Forum dyskusyjne

wrocilem z miesiecznego pobytu w Kambodzy

kategoria podróże po świecie

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 07:10 | 13.12.2015

Jeśli kogoś ten kierunek interesuje, to proszę pytać.

leon15 dołączył
25.05.2014

leon15 12:51 | 13.12.2015

Mnie kiedyś interesował ale im więcej czytałem relacji stamtąd o miejscowych oszustach, naciągaczach, bezczelnych wyciągaczach pieniędzy od turystów i ogólnie powszechnej drożyźnie to mi się trochę odechciewa.
Ale chętnie poczytam co Ty o tym sądzisz i jak Ci się tam podobało.
Pozdrawiam :)

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 15:13 | 13.12.2015

To nie tak: 80 proc. turystów odwiedzających Kambodże przyjeżdża z Tajlandii na kilka dni do Siem Reap (Ankor Wat). Siem Reap to nie jest natomiast prawdziwa Kambodża. Ja zrobiłem trasę: Phnom Penh - Otres Beach - Kep - Takeo - Phnom Penh - Pursat - Battambang - Siem Reap, a wiec w znaczniej mierze na prowincji. Nigdzie nie spotkałem się z żadnym przejawem naciągactwa (w przeciwieństwie do Tajlandii), jak również nigdzie na świecie (a trochę zjechałem) nie spotkałem tak życzliwych i zawsze uśmiechniętych ludzi. Co do cen: W Kambodży walutą obowiązującą jest zasadniczo USD i to wysoki kurs USD do PLN może robić wrażenie drożyzny. Dotyczy to jednak miejsc turystycznych. Ceny na prowincji: najlepszy hotel w mieście 15 USD, piwo 0,5 USD, papierowy 1 USD, butelka lokalnej whisky 1 USD, posiłek 2-3 USD, tuk tuk na poł dnia 10 USD. Ogólne: ceny w miejscach turystycznych jak w Tajlandii, na prowincji jest o połowę taniej.

[konto usunięte] dołączył
03.12.2012

[konto usunięte] 18:34 | 13.12.2015

Zgadzam się z przedmówcą. Dodam tylko, że nawet w Siem Reap jest w porządku jeśli ma się jakiś punkt odniesienia w dyskusji z ewentualnymi naciągaczami. Ale ponieważ jak przedmówca napisał 80% przyjeżdzajacych (śmiem twierdzić, że jest ich znacznie więcej) ogranicza swój pobyt tylko do tego regionu, to mamy to co mamy. Czyli to co na całym świecie w miejscach wybitnie turystycznych.
Pozdrawiam.

Adi0409 dołączył
06.12.2015

Adi0409 20:04 | 14.12.2015

powiedz mi prosze jak szukales noclegow i czy mozesz polecic jakies miejsca jak tanio przenocowac ?

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 08:14 | 15.12.2015

Nie ma żadnych problemów ze znalezieniem w miarę tanich noclegów. Mój wyjazd nie był niskobudżetowy, rezerwowałem hotele z dnia na dzień za pośrednictwem booking.com (W Kambodży internet jest powszechnie dostępny). Booking ma też w ofercie hotele niskobudżetowe, w granicach 10 USD za noc.

03.12.2012

[konto usunięte] 11:40 | 15.12.2015

Booking czy Agoda, owszem, są O.K, ale tylko w przypadku noclegów droższych i pokojów 2-osobowych. Miejsca "budżetowe" i w konfiguracjach nietypowych tzn. nieparzysta liczba osób są na miejscu (w recepcji) zdecydowanie tańsze. No i w realu widzisz, to co bierzesz. Ale polecam używanie wyszukiwarek do wstępnego wyboru kilku "adresów", żeby później móc chociaż podać adres kierowcy. Szczególnie to jesrt wskazane w większych "miejscowościach" turystycznych. W miejscach mniej obleganych (czyli poza Siem Reap, stolicą i "kurortami" na wybrzeżu) spokojnie możesz zaufać kierowcy. Mówisz ile możesz max. dać za nocleg i ... jedziesz z reguły pod najlepszy adres. No i zdecydowanie odradzam kierowanie się rekomendacjami LP.

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 11:54 | 15.12.2015

Zapomniałem dodać: W Kambodży są dwie (znane mi) polskie miejscówki:
- w Takeo: Paweł [pawel@wolnyportal.com],
- w Otres: Bolek and Lolek Bar & More [bolekandlolek.bar@gmail.com].
W obu przypadkach chłopaki załatwią tani nocleg i pomogą ogarnąć się w zwiedzaniu okolicy. Gorąco polecam.

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 23:13 | 17.12.2015

bog41 "Nigdzie nie spotkałem się z żadnym przejawem naciągactwa (w przeciwieństwie do Tajlandii), jak również nigdzie na świecie (a trochę zjechałem) nie spotkałem tak życzliwych i zawsze uśmiechniętych ludzi"

No to ja mógłbym powiedzieć ale na odwrót nie tylko z mojego doświadczenie, ale też i znajomego, który jak się może kiedyś zdecyduje napisać książkę o tym co mu się trafiło w Kambodży to będzie to na pewno ciekawa historia o tym co tam przeżył.
Ty oceniasz kraj tylko z miesięcznego pobytu, a to za krótko aby mówić gdzie jest lepiej gdzie jest gorzej. Miałeś farta gdybyś miał pecha o Tajlandii mówiłbyś lepiej bo tutaj co najwyżej powiedzieli Ci, że świątynia jest nieczynna, albo garnitur chcieli Ci wcisnąć. Moim zdaniem Tajlandia jest bardziej cywilizowana niż Kambodża - niebezpiecznie jednak może być tu i tu, ale w Kambodży chyba większe ryzyko trafić na nieodpowiednich ludzi.

03.12.2012

[konto usunięte] 13:24 | 18.12.2015

Biorąc pod uwagę, ze nie wypowiadają się tutaj z reguły "rezydenci", każda opinia jest subiektywna. Jedni są zadowoleni, drudzy trochę mniej. Jednak chyba nie ma co straszyć spotkaniami nieodpowiednich ludzi, bo tych można zobaczyć na sąsiedniej ulicy. Bez konieczności wyjeżdżania do Kambodży czy Tajlandii :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl