Forum dyskusyjne


Przejścia graniczne z Węgier do Rumunii

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

Eskulap dołączył
30.08.2021

Eskulap 10:50 | 30.08.2021

Witam, czy ktoś orientuje się czy należy uiszczać jakieś dodatkowe opłaty przy wjeździe do Rumunii? Pytam ponieważ na planowanym pobycie w północno wschodnich Węgrzech miałem zamiar odwiedzić Rumunię, jakieś najbliższe granicy miasto w tym wypadku było by to Carei bądź Satu Mare. Dowiedziałem się że poruszająca się po Rumuni trzeba mieć przy sobie winietę bez względu na to czy zamierzamy poruszać się płatnymi drogami natomiast gdy patrzyłem na zdjęcia przejścia granicznego Vállaj - Urziceni widziałem czynne bramki po stronie węgierskiej co zastanowiło mnie do czego służą skoro ta droga na Węgrzech nie jest płatna chyba że już po stronie Węgierskiej należy się wylegitymować czy pokazać winietę na wjazd do Rumunii? Czy ktoś orientuje się o co w tym chodzi , dokładnie w przypadku tego przejścia Vállaj - Urziceni ?


szpak dołączył
07.08.2007

szpak 07:27 | 05.09.2021

A jaki chcesz uiszczać te opłaty?


Eskulap dołączył
30.08.2021

Eskulap 07:37 | 05.09.2021

>A jaki chcesz uiszczać te opłaty?
>
Winietę mam zamiar wykupić sobie wcześniej przez internet


szpak dołączył
07.08.2007

szpak 09:08 | 05.09.2021

www.e-rovinieta.ro/pl/,  strona dostępna też w języku polskim, jak jedziesz motorem to ne musisz kupować viniet.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl