Forum dyskusyjne

przejście graniczne miedzy Kambodżą i Wietnamem

kategoria podróże po świecie

karl dołączył
24.04.2012

karl 13:01 | 27.10.2013

Witam serdecznie.
Pytanie jak w tytule - ja k najlepiej drogą lądową lub wodną dostać się do Wietnamu ? Na jakim przejściu przekroczyć granice, tak by dostać się bez problemu z Phnom Penh do Sajgonu ? Po drodze jeszcze myślę, czy nie zahaczyć o jezioro Tonle Sap lub Sihanoukville.
Z góry bardzo dziękuje za wszelka pomoc.

pietkagab dołączył
06.01.2011

pietkagab 01:04 | 30.10.2013

Hej Karl. Ponoc najbardziej atrakcyjny sposob by dostac sie z Phnom Penh do Wietnamu to droga wodna Mekongiem do Chau Doc. W marcu tego roku wyrobilem wietnamska wize w Sihanoukville, a pozniej z Kampot busem (8usd) przekroczylem granice w Xa Xia w drodze do Ha Tien. Malutkie, spokojne przejscie graniczne bez kolejek. Pogranicznicy wyludzaja dolara za zmierzenie temperatury ciala. Jesli masz czas zagladnij do Sihanoukville, jest ciekawie, dominuja Rosjanie - spalem w hoteliku przez nich prowadzonym, plaze czyste nie sa. Polecam Kampot, urocze misteczko, przemili ludzie - zal mi bylo wyjezdzac, podobnie Battambang. Nie pomin Angkor Wat, wart odwiedzin. Jesli pojedziesz moja droga i zalezy Ci na czasie to upewnij sie wczesniej czy sa polaczenia z Ha Tien (ciekawe i nieturystyczne miasto) do Sajgonu. Przejazd z Ha Tien do Can Tho (swietna baza wypadowa do zwiedzania Delty Mekongu) zajal mi prawie caly dzien. Powodzenia!:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl