Forum dyskusyjne

Wymiana waluty u cinkciarzy

kategoria podróże po świecie

kraj Myanmar

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 11:16 | 05.09.2014

Czy nadal znacznie lepszy kurs wymiany oferują cinkciarze niż państwowe punkty wymiany walut? Czytałem, że trzeba uważać na te same numery, które u nas kiedyś wykonywali cinkciarze pod peweksami (podmiany plików kasy, itp.). Jakieś szczególne rady na co uważać?

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:30 | 05.09.2014

nie ma sensu ryzykować. Przekręty są podobno prawie zawsze, a kurs identyczny. Im wyższy nominał tym wyższy kurs. Na lotnisku był ok.

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 15:08 | 06.09.2014

to fakt lotnisko całkiem przyzwoity kurs w moim wypadku później bankomaty i też było ok choć pewnie coś tam pobierają

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 21:38 | 06.09.2014

tak, bankomaty też ok. Nawet potem pan ochroniarz otwierał mi drzwiczki auta:) Ale mam kantor-konto w Alior i w Bagan jeździliśmy od bankomatu do bankomatu, dopier trzeci wypłacił kasę. Kurs tak samo dobry jak na lotnisku

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 09:33 | 08.09.2014

Nitkaska, Jamaj - a po jakim kursie wymienialiście?

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 17:41 | 08.09.2014

>Nitkaska, Jamaj - a po jakim kursie wymienialiście?
>
bij zabij nie pamiętam choć byłem w czerwcu,po moim 4 miesięcznym tripie w Azji i kilku krajach tak mi się wszystko pomieszało że już sam nie wiem w jakim kraju była jaka waluta a co dopiero jej kurs
mogę się mylić ale była chyba mocno zależna od dolara prawdopodobnie 1000 to jeden dolar

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 19:46 | 08.09.2014

OK. Jeśli 1000 to 1S to zdaje się w normie. Czytałem po prostu parę relacji sprzed 2,3 lat, wedle których taki kurs to tylko u cinkciarzy, a bankach znacznie niższy. W takich okolicznościach rzeczywiście nie warto korzystać z usług cwaniaków.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 22:14 | 08.09.2014

1000 to nie było, ale ok 950. W sumie groszowa różnica. Cinciarzy nie widziałam wcale, teraz im się chyba nie bardzo opłaca. Pamiętam, że za banknoty 5$ dostałam ok setki kiatów mniej. Banknoty nadal muszą być w nienagannym stanie. Czytałam przed wylotem, że nie, że już nie świrują przy byle zgięciu banknotu, ale od nas oczekiwano takich idealnych. Jesli jednak płaciłam gdzieś dolarami (małe kwoty podczas zakupów pamiątek lub w hotelach w których płaciłyśmy tylko $) to nie zwracano dużej uwagi na te zagięcia. Myślę jednak, że lepiej mieć je w jak najlepszym stanie, to nie zaszkodzi. I warto mieć na te hotele i nieszczęsne bilety wstępu też $. Nawet wtedy jest lepszy przelicznik. Choć te przeliczniki to są naprawdę różnice dosłownie groszowe.

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 09:02 | 09.09.2014

Rozumiem, że za hotele i bilety wstępu można płacić dolarami? Czy za inne rzeczy (restauracje, slepy, pamiątki, itp.) też?

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 21:16 | 09.09.2014

to z pewnością choć mało używałem dolarów i dostawałem czasami kilka reszty w sumie to fajnie bo nie trzeba się martwić na koniec co zrobić z ich walutą mimo wszystko coś mi tam zostało na lotnisku i nawet pani w sklepie z pamiątkami mi wymieniła

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 00:08 | 10.09.2014

tak, za hotele i bilety wstępu płacisz czym wolisz. Za pamiątki też tak możesz, ja często płaciłam dolarami, nawet po 1$ za bransoletki na bazarze nad Inle choćby. Generalnie dolar rządzi. Ale jeśli chodzi o restauracje to płaciłyśmy przeważnie kiatami.

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 08:59 | 10.09.2014

DZięki za informacje :-)

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:02 | 10.09.2014

a tak na marginesie to ja ciągle nie mogę uwierzyć w to, że takim znakomitym podróżnikom mogę coś doradzić:) Smok wie o czym mówię!

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 09:26 | 11.09.2014

>a tak na marginesie to ja ciągle nie mogę uwierzyć w to, że takim znakomitym
>podróżnikom mogę coś doradzić:) Smok wie o czym mówię!

Anitko, nie wiem co myśleć o tym znakomitym podróżniku... :-) Ja jestem tylko zwykłym turystą i z pewnością mniej doświadczonym niż wielu innych. Podróżnikiem to byli może Livingstone, czy Kazimierz Nowak. Teraz już tylko turyści, bardziej lub mniej samodzielni. Poza tym nawet jeśli masz doświadczenie w podróży, a jedziesz gdzieś po raz pierwszy, to warto pogadać z kimś kto już tam był. Nawet jeśli przeczytałaś o tym miejscu wszystko, co możliwe, zawsze warto to zweryfikować. Choć jak czytam niektóre posty na forum Globtrotera, to mam wrażenie, że wielu traktuje pewne "oczywiste" pytania jakby były nie na miejscu, bo przecież "możesz sam sprawdzić w internecie". To po co w takim razie fora?

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 01:00 | 13.09.2014

Przemku, święte słowa! Ale wiesz, ja się ciągle upajam tym, że zaczęłam podróżować sama. Jakby mi ktoś powiedział rok temu że tak będzie, to odesłałabym go do lekarza:) A z pytaniami to także masz rację, nie ma głupich pytań, są jedynie złe odpowiedzi. Jeśli chodzi o dokładną znajomość Birmy, to mogę Ci polecić moją koleżankę która była tam kilka razy i ma ogromną wiedzę o tym kraju. Jest na moim profilu na FB, jeśli jesteś zainteresowany kontaktem to pisz na priva.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl