Forum dyskusyjne


Plan podróży Dobre rady Co radzicie

kategoria podróże po świecie

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 15:37 | 26.08.2016

Cześć,

w pazdzierniku/listopadzie wybieram sie na wycieczke do Tajlandii-Witnamu-Kambodzy-Laosu. Czy moge liczyc na wskazówki plynące z doswiadczenia, mapki, proponowaną trasę, czym się poruszalilście pomiędzy Państwami, jak to wygląda czasowo w stosunku do odległości, co zobaczyć, jak kalkulacja cenowa?

Byłoby wspaniale usłyszeć Wasze wskazówki, plany palcem po mapie :)

:) Pozdrawiam,
Martyna


lajik dołączył
30.11.2012

lajik 06:50 | 27.08.2016

Hej. Z tego co widzę, to sytuacja jest dynamiczna na granicach, ale jeżeli zasadnicze kwestie się nie zmieniły to proponowałbym trasę Bangkok -Laos (Wientiane i Luang Prabang) - Kambodża - Wietnam. Na granicy z Kambodży do Laosu są problemy z uzyskaniem wizy, dlatego lepiej jechać odwrotnie. Z kolei w Kambodży nie będzie problemu z uzyskaniem wizy do Wietnamu - np. w Siem Reap czy Sihanoukville. Kosztuje to 60 dolarów, trwa około doby, a stamtąd są już bezpośrednie autobusy do HCMC.
Reszta zależy od tego , ile czasu zamierzasz poświęcić na podróż.


wowojtek dołączył
07.07.2016

wowojtek 23:19 | 27.08.2016

mala poprawka
na vie tnam visa /papierowa/ czekasz 4 dni w kambodzy
pozdrawiam


Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 11:57 | 29.08.2016

Czy vizy pomiędzy tymi czterema państwami Tajlandią, Wietnamem, Laosem a Kambodzą, a nawet i startówka z Polski, można zrobić przez internet przed wylotem?


Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 11:56 | 29.08.2016

Planuje na wakacje poświęcić do 3 tygodni. A jakimi środkami lokomocji rekomendujesz poruszanie się na miejscu i przemieszczanie pomiędzy Tajlandią, Wietnamem, Laosem a Kambodżą? Skąd najlepiej rozpocząc trasę (gdzie lądować) i z jakiego lotniska wracać?


wowojtek dołączył
07.07.2016

wowojtek 22:17 | 29.08.2016

>Czy vizy pomiędzy tymi czterema państwami Tajlandią, Wietnamem, Laosem a Kambodzą, a
>nawet i startówka z Polski, można zrobić przez internet przed wylotem?

wize tajska
masz na granicy gr$atis/15dni ladem 30 samolotem/
wiza kambodza
37$ przez internet lub30$ na granicy od reki
laos
na granicy za 40$
birma
w ambasadzie 20-30$ zalezy ile masz czasu
na granicy 10$ ale do 2 tygodni zostawiasz paszport/i wracajac odbierasz !
malezja
bez wizy


lajik dołączył
30.11.2012

lajik 21:33 | 29.08.2016

To mało czasu, bardzo mało na tyle państw. Powiem szczerze, że mając do dyspozycji tyle czasu wybrałbym tylko dwa państwa :Tajlandię i Kambodżę, albo Wietnam i Kambodżę. Najlepiej lecieć do Bangkoku, bo nie trzeba tam wizy, dostaje się tylko stempelek do paszportu po wypełnieniu dokumentu, poza tym lot jest najkrótszy i najtańszy z Polski. Lot do Wietnamu (HCMC) wymaga wcześniejszego załatwienia wizy, a właściwie promesy wizowej; można bez problemu zdobyć ją w internecie, korzystając z jednego z biur pośrednictwa. Ja korzystałem z www.wizawietnam.com,  są godni zaufania. To już pewien koszt, a poza tym na lotnisku trzeba uzbroić się w cierpliwość - zamiana promesy na realną wizę w paszporcie może trochę potrwać, chyba, że da się mały prezencik pośrednikom;) ok 5 dolarów. Wtedy jest ekspres!
Najlepiej, w sensie najtaniej, jest podróżować autobusami, ale trzeba się liczyć z tym, że nie będzie bardzo szybko. Podróż z Bangkoku do Siem Reap zajęła cały dzień, od rana do późnego wieczora, niektórzy ludzie ze świata zachodniego wkurzają się na takie tempo podróżowania, ale krzyki nie pomagają, wręcz przeciwnie. Włosi podróżujący ze mną w autobusie tak się zachowywali, ale oczywiście nic im to nie dało.
Przechodząc do konkretnych tras, ja proponowałbym Bangkok - Chiang Mai - Chiang Rai - Siem Reap - Sihanoukville - Phnom Penh - BKK, z ewentualnym parodniowym wypadem do HCMC i okolic..
Albo HCMC -Hanoi - zatoka Ha Long - Hue - HCMC - Phnom Penh - Sihanoukville - Siem Reap - HCMC. Z tym,że w tej wersji trzeba droższą wizę wietnamską wielokrotnego przekraczania.
W obydwu wersjach jest zostawiony czas na spontaniczne wypady w ciekawe miejsca i opóźnienia transportowe.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl