwarantuje Ci, że to auto było już składane wiele, wiele razy i pojeździ jeszcze wiele, wiele następnych lat. Dobrze, że nic Wam się nie stało, jednak nie miej złudzeń co do proweniencji i stanu technicznego samochodów w krajach trzeciego świata. Pozdrawiam

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 11:51 | 30.09.2019

Ajajajaj,
Jako białas po świeżych przejściach "w kraju IV świata", napiszę tak - Są "auta" i auta. Wszystko zależy od ceny i odrobiny szczęścia, czyli realnego oglądu przed transakcją :-)))
Mroofka, bardzo dobrze, że ostrzegasz (informujesz). A co kto dalej zrobi z tym niusem ... to już jego prywatna sprawa ;-)
Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl