Forum dyskusyjne

Podróż Bangkok - Siem Reap

kategoria podróże po świecie

Jolenka dołączył
13.08.2013

Jolenka 19:01 | 25.01.2015

Witam, za tydzień lecimy do Bangkoku i chcemy na kilka dni wyskoczyć do Kambodży. Ceny biletów lotniczych na tej trasie są nieco powyżej naszych możliwości finansowych, więc zastanawiamy się jak najlepiej tam dotrzeć. Czytałam, że najlepiej pociąg+tuktuk+taxi, ale to może zając niemal cały dzień w jedną stronę (mamy tylko 2 tygodnie). Czy ktoś ma jakieś rady? Może pojawiły się jakieś nocne transporty aby nie tracić dni?

+/- dołączył
08.11.2013

+/- 19:35 | 25.01.2015

jest raz dziennie bezpośredni autobus z Siem. Bilety należy kupić kilka dni przed planowanym wyjazdem. Można tylko do granicy autobusem, pociągiem. na nocna podróż bym się nie decydował. Granica otwarta tylko do 18 ( Chyba ,że coś się zmieniło)
a bilety Air Asia ?

Jolenka dołączył
13.08.2013

Jolenka 19:47 | 25.01.2015

Air Asia niestety ponad 500 zł za osobę w dwie strony, to trochę sporo, myśleliśmy, że tak do 300 zł może się uda, ale nie ma opcji...
Dlatego myślimy o pociągu/autobusie bo jest dużo taniej, ale traci się na podróż 2 dni łącznie, a to trochę boli :/
Czytałam sporo o autobusach Bangkok - Siem, że można zostać oszukanym, kupując bilet Bangok - Siem, a potem się okazuje, że autobus jedzie tylko do granicy i koniec... No i one ponoć też dłuuugo jadą,,,??

Piotrekbb dołączył
17.01.2010

Piotrekbb 22:07 | 26.01.2015

To może do Kambodży samolotem a z powrotem busem i pociągiem nie traci się już na załatwianie formalność na granicy i to już trwa krócej . No i nie ma stresu że naciągną i takie inne rzeczy odpadają

artuś dołączył
20.03.2013

artuś 10:03 | 27.01.2015

Hej. Może jakaś informacja będzie Wam przydatna o granicy Kambodży i Tajlandii.
Przeczytaj: 8. W Czwarty Świat na blogu bananyicytrusy.blogspot.pl
Miłej podróży,
Artur.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 19:35 | 27.01.2015

Szybko i tanio to pewnie by było fajnie ale to tak nie działa. Opcji jest niewiele i wszystkie już były wymienione.
Albo szybko samolotem, albo tanio pociągiem/autobusem i dalej autobusem/taksówką. Tyle, że rzeczywiście to zajmuje cały dzień.

Jolenka dołączył
13.08.2013

Jolenka 06:37 | 28.01.2015

W końcu zdecydowaliśmy - tanio :) Pociąg - tuk tuk - taxi. Dzięki za rady!

dux69 dołączył
13.12.2013

dux69 07:39 | 02.02.2017

Tanio tzn ile?Bo w tych krajach ,,złapać Tuk tuka'' można za 20 $ i równie dobrze za 100 $. Warto napisać dokładnie cenę by ktoś miał porównanie jak sie targować.np mnie taxi (van) Bangkok granica kosztowała dla 5 osób z plecakami 3000 batow ,potem od granicy do SR wynajęty minivan 8 $ od osoby.
Tanio jest w drugą stronę bo bilet kosztuje około 15 $ od osoby w biurze podroży Na Pattaye 13 $ (transport autobusem do granicy,granica pieszo i dalej zazwyczaj busem)

pozdrozeciwroze.blogspot.com/ 

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 09:00 | 02.02.2017

Opcja pociag-tuk tuk-bus kosztuje odpowiednio:
Pociąg 48 thb
Tuk tuk z dworca na granicę po krótkich negocjacjach 80 thb
Bus do Siem ja płaciłam 6usd, najtansza opcja jaka znalazłam na miejscu bez wcześniejszej rezerwacji

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 09:48 | 02.02.2017

Wydaje mi się, że sa już bezpośrednie autobusy do Kambodży z Bangkok. Sam nie jechałem, ale w lipcu 2016 z ciekawości spytałem się kierowcy autobusu stojącego wieczorem przy dworcu kolejowym w Bangkoku ile trwa podróż i czy jedzie bezpośrednio - twierdził że "very soon" i jedzie bezpośrednio do Phnom Phen

hipol dołączył
01.02.2008

hipol 16:58 | 02.02.2017

Ja z Bangkoku jechałam do granicy autobusem - z dworca rano ciągle coś tam jedzie. Przejście pieszo ( uwaga na naciągaczy - wizę kupuje się w okienku na samej granicy, tam gdzie podbijają paszporty, a nie wcześniej broń Boże ), potem są busy do Siem R. Dojeżdża się wieczorem. Robią jeszcze tak, że specjalnie zawożą pasażerów na plac poza centrum, żeby każdy musiał brać tuk-tuka, przy czym nie chcą brać razem ludzi, którzy na miejscu łączą swe siły w celu redukcji kosztów. Jedzie się tym tuk-tukiem krótko i tak jest tanio, ale to irytujące. To przejście graniczne to właściwie jedyne miejsce w którym trzeba się użerać, po całej reszcie kraju podróżuje się łatwo, lekko i przyjemnie, im mniejsza miejscowość, tym życzliwsi ludzie - jak zwykle. W czasie powrotu lepiej przejść pieszo i łapać autobus lub bus do Bangkoku ( jest ich masa ), bo czasem jest tak, że Twój autobus będzie stać nie wiedzieć czemu parę godzin, a jak zapłaciłeś bilet do końca trasy, to nie zwrócą Ci już pieniędzy i wcale nie jest taniej, szybciej i przyjemniej jechać z S. R. prosto do B.
Pozdrawiam.

Magda Kok dołączył
16.09.2017

Magda Kok 18:55 | 16.09.2017

Cześć, podpowiedzcie mi proszę... :)
1. Czy na podstawie aktualnej, darmowej wizy do Tajlandii mogę odbyć podroż Bangkok - Siem Reap - Bangkok? Planuje 48-godzinny wypad z BKK na zwiedzanie Angkor. Wjadę z powrotem do Tajlandii bez problemu?

2. Czy mogę odbyć podróż BKK - Siem Reap samolotem, a wrócić do BKK autobusem? Czy może są jakieś reguły dotyczące przekraczania granicy w tym samym miejscu?

Pomocyyyy :))))

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
02.04.2017

[fb] Krzysztof Tomaszewski 15:02 | 02.04.2017

Polecam stronę www.bookmebus.com/.  Cena przyzwoita możliwość opłacenia kartą, obsługują wielu operatorów, można sobie wybrać miejsce w autobusie (a raczej w większości przypadków w bardzo wygodnym i klimatyzowanym busie).Korzystałem na trasach: Ho Chi Minh - Phnom Penh, Phnom Penh - Siem Reap i Siem Reap - Bangkok. Trzeba tylko pamiętać o tym żeby wydrukować sobie bilet.

pavep dołączył
29.03.2009

pavep 10:24 | 05.04.2017

Ja jechałem z Bangkoku do Siem Reap rok temu, wyruszyłem o 6 rano pociągiem do granicy, z tego co pamiętam pociąg jedzie około 5-6 godzin, dojazd tuk-tukiem do granicy, przekroczenie granicy i ok 13:00 wsiadłem w taxi.
Najlepszym rozwiązaniem po przekroczeniu granicy jest wraz z poznanymi osobami wynająć taxi. W 5 osób wyszło po 7-8 USD/os za komfortową podróż, a przede wszystkim szybką w dużym nowym Vanie Toyoty z AC, Przed 15:00 byliśmy w Siem Reap :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl