Forum dyskusyjne

Wiza na lotnisku np Shiraz lub Isfahan

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

27ola dołączył
08.10.2009

27ola 20:07 | 10.03.2015

cześć
czy ktoś orientuje się czy na lotniskach w Shiraz lub np Isfahanie można uzyskać wizę wjazdową do Iranu - tak jak na lotnisku w Teheranie?

Mam pytanie do doświadczonych podróżników - jak się najlepiej poruszać po kraju - autobusy,pociągi, samoloty?
Z wdzięcznością przyjmę rady :)

planujemy niestety tylko tydzień w Iranie a chcemy zobaczyć Isfahan, Shiraz+Persepolis, Yazd

rajmik1975 dołączył
16.02.2015

rajmik1975 11:26 | 11.03.2015

Ja wyrabialem na lotnisku w Tehranie, ale slyszalem ze na innych juz tez mozna. Rewelacyjnym srodkiem transportu po Iranie jest autobus. Sa to duze czyste bardzo tanie autobusy z szerokimi rozkladanymi siedzeniami.Siatka polaczen jest imponujaca! Odjazdy we wszystkich kierunkach co kilkadziesiat minut. Ja bym zrobil to tak, po wyladowaniu w Tehranie przejazd do miasta, zwiedzanie i nastepnego dnia rano polecialbym do Shiraz. Lotnisko przylotu do Iranu lezy (30km) pod Tehranem(IKA), a loty wewnetrzne (do Shiraz) odbywaja sie juz z samego miasta(THR).Cene przelotu szacuje na okolo 100 zl mozna kupowac z dnia na dzien (my kupilismy 3 godziny przed odlotem) w biurach turystycznych lub siedzibach lini lotniczych w miescie ( nie kupisz przez internet) Z Shiraz juz autobusem realizowalbym wspomniany przez Ciebie plan kierujac sie w strone Stolicy.

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 13:15 | 11.03.2015

proponowałbym małą poprawkę
mieliscie chyba szczęście w kupowaniu biletów przed odlotem
ja chcąc lecieć z Teheran do Bandar Abbas musiałbym czekać min 4 dni bo wcześniej nie bylo miejsc, podobnie mieli spotkani po drodze inni turyści
pozdrawiam

27ola dołączył
08.10.2009

27ola 20:51 | 12.04.2015

Hej, a miałeś jakieś rezerwacje wizy , numery itp?
Bo my chcemy załatwiać wizę na lotnisku tą 14 dniową i mam nadzieję, że nie będzie problemów

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 22:57 | 12.04.2015

Wiza na wlocie jest ważna na 15 dni, żadnych numerów, kodów, itp; podobne zasady / procedury wizowe na wlocie jak np. Turcja. Na stronie ambasady Iranu w Polsce jasno i przejrzyście wyłożone są zasady wizowe. Isfahan, Shiraz z okolicą oraz Yazd w tydzień - na luzie - autobusami

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl