Forum dyskusyjne

Filipiny z dzieckiem

kategoria podróże po świecie

lester13 dołączył
04.08.2017

lester13 12:43 | 29.03.2018

Czołem Panie i Panowie,
Mam w planie na święta lub ferie zimowe polecieć na Filipiny. Chcę zabrać syna który będzie miał 7 lat.
Czy jest to dobry pomysł?
Mamy za sobą z dalekich wypraw podróż do Tajlandii Bangkok->Krabi->KoSamui->KohPhangan->SuratThani->Bangkok. Młody przeżył 3 tygodnie podróży bardzo dobrze.
Jak wygląda porównanie "trudności wyprawy" Tajlandia vs Bangkok ?
Jeśli chodzi o Filipiny, to mamy zamiar zawitać do Manila->Cebu->Palawan , powłóczyć się trochę po okoliczny wyspach. Czas max 3 tygodnie.
dzisiaj 11:31 Nadużyc

lester13 dołączył
04.08.2017

lester13 21:49 | 29.03.2018

Oczywiście chodziło o
Jak wygląda porównanie "trudności wyprawy" Tajlandia vs Filipiny ?
;)

Mariushstrzala dołączył
07.11.2016

Mariushstrzala 09:55 | 31.03.2018

spokojnie dacie rade, ale odradzam z dzieckiem Manile i Cebu. moim zdaniem wybierzcie sobie jakieś fajne małe wysepki ale to tylko moje zdanie!

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 14:48 | 01.04.2018

Polecam z całego serca Siargao ;)

Z dala od zgiełku, poczujecie klimat.
Byliśmy w domkach Malijon Siargao Island u pary Norwegów Pontusa i Fridy.

Niedaleko wystawiają sie przemiłe panie z tak zwanymi garami- czyli gotowymi obiadami za śmieszne pieniądze... pychotka domowe jedzonko jak u filipińskiej mamy ;))

kiwi

lester13 dołączył
04.08.2017

lester13 18:34 | 01.04.2018

Dzięki za podpowiedzi, zaczynam się rozglądać za biletami ;)

lester13 dołączył
04.08.2017

lester13 13:11 | 05.08.2018

Udało się w końcu zakupić bilety od 05.02.2019 do 19.02.2019.
Bilety Kraków-Manila.
Po przylocie do Manili chcemy spędzić tam jedną noc i lecieć gdzieś dalej. Pytanie teraz gdzie? Im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie.
Palawan podobno brzydkie plaże, Bohol dużo ludzi...
Może ktoś coś poradzi ciekawego, chodzi mi o ładne miejsce z którego można pozwiedzać okoliczne wysepki.

miejska dołączył
26.12.2008

miejska 21:36 | 05.08.2018

Podróżowanie po Filipinach niczym się nie różni od podróżowania po Tajlandii, no chyba, że się uprzemy i stwierdzimy, że Filipiny to w przeważającej większości wyspy, a Tajlandia jakby mniej. Na Luzonie wpadłam w absolutny zachwyt trekingiem do krateru wulkanu Pinatubo.
Na Palawanie: plaże El Nido są bardzo wysoko oceniane z powodu ich urody, a na Boholu ludzi jest tyle samo co w innych atrakcyjnych miejscach. Więc moim zdaniem to nie jest tak całkiem oczywiste i jednoznaczne. A skoro już będziecie na Luzonie to może jednak warto upewnić się czy nie chcecie zobaczyć co wyspa oferuje, a trochę atrakcji tam jest.

lester13 dołączył
04.08.2017

lester13 23:23 | 05.08.2018

>Podróżowanie po Filipinach niczym się nie różni od podróżowania po Tajlandii, no
>chyba, że się uprzemy i stwierdzimy, że Filipiny to w przeważającej większości wyspy,
>a Tajlandia jakby mniej. Na Luzonie wpadłam w absolutny zachwyt trekingiem do krateru
>wulkanu Pinatubo.
>Na Palawanie: plaże El Nido są bardzo wysoko oceniane z powodu ich urody, a na Boholu
>ludzi jest tyle samo co w innych atrakcyjnych miejscach. Więc moim zdaniem to nie
>jest tak całkiem oczywiste i jednoznaczne. A skoro już będziecie na Luzonie to może
>jednak warto upewnić się czy nie chcecie zobaczyć co wyspa oferuje, a trochę atrakcji
>tam jest.

no to powiem Ci, że mi rozjaśniłaś ;)
Pamiętaj proszę że lecimy z synem 7 lat, więc trekingi raczej odpadają,
Tak jak pisałem, ładna baza + okoliczne wyspy, kajaczki, snurkowanie wszystko na lighcie i najważniejsze żeby było coś do zjedzenia bo jak tak czytam to różnie z tym jedzeniem na Filipinach... ( chodzi o dziecko, ja dobrze wyglądam i mogę nie jeść spokojnie dwa tygodnie ;) )

miejska dołączył
26.12.2008

miejska 19:56 | 06.08.2018

Jeśli na LIGHCIE, zamierzacie - to cokolwiek wybierzecie - będzie dobrze. Bo to taki kraj jest, zawsze niezła plaża się przydarza.
Natomiast w kwestii smaków - to Tajlandia jest bezsprzecznie lepsza. Na Filipinach jest mniej smakowicie, ale da się przeżyć, jeśli musi być niskobudżetowo to śniadania i kolacje ogarniecie sami, a posiłek główny gdzieś "na mieście".

Nie wywieram presji - ale dla młodego - trekking to dobre zajęcie, oni mają taką moc w sobie, że dobrze raz na rok uchodzić go, tak aby wspomnienia pozostały na lata.
Na Boholu jest rezerwat wyraków - to taka ciekawostka.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl