Forum dyskusyjne

wiza na granicy

kategoria podróże po świecie

szkot dołączył
01.06.2006

szkot 13:51 | 02.09.2009

witam, czy ktoś ostatnio wjeżdżał do Kambodży drogą lądową z Tajlandii i kupował wizę na granicy? Jaki jest aktualny koszt i czy nie ma z tym problemu? Zastanawiam się czy warto kupować e-wizę zawczasu (to ograniczy mnie do 2 przejść) czy lepiej po prostu kupić na granicy w momencie przekraczania

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 12:54 | 03.09.2009

Radziłbym Ci kupić wizę wcześniej. Byłem tam trzy lata temu i wizę załatwił nam na granicy jakiś typ podający się z urzędnika państwowego, który pomaga turystom w przeprawieniu się przez granicę. To było w aranyaprathet. Jak się potem okazało próbował nas naciągnąć. Wizę załatwił oczywiście za kasę, zabrał nasze paszporty (trochę mieliśmy stracha) i pojechał z nimi gdzieś po stronie tajskiej. Ale napewno nie na granicy. Za drugim razem, 2 lata temu kupiliśmy wizę w Bangkoku w ambasadzie. Przeprawialiśmy się przez Trat i tam nie było możliwości kupienia wizy. Problemem jest raczej wiza Tajska, którą Ci na granicy anulują, a której nie można kupić po stronie Kambodżańskiej. W aranyaprathet musisz kupić ją jescze zanim przekroczysz granicę. Są tam biura po lewej stronie na samej granicy. Natomiast w trat nie kupisz. Próbowaliśmy się dogadać z "wopistami" tajskimi, ale niestety ani słowa poza tajskim i w czasie kiedy rozmawialiśmy po kolei anulowali nam wizy. Możesz potem je kupić tylko w Phnom Penh w ambasadzie, albo tak jak my wrócić samolotem i na lotnisku w Bangkoku. Bilety lotnicze są b. tanie.

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 19:22 | 03.09.2009

na granicy normalnie jest wiza płaci sie cos ale nie pamietam juz ile zadnych problemow od reki załatwiają, mam tu na mysli to poludniowe przejscie hat lek do koh kong, ale pamietaj ze w druga strone to nie działa i trzeba miec albo podwojnego wjazdu do tajlandii aby wrocic albo potem załatwiac w phnom penh

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 10:55 | 04.09.2009

Mam ten sam problem, e-wiza nie dziala na wszystkie przejscia graniczne niestety. Czy ktos ostatnio zalatwial wize kambodzanska w Bangkoku?

eeeweee dołączył
27.12.2011

eeeweee 11:31 | 29.12.2011

a czy da się w ogóle załatwic wize jeszcze w Polsce?

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 11:50 | 29.12.2011

Można załatwić w Polsce na stronie e wiza ale z tego co wiem łatwiej załatwić na przejsciu ...czytałem ,że to formalnośc . turystyka pomiędzy Tajlandia a Kambodża jest bardzo dobrze rozwinięta

zuzka dołączył
01.09.2011

zuzka 09:29 | 07.09.2012

czy ktoś załatwiał wizę na lotnisku w Phnom Penh? Przylecimy tam z Singapuru i nie wiem czy lepiej mieć wcześniej e-wizę, czy można bez problemu załatwić to na lotnisku

ArchitekciPodróży dołączył
14.06.2012

ArchitekciPodróży 10:27 | 07.09.2012

Jeśli chodzi o przylot samolotem - bez najmniejszego problemu otrzymuje się Visę on Arrvial na lotnisku w Phnom Penh oraz Sieam Reap.
Pozdrawiam,
Martyna, Architekci Podróży

ArchitekciPodróży dołączył
14.06.2012

ArchitekciPodróży 10:25 | 07.09.2012

Otrzymanie wizy na granicy jest formalnością, ale zwykle trzeba zapłacić więcej, niż wynosi oficjalna opłata. Jeśli do granicy dojeżdża się busem z Bangkoku, zwykle zatrzymanie jest jeszcze przed granicą, gdzie można kupić wizę od "urzędnika", będącego w rzeczywistości pośrednikiem. W tym roku było to ok. 1700 bahtów (nie chcieli przyjąć dolarów).
Lepiej jest podejść bezpośrednio na przejście graniczne i tam kupić wizę, ale pośrednicy wszelkimi metodami będą usiłować Was od tego odwieźć.
Wizę można kupić też w biurach podróży w Bangkoku, ale jest to kompletnie nieopłacalne, lepiej pójść do Ambasady Królestwa Kambodży w Bangkoku.
Pozdrawiam
Martyna, Architekci Podróży

daniel69 dołączył
22.01.2013

daniel69 11:44 | 22.01.2013

A jak waszym zdaniem najszybciej otrzymac wize kambodzanska, jesli chce sie jechac auobusem z Banghok do Shikanvanovill ???
Wiem ,ze na lotnisku w Siemp Rep lub Phnon Penn odbywa sie to bezbolesnie ( byłem w zeszłym roku ) ; jednemu Panu celnikokowi dajesz paszport + 20 $ a drugi daje ci po 10 min paszport z wizą ważna na miesiąc .

momo11 dołączył
15.07.2011

momo11 21:50 | 22.01.2013

Ja zalatwialam wize w Laosie za 25 dolarow o ile dobrze pamietam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl