Forum dyskusyjne

Jak dojechać z siem reap do Beng Mealea

kategoria podróże po świecie

Jolenka dołączył
13.08.2013

Jolenka 18:58 | 25.01.2015

Witam, czy ktoś może jest w stanie napisać, jak dojechać z Siem Reap do Beng Mealea? Chcielibyśmy zwiedzić tamten kompleks, ale nie wiemy, czy jest jakiś łatwy transport tam?

Z góry dzięki za info!

[konto usunięte] dołączył
03.12.2012

[konto usunięte] 23:42 | 25.01.2015

Wynajęcie tuk-tuka 35-40 USD. Przeważnie to się łączy z Koh Ker, ale nie każdy chce jechać, bo to już "odległość".

Jolenka dołączył
13.08.2013

Jolenka 16:31 | 26.01.2015

A coś bardziej ekonomicznie? Te 40 $ to sporo, może jakieś autobusy są?

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 17:01 | 26.01.2015

Raczej nie ma autobusów, ja jechałem taksówką , płaciłem chyba z 60 USD , ale to było dobrych kilka lat temu.Możesz w hotelu spróbować zebrać jakąś ekipę i wziąć wspólnie vana, wyjdzie taniej - za 8-15 miejscowego vana chcą 70 USD www.angkordriverguide.com/visit-beng-mealea-temple-by-car-or-mi  ni-van.html. Do BM jedzie się samochodem ze 2 godziny, tuktukiem pewnie dłużej no i nie tak komfortowo. Do ceny dolicz jeszcze płatną drogę ( prywatną ) , to ok.3-5 USD. Droga zabawa, ale świątynia warta odwiedzenia, nie jest taka wypucowana jak Angkor ale dużo mniejsza, wystarczy pół godziny - godzina, żeby ją obejść.
pozdr
bm
bigmarkk.wordpress.com/  Indonezja, Wietnam...

03.12.2012

[konto usunięte] 16:59 | 26.01.2015

Może i są. Tylko należy wziąć pod uwagę, że to nie jest "główny" kierunek i w jedną stronę jest ponad 60km. W Siem Reap "oferują" wycieczki autokarowe do tych dwóch miejsc bodajże w granicy ok.30 USD, ale jest jedno ale. Czekają aż zbierze się "minimum", a to może trochę trwać. Ja po czterech dniach dałem sobie spokój i wynająłem samochód za 80.

03.12.2012

[konto usunięte] 17:22 | 26.01.2015

Oczywiście 80 USD to jest cena do Kulen (jakieś 20km za Koh Ker). Te 150km w jedną stronę robi się samochodem w nieco ponad 2 godz. - droga jest "zrobiona".

lajik dołączył
30.11.2012

lajik 08:48 | 01.02.2015

Zadam brutalnie szczere pytanie: w jakim celu chcecie jechać tak daleko od głównego kompleksu? Po pierwsze to bardzo kosztowne, a chyba zależy Wam na tanich opcjach, po drugie - zobaczycie DOKŁADNIE to samo, co w świątyniach (ruinach) takich jak: Preah Khan, Pre Rup, Mebon, Ta Sam, czy Neak Pean. Jeżeli chcecie uciec od tłumów, to wystarczy unikać Angkor Wat i Angkor Tom z Bayonem. Najlepsza opcja to wypożyczenie rowerów - jeden dolar dziennie za całkiem przyzwoite maszyny.
Pozdrawiam i życzę udanej podróży:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl