Forum dyskusyjne

Birma - plemiona Chin i Naga

kategoria podróże po świecie

kraj Myanmar

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 22:24 | 23.02.2018

Ktoś był? Chin to w Mrauk U, na ich wioski mam jakieś namiary, ale pewnie i dalej, tylko gdzie - wszelkie rady w cenie złota!
A ktoś dotarł do Naga?
Szukam info czy tam potrzeby permit, jeśli tak, to gdzie, jak i za ile?
No i jak dotrzeć, ew. jakaś trasa mile widziana.
Czas nagli, bo lecimy 13 marca :)
Z góry dziękuję :)

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 06:32 | 24.02.2018

do Naga łatwiej dostać się z Indii

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 09:02 | 24.02.2018

>do Naga łatwiej dostać się z Indii

wiem, tam mieszka ich zdecydowana większość, ale na terenie Birmy także jest ich duża społeczność. A my będziemy w Birmie. Masz jakieś sugestie?

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 14:31 | 24.02.2018

slyszalem (nie wiem ile w tym prawdy) że można dostać przepustkę na dwa dni do Indii

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 16:50 | 24.02.2018

>slyszalem (nie wiem ile w tym prawdy) że można dostać przepustkę na dwa dni do Indii

no to to jest intrygująca wiadomość! Muszę poszperac w necie, może trafię na jakąś info. Dzięki!

sadi dołączył
19.07.2017

sadi 18:00 | 18.06.2018

Cześć, czy udało się Wam dotrzeć do Chin i Naga ? Jak z bezpieczeństwem i pozwoleniami ? Jeśli masz jakieś rady to miło jeśli się podzielisz :)
Pozdrawiam

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 18:22 | 18.06.2018

>Cześć, czy udało się Wam dotrzeć do Chin i Naga ? Jak z bezpieczeństwem i
>pozwoleniami ? Jeśli masz jakieś rady to miło jeśli się podzielisz :)
>Pozdrawiam

do Chin dotarliśmy, byliśmy w trzech wioskach, do których dotarliśmy łodzią wypływając z Mrauk U. To całodniowa wycieczka.
Nie udało nam się dojechać do innych wiosek Chinów położonych z dala od rzeki. Ponieważ podróżowaliśmy z moim birmańskim przyjacielem i jego rodziną więc nasza wyprawa nabrała trochę innego, zdecydowanie prywatnego, niekomercyjnego charakteru i plan został zmodyfikowany trochę pod kątem gospodarzy.
Do Nagów nie dotarliśmy, mieliśmy za mało czasu. Postanowiłam, że Nagów odwiedzę w innym terminie od strony Indii.
Dojechaliśmy za to do Ka Yan i Ka Yah na południu Birmy, na tereny, które zostały otwarte przez juntęok. półtora roku temu.
Jeśli chodzi o pozwolenia, to do Chinów, Ka Yan i Ka Yah nie potrzebujesz żadnych (ale na terenach zamieszkałych przez te dwa ostatnie plemiona kontrole są bardzo częste), do Nagów owszem, ale z powyższych powodów nie mam pojęcia jak się o nie starać. Z bezpieczeństwem w Birmie właściwie nie ma problemu.
Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem, pisz na priva
Pozdrawiam :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl