Forum dyskusyjne

Iran we wrześniu

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 15:23 | 15.07.2012

Wybiera sie ktoś może do Iranu we wrześniu?Samolotem )Pegasus Airlines z Berlina),ok 15-17 dni...

[konto usuniete] dołączył
15.07.2012

[konto usuniete] 17:08 | 15.07.2012

Boisz sie sama leciec,czy masz konkretne pytania dotyczace Iranu?

15.07.2012

[konto usuniete] 17:09 | 15.07.2012

Mialo byc...sam

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 17:51 | 15.07.2012

Sam,sam,jestem płci męskiej...;))).Hm,jakbym się bał,to bym Iranu pod uwagę nie brał;).Pytam sie po prostu,zawsze towarzystwo w takiej wyprawie moze byc miłe.A Ty wybierasz się także?Ja na razie jestem na etapie odbioru nowego paszportu i czekają mnie starania o wizę Pozdrawiam W.

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 17:58 | 15.07.2012

A,z profilu widzę,że znasz już Iran.No to chętnie sie ewentualnie czegoś dowiem,jak pozwolisz...;)

15.07.2012

[konto usuniete] 18:30 | 15.07.2012

Niedawno wrocilam z Iranu.I narazie sie tam nie wybieram-).Chociaz powiem Ci,ze bardzo chetnie pojechalabym jeszcze do tego kraju.Jest niesamowity.Sluze informacjami-).Ale moze znajdzie sie ktos bardziej kompetentny.

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 19:45 | 15.07.2012

Ooooo,to szkoda,że się nie wybierasz...;).Ale nie ukrywam,że chetnie sie czegoś więcej dowiem od kogoś,kto juz tam był.Przyznaje,ze w moim otoczeniu jak mowie,ze sie tam wybieram,to wszyscy patrza na mnie jak na lekko upośledzonego.Taka jest siła stereotypów.Ciekawe,jak jest z wizami do Iranu?Jezeli masz ochotę na napisanie coś o tym to czekam z niecierpliwością;)))Pozdrawiam z Wrocławia

15.07.2012

[konto usuniete] 20:27 | 15.07.2012

A co Cie sklonilo do wyboru Iranu?Ja dopiero jak wrocilam,wtedy powiedzialam znajomym.Tez patrzyli jak na kosmitke,ze mnie nie porwano,albo nie zastrzelono.I tak bedziesz mial lepiej;)Nie bedziesz musial nosic tej koszmarnej chustki na glowie.Ale zapomnij o krotkich spodniach;).Faceci tez nie maja tam za dobrze-).

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 20:40 | 15.07.2012

Hi,hi,widzę,że masz podobne podejście do tej tematyki...Do Iranu to ja planowałem juz pare lat temu ale tak jakoś zawsze cos tam wyszło...Co do obyczajów tam panujacych to mam rozeznanie,wiem w czym wolno a w czym nie;)..Bardziej zastanawiam sie,czy oni dają wizy bez specjalnych przeszkód.Ogladam różne www,w  tym irańskich agencji turystycznych posredniczacych w staraniach o wize (np. Iran Doostan,Pars czy uppersia.com) i widzę,ze to niezla biurokracja.A Ty jak dlugo tam byłas i ile czasu czekałas na wizę?Moj pomysł ogladania Persji traktowany jest przez niektórych jak pomysł z innego swiata.Ale cóż,wiekszość moich znajomych jezeli jedzie gdzies to z biurem podrózy czego ja w zasadzie prawie nie praktykuję.A tak w ogole to widzę,ze Ty kawal swiata już widziałas,zazdroszcze lekko,szczegolnie Australii.W razie czego jak nie widzisz w tym nic niestosownego mozesz dawac mi info na adres mailowy : letnia@neostrada.pl.Z góry dziękuję.A tak na marginesie jesteś na razie jedyna osoba,ktora odpowiedziala na moje pytanie o Iran;)

15.07.2012

[konto usuniete] 21:00 | 15.07.2012

Powiem Ci,ze dokonales trafnego wyboru i nie bedziesz zalowal.Lecialam do Iranu zestresowana a i Teheran bardzo niemilo mnie przywital.Ale zobaczylam tam niesamowite miejsca i poznalam cudownych ludzi.Iran wart jest grzechu;).
Tak,duzo zwiedzilam i zobaczylam.Australia jest dla mnie najbardziej zachwycajacym miejscem na ziemi i tam najbardziej chcialabym wrocic.Takiej przestrzeni,wolnosci i zachwytu nad tym,co widze,nie doswiadczylam nigdy.To bylo wrecz nierealne i sni mi sie po nocach.
Ale wracajac do Iranu,malo osob z Europy tam spotkalam.Dlatego tez pewnie narazie nikt sie nie zglosil do odpowiedzi.Ale pewnie zglosi-)

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 21:21 | 15.07.2012

A jak leciałaś?Tzn. mam na mysli skad i jakie linie?Lufyhansa droga ale turecki Pegasus z Berlina z 1 przesiadką w Istanbul w granicach 1400 PLN.Jak na taką trase to niezbyt drogo...Ciekaw jestem,co mi z tego wyjdzie,może w przyszlym tygodniu odbiore wreszcie paszport i bedzie mozna rozpocząć jakies oficjalne kroki w kierunku wizowym.Poza Europa to ja bylem tylko w maroku,ale za to objechalem je własnorecznie samochodem i to jest dobre doswiadczenie;).A jak nie wyjdzie nic z tego Iranu to i tak wsiadam w samochod w kierunku Serbia,macedonia i Albania.W tamtym roku bylem w Bośni i Hercegowinie,polecam,islam w Europie...

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 23:34 | 15.07.2012

Ag - jesli czas dla ciebie nie jest decydujacym czynnikiem, to znacznie taniej mozesz dojechac do Iranu leac ktoryms z czarterow do Alanya i dalej juz autobusem do granicy. Po Iranskiej stronie autobusy sa wrecz smiesznie tanie, a taksowki kosztuja 1 dol. za 9 km ( przy czym wiekszosc taksiarzy bedzie szukala dodatkowych pasazerow, aby podzielic koszty.
Na miejscu ogolnie bardzo tanio, procz hoteli. Te tanimi nie sa w stosunku przynajmniej do proponowanego standardu. Jedynym wyjatkiem, jaki spotkalem jest miejscowosc Yazd. Tutaj za 23 dol wynajmiesz fajny 2 osobowy i bardzo czysty pokoj z netem, w historycznej czesci miasta.
Zalatwianie wizy do Iranu nie jest latwe i z tego , co wiem, obecnie dostaniesz ja tylko u posrednika. Na przyklad iranianvisa.com . Oni zalatwiaja promese za oplate, ktoa na tej stronie wyszczegolniaja. Dostaniesz od nich numerek, z ktorym musisz pojechac do ambasady Iranskiej ( w miejscu, ktore wyszczegolniles w formularzu). W ambasadzie zostawiasz paszport na 3-5 dni roboczych , wraz z tym numerkiem, o ktorym juz wspomnialem i 2 ( chyba dwoma, bo juz nie pamietam) zdjeciami. Tutaj tez wnosisz oplate za wize. Calosc zajmie Ci ponad miesiac czasu. Mozna to przysieszyc, ale koszty rosna wtedy lawinowo. W standardowym trybie wiza bedzie kosztowala ok 300zl. Jesli chcesz maksymalnie przyspieszyc, to ponad 1000 zl.
Na terenie Iranu pamietaj o jednym - miasta maja atmosfere koszmarnie zatruta. Po paru dniach pobytu zacznie Ci to mocno dokuczac. To, co w Iranie jest naprawde najpiekniejsze znajduje sie daleko od miast, ale oczywiscie jest maly problem z dojazdem. Dlatego najlepiej jechac we czworke i od samego poczatku wynajac taksowke na caly objazd. Bedzie to kosztowalo ok 20 dol dziennie na osobe. Co najwazniejsze jednak - takie posuniecie daje calkowita wolnosc tego gdzie i o jakiej porze bedziesz. Daje Ci rowniez mozliwosc poznania prawdziwych nomadow, ktorych z pewnoscia spotkasz po drodze.

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 23:43 | 15.07.2012

Dzięki za wyczerpujące informacje.Co do dojazdu to nie bede mial zbyt duzo czasu,choć droga ladowa jest z pewnościa ciekawsza,np. autobusem z Istanbul czy pociagiem z Ankary do Teheranu,ale to łącznie ze 4 dni,doliczajac dojazd z PL do Turcji.Popróbuję z tą wiza ,ciekawe,co wyjdzie.Jeszce raz dzieki za ciekawe porady,pozdrawiam z Wroclawia

africamaniac dołączył
25.11.2011

africamaniac 16:21 | 19.07.2012

Przepraszam, że podpinam się z komercją pod Wasz wątek podróżniczy - ale może kogoś to zainteresuje (a jak nie, to proszę moda o wywalenie spamu) - www.nomad-instinct.com/pl/?page_id=3493  . Pozdrawiam i jakby co, zapraszam :)

stonka dołączył
16.08.2012

stonka 12:27 | 16.08.2012

hej,
ja ze znaomymi wybieramy się we wrześńiu do Iranu. Wylatujemy 22.09 z Berlina.

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 13:13 | 16.08.2012

Super,ale dla mnie to troche za późno,24 wrzesnia wracam ,praca...Ale fajnie,że jednak ludzie tan jeżdża pomimo róznych stereotypowych opowieści o tym kraju.A gdzie śpicie w Teheranie np?Macie namiary na jakieś fajne hotele ,ale nie Sheratony oczywiście?;)))

stonka dołączył
16.08.2012

stonka 17:15 | 20.08.2012

Hej,
na razie jeszcze nic nie mamy. Głównie na PL bazujemy i na tym co w necie znajdziemy :)
Pozdrawiam,
Ewa

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl