Forum dyskusyjne


jak tam podróżować

kategoria podróże po świecie

kraj Myanmar

[fb] Karol Pelczar dołączył
16.05.2016

[fb] Karol Pelczar 13:26 | 20.09.2016

Witam serdecznie. Planuję odwiedzić Birmę na okres ok 14 dni. Mam wstępny plan co chciałbym zobaczyć ale wiem,że rzeczywistość może mocno zweryfikować ten plan. Chce zrobić pętle. Yangon-Ngapali-Sittwe-Mrauk-Sittwe-Bagan-Inle Lake-Mandalay i tu pojawia się moje pytania czy ktoś z będących w Birmie pamięta może orientacyjne czasy przejazdu/przepłynięcia między tymi punktami? Nie stać mnie raczej na loty samolotem na miejscu. Chętnie też wysłucham sugestii na ewentualną zmiane planów.


nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 00:01 | 21.09.2016

na ile się orientuję, to w tym czasie masz małe szanse na zrealizowanie całego planu. Do Sittwe i Mrauk-U płyniesz łodzią, inaczej tam się nie dostaniesz, to jest dość czasochłonna wyprawa. Myślę, że 4-5 dni minimum. Na resztę zostaje Ci kurcgalopek, zwłaszcza że chcesz się pewnie poruszać lokalnym transportem, a pamiętaj, że jeździ się naprawdę wolno bo po pierwsze drogi są w fatalnym stanie, po drugie na drogach toczy się życie...
Ja przeznaczyłabym na tę trasę minimum trzy tygodnie. W samym Bagan warto być ze dwa - trzy dni, nad Inle też dwa - trzy, zresztą i w Yangon i Mandalay także. No i po minimum jednym dniu na przemieszczenie się z jednego punktu do drugiego... Tak z grubsza bardzo to wyliczam, może ktoś skoryguje moje wyliczenia.
Ja podróżowałam z birmańskim przewodnikiem Andym, co podniosło koszt wyjazdu i miało swoje plusy i minusy, ale miało zalety niezaprzeczalne. Byłyśmy na miejscu 18 dni i do Sittwe nie było szans dotrzeć...
Jakby co mój plan zamieściłam tu:
takemytrip.pl/plan-podrozy-19-birma-azja 
pozdrawiam :)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl