Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Z BIUREM CZY BEZ BIURA- podróże bliskie i dalekie. Cz. 2 > CHINY


nitkaska nitkaska Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

No dobra, Egipt wspaniały, piramidy zobaczyłam, Nilem płyną sobie dalej statki wycieczkowe a na nich turyści, którym się wydaje że są w raju. A ja musiałam podjąć decyzję gdzie teraz! Jakież to miejsce na ziemi teraz ma być moim rajem.

„Trzynastka” czekała sobie na koncie, udałam się znów do biura. Trafiłam na przemiłe dziewczyny, które potraktowały mnie z należytym szacunkiem wartym 4500,- moich oszczędności ( w końcu to ich praca…). Egzotyczne nazwy, odległe miejsca, świat stoi otworem. Padło na Chiny. Krótko, 11 dni, ale czegóż chcieć za taką kasę??? Dla mnie to była kwota astronomiczna, a tam w katalogu ceny jak z kosmosu. Stać mnie było jedynie na te Chiny. Pojechałam. Zakazane Miasto, Pagoda Dzikiej Gęsi, Xian, terakotowa armia, Wielki Mur… i jeszcze kilka innych miejsc. Znowu nie mogłam uwierzyć w to, że dałam radę, że jestem w CHINACH!!! Nie widziałam wszelkich niedogodności podróżowania z biurem i choć wkurzał nas pilot – cwaniak, marzący jedynie o tym ile by tu na boku zarobić, ja ciągle byłam w siódmym niebie. Poznałam świetnych ludzi, młodzież w wieku mojego syna, razem daliśmy radę pilotowi – cwaniakowi i innym „atrakcjom” podróży z biurem. Wróciliśmy, reklamacje do biura, szarpanina o jakąś rekompensatę, udowadnianie że nie jestem wielbłądem, wymiana korespondencji z innymi wściekłymi turystami w sprawie rzeczonej reklamacji. Po jakimś czasie okazało się, że biuro rekompensatę przyznało (talony do wykorzystania na następnej wycieczce z biurem!) pilot wyleciał, bo z każdej przez niego pilotowanej wycieczki były skargi, wszystko świetnie się skończyło. Mogłam planować następny wyjazd OCZYWIŚCIE Z BIUREM!!! Zresztą jak nie pojechać, skoro mam te talony? I nawet mi do głowy nie przyszło, że to niewolnictwo, że przywiązanie człowieka do firmy, no i w końcu, że można inaczej!

Podróże kształcą!

Dodane komentarze

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 2018-06-26 10:42:02

CT Poland ma naprawdę niezłe trasy, sama czasem inspiruję się ich programami podczas układania swoich planów podróży. Jednakże ich ceny przyprawiają o zawrót głowy, za koszt jednaj imprezy ja zorganizuję minimum dwie

Urszulka_ulka dołączył
15.05.2018

Urszulka_ulka 2018-06-26 09:58:19

Ja wychodzę z założenia, że jeśli się nie ma zdolności organizatorskich, a chce się zobaczyć wszystko co najlepsze w danym kraju bez pominięcia czegokolwiek, to najlepiej wybrać się z biurem podróży. Ja byłam z CT Poland w Chinach Trasa prezydencką i mówiąc szczerze sama bym się nie podjęła organizacji takiej wyprawy. Co do samych Chin to byłam i nadal jestem zachwycona. Najwspanialsza podróż życia!

Ryszardm dołączył
21.03.2013

Ryszardm 2014-01-03 23:34:54

Jeżdziliśmy wiele razy bez biura/Indie,Malezja itd./ lecz Chiny budza w nas obawęCzy słusznie?Poszukujemy towarzyszy podróży + 60.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 2013-12-05 20:40:52

mogę zrozumieć przesyt:) Ja już też jeżdżę bez biura, najbliższa podróż do Birmy:)

[konto usuniete] dołączył
17.06.2006

[konto usuniete] 2013-12-05 20:28:12

No cóż ja tam podróżuje po świcie bez biur podróży i chyba dobrze na tym wychodzę. Ale Chiny generalnie są cool i to prawdziwa egzotyka. Niestety ja tam muszę być raz w miesiącu służbowo i troszkę mnie już nudzą

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl